Denna rengöringsolja i balmform avlägsnar effektivt smink och orenheter samtidigt som den återfuktar huden. Med ingredienser som riskli och spannmålsextrakt lämnar den huden mjuk och smidig. Den är skonsam mot ögonen och behöver ingen separat sminkborttagning.
Den effektiva rengöringen där olja möter den lugnande mjukheten från ett balm. Berikad med Centella Asiatica, vår koreanska superingrediens, tar CENTELLA CLEANSING BALM effektivt bort makeup samtidigt som den ger en behaglig mjuk och återfuktad känsla till huden.Huvudingredienser:- CENTELLA ASIATICA EXTRAKT Känd för att ge huden en behaglig känsla- SOLROSOLJA En vegetabilisk olja som är rik på fettsyror (omegas 6 och 9) och som hjälper till att ge huden näring- KOKOSOLJA Rik på fettsyror och hjälper till att skydda huden från uttorkning- BIVAX Mjukgör och slätar ut huden- SÖTMANDELOLJA Känd för sina vårdande och mjukgörande egenskaper- SHEASMÖR Förhindrar uttorkning, ger näring och mjukgör huden.
Haruharu Wonder Centella Sunflower Makeup-Melting Cleansing Balm är en mjuk rengöringsbalm som effektivt smälter bort smink, solskydd och tar bort pormaskar och olja från porerna. Med en trippel-effekt formula får du rengörande egenskaper från balm, olja och mjölk i en och samma produkt!De miljövänliga och hållbara ingredienserna rengör inte bara huden noggrant, utan vårdar också huden genom att tillföra vitaminer (A, C, E), antioxidanter och fukt för att skydda hudbarriären.
Bean Cleansing Oil är en flytande texturerad rengöringsolja designad för att rengöra och jämna ut huden. Den erbjuder en skonsam men effektiv rengöringsupplevelse, tar bort smink och solskyddsmedel utan att rycka eller skrubba. Oljans lätta formula är berikad med Soybean Ferment Extract, som löser upp makeup och orenheter, vilket gör din hud fräsch och återupplivad. Oljans milda yteffekt hjälper till att ta bort pormaskar och oljepluggar under rengöring. 1. Pumpa rengöringsoljan 1-2 gånger och massera in den försiktigt på ett torrt ansikte i 1-3 minuter. 2. Skölj försiktigt av den med ljummet vatten och rengör med en skumrengöring igen.
Haruharu Wonder Centella Sunflower Makeup-Melting Cleansing Balm är en mjuk rengöringsbalm som effektivt smälter bort smink, solskydd och tar bort pormaskar och olja från porerna. Med en trippel-effekt formula får du rengörande egenskaper från balm, olja och mjölk i en och samma produkt!De miljövänliga och hållbara ingredienserna rengör inte bara huden noggrant, utan vårdar också huden genom att tillföra vitaminer (A, C, E), antioxidanter och fukt för att skydda hudbarriären.
Smörig balsam som blandar flera naturbaserade oljor, inklusive fröolja av vattenmelon, fröolja av baobab och naturligtvis avokadoolja för att försiktigt rensa bort orenheter på hudens yta samtidigt som den stöder dess förmåga att bevara fukt och leverera en fuktboost som gör huden nöjd och lysande
Ett rengöringsbalm som effektivt smälter bort smuts och makeuprester utan att torka ut huden och kan användas som ett första steg i dubbelrengöring. Appliceras i fast form och förvandlas till olja när den masseras in i huden. Innehåller centella asiatica och lakritsrot som ger huden lyster.
Ett rengöringsbalm för aknebenägen hud som effektivt smälter bort smuts och makeuprester utan att torka ut huden och kan användas som ett första steg i dubbelrengöring. Appliceras i fast form och förvandlas till olja när den masseras in i huden. Innehåller en blandning av AHA, BHA och LHA-syra som skonsamt exfolierar huden vid användning.
Detta är en cleanser med lågt pH och en livlig gelkonsistens. Innehåller 24,5 % Prunus Mume (grönt plommon) fruktvatten och 2,94 % mungbönsfrö-extrakt, som varsamt lyfter bort orenheter och hudflagor samtidigt som huden lämnas fuktig.