Little&Bigger Furry Klösträd med KojaDet här klösträdet är av en mindre storlek och passar därför perfekt för dig som inte bor så stort.Pelarna är klädda med naturligt sisalrep och vi tror att din katt kommer att älska att klösa på dessa! När katten har busat klart och vill lägga sig ner och mysa så kan den hoppa in i kojan och vila ostört. Inuti kojan finns en mjuk kudde som är uttagbar.Dimensioner:Total höjd: 88 cmHöjd på klöspelare: ca 55 cmDiameter på bottenplatta: 43 cmDiameter på koja: 41 cmDiameter på klöspelare: 9 cmTjocklek på sisalrep: ca 6 mmTjocklek på bottenplatta: 3,5 cm
Väggfäste till klösträd Ibland kan klösträd ibland kännas lite ostabila, då kan man fästa trädet i väggen för att ge extra stadga. Väggfästet fästes enkelt mellan sisalrullar, eller plattor, och sedan i väggen. Detta fäste passar för sisalrullar med M8 skruvar. OBS! Skruvar ingår ej! Storlek 43x10x5/8 cm.
Denna klösmöbel i grå färg ger katten mycket utrymme att klösa, vila och busa.Klösmöbelns bas är två klöspelare, det ena med ett mysigt hus klätt i mjuk plysch och det andra med en hylla. Upptill finns ytterligare två hyllor som katten kan ligga och slappna av på.Höjd: 109 cmMått huset: 39 x 39 cmKlöspinnar: ø 9 cmAtt klösa och riva är ett naturligt beteende för katter som de bör få utlopp för. Det slipar även klorna och förhindrar risken att din katt klöser på dina möbler.
Trixie Mica Klösmöbel BeigeDenna söta klösmöbeln i mindre storlek uppmanar din lilla katt eller kattunge till massvis av lek och skoj! Den har även en mysig avsats högst upp, där vi tror att din misse kommer älska att ligga och vila. En klösmöbel som stimulerar din katts klös- och lekbehovMed plyschöverdragPelare lindade i sisalrepMed en plyschboll som hänger från den övre delenFärg: BeigeHöjd: 46 cmPassar bäst för små katter och kattungar
Egenskaper Little&Bigger Klösträd Pisces har 3 olika nivåer som gör att katten kan variera sig vart den vill hålla till. På den lägsta nivån finns en koja som katten kan krypa in i för lite lugn och ro. De övriga 2 nivåerna består av plattor som katten kan ligga och spana ut på omgivningen. Träädet är tillverkat av stabila spånplattor, ett mjukt inbjudande teddytyg och virat sisalrep. Storlek 30 x 30 x 89 cm.
EgenskaperLittle&Bigger Klösträd Norma har en mysig koja som katten kan krypa in i, och flera liggytor som kattten kan ligga på och ha koll på omgivningen. Dessutom finns det en hängade leksaksmus för att höja lekhumöret på katten.Klösträdet är tillverkat av stabila spånskivor, mysigt inbjudande teddytyg och virat sisalrep.salrep, stabila spånskivor och mysigt, inbjudande teddytyg. Storlek 60 x 30 x 96 cm.
EgenskaperLittle&Bigger Klösträd Mensa är perfekt för katter som gillar att klättra och klösa. Tre klösstolpar och 5 olika liggplatser, en hängtunnel och en mysig koja. Tilllverkat av virat sisalrep, stabila spånplattor och ett mjukt, inbjudande teddytyg. Storlek 35 x 35 x 99 cm.
Katter har ett daglig klösbehov som de behöver få utlopp för. De mindre klösen lockar inte alltid utan ett gediget klösträd är det som behövs för att få ha möblerna ifred från klösmärken. Ipnos har flera våningar och är ett stadigt klös även för större katter. Använd gärna Feliway Feliscratch för att få katten att bryta dåliga möbelklösande vanor. Material: Kvalitativ blandning av kokos och sisal.
Little&Bigger Klösträd Nano - Klösmöbel för både lek och vila! Det här är både en rolig klösmöbel och en mysig viloplats för din katt! Klösmöbeln låter din katt vässa sina klor samtidigt som det finns ett litet gosigt krypin. Storlek: 30 x 30 x 60cm