
Detta set från Beauty of Joseon innehåller en skonsam rengöringsolja och en lätt solkräm. Rengöringsoljan tar effektivt bort smuts och makeup, medan solkrämen skyddar huden mot solens skadliga strålar och återfuktar. Tillsammans ger dessa produkter en ren och välmående hud.





Haga Optiks solglasögon modell ’Marbella Transparent Grey’ är en trendig dambåge, som är transparent grå på både fronten och skalmarna och gjorda av polykarbonat. Linsen är i färgen smoke. Alla våra solglasögon är CE-märkta, har 100% UV A/ B-skydd med ett UV 400 filter och självfallet med antinickelbehandlade metalldelar. Haga Optik startades år 1957 och står för kvalitet, trend och nordisk design. Sedan starten är vi en av de ledande aktörerna på marknaden inom sol- och läsglasögon (varav några modeller med blåljusfilter) samt tillbehör.


Eneomey Purify Gel är en ansiktsgel / nattgel för en hud som är fet eller har en benägenhet för orenheter. Gelen hjälper till att balansera talgproduktionen, reducera blemmor och exfoliera huden för att motverka tilltäppta porer. Stärker upp hudens mikroflora med hjälp av ett patenterat komplex samt underlättar läkningen av röda märken/ärr orsakat av blemmor.
Eneomey Purify Gel innehåller Glycolic acid 15%, Bioregul 4%, Salicylic acid 1% och Azelaic acid 0,3%.








Eneomey Rejuv Silk är en silkeslen ansiktskräm som innehåller hög- och lågmolekylär hyaluronsyra, time cell och IA control som ger huden en fuktgivande, plumpad effekt samt reducerar v ålderstecken. Rejuv Silk innehåller även närande jojobaolja och shea för att bidra till en smidigare och återfuktad hud. Phytosqualane hjälper till att stärka upp hudens egen hydrolipidfilm.
Passar torr eller mogen hud.

Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2026 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.