
Denna ansiktsmask från Beauty of Joseon innehåller Centella asiatica-extrakt, känt för sina lugnande egenskaper. Den hjälper till att lindra och reparera skadad hud. Masken innehåller även hyaluronsyra som återfuktar och skyddar hudens barriär, vilket resulterar i en frisk och återfuktad hud.








Haga Optiks solglasögon modell ’Marbella Transparent Grey’ är en trendig dambåge, som är transparent grå på både fronten och skalmarna och gjorda av polykarbonat. Linsen är i färgen smoke. Alla våra solglasögon är CE-märkta, har 100% UV A/ B-skydd med ett UV 400 filter och självfallet med antinickelbehandlade metalldelar. Haga Optik startades år 1957 och står för kvalitet, trend och nordisk design. Sedan starten är vi en av de ledande aktörerna på marknaden inom sol- och läsglasögon (varav några modeller med blåljusfilter) samt tillbehör.

Eneomey Purify Gel är en ansiktsgel / nattgel för en hud som är fet eller har en benägenhet för orenheter. Gelen hjälper till att balansera talgproduktionen, reducera blemmor och exfoliera huden för att motverka tilltäppta porer. Stärker upp hudens mikroflora med hjälp av ett patenterat komplex samt underlättar läkningen av röda märken/ärr orsakat av blemmor.
Eneomey Purify Gel innehåller Glycolic acid 15%, Bioregul 4%, Salicylic acid 1% och Azelaic acid 0,3%.


Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2025 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.