Upplev en fräsch och uppiggande doft med L'Occitane Citron Luminciana Velvet Hand cream, parfymerad med milda och revitaliserande toner av te, blandat med den livfulla doften av Luminciana-citron. Berikad med mandelolja från Provence och Medelhavsområdet, ger den näring och återfuktning till dina händer. Ge dina händer den omsorg de förtjänar med denna lyxiga kräm från L’Occitane.
30 ml, Almond Flowers Hand Cream - L’Occitane´s underbara mandelhandkräm i en limited edition version. Berikad med mandelolja, mandelmjölk och olivolja från Provence och medelhavsområdet. Går snabbt in i huden samtidigt som den återfuktar och hjälper till att hålla händerna mjuka. Lämnar en subtil blommig gourmanddoft, där tonerna av mandel blandas med friska och upplyftande noter från olivblommor och citrusfrukter.
En rosendoftande handmask för att skapa spakänsla hemma. Handmasken innehåller mineralrikt källvatten och olika växtextrakt för att mjuka upp torra händer. Sheasmör och solrosfröolja låser in fukt i huden samtidigt som de ger näring. Skäm bort dina händer. Trä en handske på varje hand och fäst med den självhäftande fliken. Låt verka i 20 minuter. Massera försiktigt in överskottsserum i huden.
75 ml, Human + Kind specialutvecklad handkräm är rik på fuktgivande ingredienser av naturligt ursprung. Krämen är speciellt formulerad och innehåller bland annat sheasmör som ger näring och fukt åt torra händer. Handkrämen är 100% vegan och har en frisk doft av fläder.
Handkräm som är berikad med sheasmör, vitamin E och körsbärsextrakt från Luberon i Frankrike. Med sin lätta konsistens absorberas den snabbt in i huden utan att kladda och ger händerna fukt och skydd med en lätt doft av körsbärsblom.
En handkräm med återfuktande och antiseptiska ingredienser för mjukare, smidigare hud. Varför skulle inte dina händer få samma kärlek och omsorg som ditt ansikte? IsaDora Hydrating Hand Cream finns till hands när dina händer behöver vårdas. En kraftfull blandning av nordisk havreolja och svensk rapsolja börjar omedelbart att återfukta och mjuka upp huden. Handkrämen har en lätt, geleliknande konsistens som absorberas snabbt utan att kännas fet. Dina händer blir mjuka och lena.
100 ml, Garniers hand nourish-formula innehåller allantoin, som är känt för sina närande och lugnande egenskaper, samt glycerin för att skydda och tillföra dina händer näring.
300 ml, En doft med varma toner av ek, mossa och sandelträ möter friska vindar från Stockholms skärgård. Proclé Stockholms Hand & Body Lotion är en lätt doftande hand & kroppslotion som är berikat med svenskt lingon, tallbark-extrakt och vitamin E som skyddar, ger näring och återfuktar huden.
50 ml, Human + Kind Hand Cream Watermelon är 99,8% naturlig. Skäm bort dina hårt arbetande händer med denna lyxiga Hand Cream för silkeslena, återfuktande och näring för intensiv reparation av händer. En intensiv fuktgivande kräm som omedelbart ger fukt och näring till torra händer. Krämen kan också appliceras på armbågen och fötterna. - Fri från mikropärlor och skonsam mot miljön.- Veganskt- Naturligt- Berikad med återfuktande avokadoolja och återfuktande sheasmör- Ultimat mjukhet i huden- Icke-fet konsistens- Absorberas snabbt av huden- Ger omedelbar och kontinuerlig återfuktar och varar- Hålla huden mjuk- Intensivt näring
150 ml, Baylis & Harding Rose, Poppy & Vanilla 3 Hand Cream Set är en romantisk presentask med tre handkrämer (3 x 50 ml) i resevänliga storlekar som lämnar händerna mjuka och väldoftande.Royale Garden är en traditionell och vacker blomsterkollektion från Baylis & Harding. Doften är delikat och söt med ros och vallmo kombinerat med vanilj inspirerat av traditionella och vackra blomsterängar i England.Kollektionens design, likt doften, är inspirerad av blomsterängar med klassiska blomsterprint, hallonrosa och silverdetaljer.En lyxig gåva till någon du bryr dig om eller om du vill skämma bort dig själv.
75 ml, Goodness Rose & Geranium Hand Cream är en återfuktande handkräm (75 ml) med en blommig doft av ros och geranium. Handtvålen innehåller naturliga ingredienser och organiska extrakt.Goodness från Baylis & Harding står för godhet, en naturlig serie med essentiella oljor som er god mot huden och miljön. Inspirerad av naturen och noga sammansatt av plantbaserade ingredienser och organiska extrakt från hållbara källor. Rose & Geranium-doften är inspirerad av de vackraste blommorna från Engelska ängar. Doften blandar rosor och geranium med bärnsten och uppfriskande toppnoter av citron. Berikad med essentiella oljor av citron och geranium, rosvatten och organiska extrakt av lavendel och rosmarin som gör tvättrutinen till en ren njutning. Hållbar design.Vegansk. Dermatologiskt testad. 98% naturliga ingredienser. 100% återvunnen flaska.
75 ml, Goodness Lemongrass & Ginger Hand Cream är en återfuktande handkräm (75 ml) med en frisk doft av ingefära och citrongräs. Handkrämen innehåller naturliga ingredienser och organiska extrakt.Goodness från Baylis & Harding står för godhet, en naturlig serie med essentiella oljor som er god mot huden och miljön. Inspirerad av naturen och noga sammansatt av plantbaserade ingredienser och organiska extrakt från hållbara källor. Lemongrass & Ginger-doften har en perfekt balans mellan ingefära och citrongräs som är känt för att lyfta sinnena. Kombinationen av svartpeppar, citrus och bergamott för extra friskhet stöttas av muskot och kanel för en kryddig underton. Berikad med extrakt från apelsin och svartpeppar, C-vitamin och citrongräsolja som gör tvättrutinen till en ren njutning. Hållbar design.Vegansk. Dermatologiskt testad. 98% naturliga ingredienser. 100% återvunnen flaska.
50 ml, Handkrämen er en omtänksam cocktail av bl.a. aloe vera, E-vitamin, shea- og kakaosmør samt mandel-, kokos- og vetegroddsolja som återfuktar, skyddar og lugnar huden på hendene. Resultatet er en fet fuktbomb - som inte alls gör huden fet – fordi den snabbt tränger in i huden slik at du kan fortsätta med din dag. Handkrämen er parfymfri og rekommenderas av Asthma Allergy Nordic.Användning: Massera in i händerna när du har tvättat dem eller använt handsprit – eller när de bara behöver lite extra fukt.
50 ml, Human + Kind Hand Cream Lavender är 99,8% naturlig. Skäm bort dina hårt arbetande händer med denna lyxiga Hand Cream för silkeslena, återfuktande och näring för intensiv reparation av händer. En intensiv fuktgivande kräm som omedelbart ger fukt och näring till torra händer. Krämen kan också appliceras på armbågen och fötterna. - Fri från mikropärlor och snäll mot miljön.- Veganskt- Naturligt- Berikad med återfuktande avokadoolja och återfuktande sheasmör- Ultimat mjukhet i huden- Icke-fet konsistens- Absorberas snabbt av huden- Ger omedelbar och kontinuerlig återfuktar och varar- Hålla huden mjuk- Intensivt näring
50 ml, Human + Kind Hand Cream Tropical Fresh är 99,8% naturlig. Skäm bort dina hårt arbetande händer med denna lyxiga Hand Cream för silkeslena, återfuktande och näring för intensiv reparation av händer. En intensiv fuktgivande kräm som omedelbart ger fukt och näring till torra händer. Krämen kan också appliceras på armbågen och fötterna. - Fri från mikropärlor och skonsam mot miljön.- Veganskt- Naturligt- Berikad med återfuktande avokadoolja och återfuktande sheasmör- Ultimat mjukhet i huden- Icke-fet konsistens- Absorberas snabbt av huden- Ger omedelbar och kontinuerlig återfuktar och varar- Hålla huden mjuk- Intensivt näring
150 ml, Baylis & Harding Wild Fig & Pomegranate 3 Hand Cream Set är en lyxig presentask med tre handkrämer (3 x 50 ml) i en resevänlig storlek som lämnar händerna mjuka och väldoftande.Wild Fig & Pomegranate är en Limited Edition-kollektion för julen 2022 från Baylis & Harding. Doften är delikat med fruktiga accenter av vilda fikon och upplyftande toner av granatäpple. Kollektionen är vackert presenterad i juveltoner som ametist och varm rosa med lyxiga gulddetaljer.En lyxig gåva till någon du bryr dig om eller när du vill skämma bort dig själv.
50 ml, En intensiv handmask som ger näring och återuppbygger huden under natten. Möt mirakelprodukten som verkar medan du sover! Denna mask har en rik sammansättning av återfuktande hyaluronsyra, närande sheasmör som ger fantastisk mjukhet och E-vitamin som har antioxidantegenskaper. Appliceringen av den mjuka formulan får dig att varva ner för en egen spa-upplevelse. Den ger näring åt huden på djupet och stärker hudens barriär medan du sover.
30 ml, Denna återfuktande handkräm är berikad med ekologiskt verbenaextrakt som hjälper händerna att snabbt absorbera krämen och göra händerna mjuka. Doften av verbena, apelsin, geranium och citronträd tilltalar såväl kvinnor som män.
75 ml, 24 timmars återfuktande parfymfri handkräm framtagen för känslig och torr hud, ger händerna en mjuk, behaglig och vårdande känsla. Den mjuka sammansättningen, berikad med lugnande nordisk havreolja och återfuktande nordiskt kråkbärsvatten, lindrar obekväm känsla hos torra händer. Produkten är bra såväl för din hud som för miljön med 99% ingredienser av naturligt ursprung i den veganska sammansättningen. Förpackningen är helt återvinningsbar och tillverkad av delvis återvunnen plast.
50 ml, Den här ekologiskt certifierad handkrämen, Silky Mist, från Meraki är perfekt för dem som vill ha välskötta händer. Handkrämen har en praktisk storlek som gör den perfekt att bära med i handväskan - så du alltid har handkrämen nära till hands. Med ekologisk aloe vera, jojobaolja och kakaosmör, kommer den här handkrämen att återfukta och mjukgöra dina händer. Använd den efter behov - när dina händer behöver extra fukt och omsorg. Den är lämplig för daglig användning och passar alla hudtyper.
50 ml, Vårdande handcreme för extremt torra och nariga händer. Minskar torrheten och bidrar till att stärka hudens skyddande barriär - med tre essentiella ceramider och hyaluronsyra. Parfymfri.
30 ml, Holika Holika Pure Essence Shea Butter Hand Cream är en handkräm som återfuktar på djupet och håller dina händer mjuka och lena, samtidigt som den skyddar mot irritation och torrhet borta.
75 ml, Urtekram Spicy Orange Blossom Hand Cream är en närande handkräm som absorberas snabbt upp av huden. Den innehåller aloe vera och sheasmör som återfuktar dina händer och gör dem mjuka och smidiga. Med en härlig doft av apelsinblommor och varma kryddor. Certifierad av Ecocert Cosmos Organic, 100% naturligt ursprung.
30 ml, Biotherm Bath Therapy Invigorating Blend Hand Cream är en väldoftande och fuktgivande handkräm med en härlig doft av ingefära och pepparmynta som återfuktar och får huden att kännas mjuk och smidig. Fyllig konsistens som tillför huden nödvändig fukt och återskapar hudens naturliga balans samt skyddar den.
50 ml, Effektiv hand balm som förstärker hudbarriären och balanserar huden. Verkar mjukgörande för torra händer och återfuktande med snabb absorbering.
75 ml, Vår lyxiga handcreme reducerar torrhet från första användningen och återfuktar huden. Den vårdande sammansättningen innehåller skyddande nordisk rapsolja och lugnande ljungextrakt vilket gör den lämplig även för mycket torr hud. Produkten är bra såväl för din hud som för miljön med 98% naturligt framställda ingredienser i den veganska sammansättningen. Förpackningen är helt återvinningsbar och delvis tillverkad av återvunnen plast.
75 ml, Vår fräscha och lätta handcreme återfuktar så att händerna känns mjukare och naglarna ser friska ut. Absorberas snabbt vilket gör den perfekt att alltid ha i handväskan. Sammansättningen innehåller fuktgivande nordisk ekologisk björksav och nordiskt blåbärsvatten som ger en uppfriskande känsla. Produkten är bra såväl för din hud som för miljön med 98% naturligt framställda ingredienser i den veganska sammansättningen. Förpackningen är helt återvinningsbar och delvis tillverkad av återvunnen plast.
Handcream 75ml, Berikad med sheasmör som stärker hudbarriären och ger fukt och näring till händerna. Gör händerna mjuka hela dagen. Formula utan mineraloljor, PEG och parabener. Ger 24 timmars vård och skydd. Passar normal hud.