Denna radiostyrda bil i blått och orange kan köra framåt, bakåt och svänga. Bilen har en hastighet på cirka 10 km/h och en körtid på 30-40 minuter. Batteri och USB-kabel ingår, men batterier till kontrollen ingår inte.
Q210 4WD Klättring Amfibie Terrängbandvagn Bilfjärrkontroll Leksaksfordon Dubbla batteri / Dubbel styrenhet - Gul
Upptäck äkta all-terrain-prestanda med Q210 4WD Climbing Amphibious RC Car – nu i Dual Battery / Dual Controller-version för ännu längre lek och mer flexibilitet. Denna smarta radiostyrda bil är skapad för att klara både land och vatten, med kraftfull fyrhjulsdrift, imponerande klättringsförmåga och en amfibisk design som tar sig fram där andra bilar ger upp. Perfekt för barn som älskar actionfylld körning i varierad terräng.
Med två kontrollalternativ – traditionell 2.4GHz fjärrkontroll och en geststyrd klockkontroll – blir varje körning unik. Och med två modulära batterier får du upp till 36 minuters körtid, så leken behöver aldrig avbrytas i förtid. Den har dessutom hög- och lågfartsinställningar, full 360° kontroll och upp till 40 meters räckvidd, vilket gör Q210 till en komplett leksaksbil för både nybörjare och mer...
Maxlife Fjärrstyrd Bil MXRC-100 - Svart
Flera styrmöjligheter
MXRC-100 är en fjärrstyrd bil som erbjuder flera olika sätt att styra den. I setet ingår både en klassisk fjärrkontroll med knappar och joysticks, samt en handledsfjärrkontroll som reagerar på handrörelser. Utöver detta kan bilen även styras med gester ovanför fordonet tack vare de rörelsesensorer som finns på MXRC-100.
För att få en detaljerad översikt över de olika kontrolltyperna och gesterna som MXRC-100 reagerar på, hänvisas till användarmanualen.
MXRC-100 prestanda
MXRC-100 kan accelerera upp till 15 km/h och drivs av ett kraftfullt batteri som ger upp till 40 minuters körglädje. Fordonets räckvidd sträcker sig upp till 40 meter, vilket ger gott om utrymme för spännande körning. Bilen är dessutom utrustad med ett offroad-läge som gör det möjligt att justera höjden på dess fjädring.
Ostoppbar
Med fyrhjulsdrift får du en imponerande manövrerbarhet och utmärkta...
Den supersnabba fjärrstyrda racingbilen Hot Wheels accelererar till en hastighet på upp till 20 km/h! Racerbilen har klara färger, en stilig bakspoiler och LED-lampor på botten och sidorna. Skala 1:10. I paketet ingår bilen, kontroller (2,4 gHz) och batterier (AA + 9V). 3+
Fjärrkontroll i legering Terrängfordon Höghastighets Drift Crawler Leksaksbil - Grå
Låt barnens fantasi köra fritt med MG-60 1:18 RC Off-road Drift Car – en kompakt och kraftfull bil som kombinerar höghastighetskörning med terrängkapacitet. Med 2.4GHz fjärrkontroll för störningsfri manövrering, fyrkanalskontroll och öppningsbara dörrar och motorhuv erbjuder denna bil både realism och lekfullhet i ett och samma fordon. Den är byggd i slitstark ABS-plast med metallkomponenter för att tåla både stötar och intensiva stuntlekar.
Utrustad med LED-ljus för nattkörning och en kraftfull 800mAh-batteri, levererar MG-60 tillförlitlig körning med lång användningstid – perfekt för både inomhus och utomhus. Med sin kompakta storlek och coola Grå design är det en utmärkt present till barn som älskar fart, teknik och off-road-action.
Fördelar:
1:18 RC-bil med både drift och klättringskapacitet
2.4GHz fjärrkontroll – kör utan störningar,...
Q210 4WD Klättring Amfibie Terrängbandvagn Bilfjärrkontroll Leksaksfordon Enkelt batteri / Dubbel styrenhet - Gul
Ge barnen en lekfull upplevelse på både land och vatten med Q210 4WD Climbing Amphibious Off-Road RC Car – en kraftfull och mångsidig radiostyrd bil som kombinerar terrängprestanda och vattenkörning i ett kompakt format. Den robusta 4-hjulsdriften klarar allt från klippor till pölar, medan den amfibiska designen gör att bilen utan problem kan köra genom vatten och fortsätta där andra fordon fastnar.
Med två olika hastighetslägen (hög/låg) och två kontrollmetoder – en klassisk 2.4GHz-fjärrkontroll samt en innovativ rörelsekontrollerad armbandsstyrning – blir körningen både enkel och spännande. Den modulära batterilösningen ger upp till 18 minuters körglädje, och räckvidden på 40 meter gör Q210 idealisk för stora ytor, tävlingar eller lek i parken.
Fördelar:
Amfibisk design – kör både på land och i vatten
4WD med...
Q210 4WD Klättring Amfibie Terrängbandvagn Bilfjärrkontroll Leksaksfordon Dubbla batteri / Dubbel styrenhet - Svart
Upptäck äkta all-terrain-prestanda med Q210 4WD Climbing Amphibious RC Car – nu i Dual Battery / Dual Controller-version för ännu längre lek och mer flexibilitet. Denna smarta radiostyrda bil är skapad för att klara både land och vatten, med kraftfull fyrhjulsdrift, imponerande klättringsförmåga och en amfibisk design som tar sig fram där andra bilar ger upp. Perfekt för barn som älskar actionfylld körning i varierad terräng.
Med två kontrollalternativ – traditionell 2.4GHz fjärrkontroll och en geststyrd klockkontroll – blir varje körning unik. Och med två modulära batterier får du upp till 36 minuters körtid, så leken behöver aldrig avbrytas i förtid. Den har dessutom hög- och lågfartsinställningar, full 360° kontroll och upp till 40 meters räckvidd, vilket gör Q210 till en komplett leksaksbil för både nybörjare och mer...
Superhäftig och snabb radiostyrd racerbil är alla barns drömmar. Denna är liten men kvick, du styr den enkelt med den medföljande kontroll. Så nu undrar vi, vem har egentligen snabbast bil? <br /><br />Radiostyrd Racerbil är en fjärrstyrd racerbil som kör blixtsnabbt framåt. Den är fantastiskt roliga att leka med för både vuxna och barn!<br /><br /><ul><li>Välj mellan blå eller röd</li><li>Material: Plast</li><li>Mått: ca 17 x 9 cm</li><li>Rek. ålder: 8+</li><li>2,4 GHZ </li><li>Racerbilen kräver 3 x AAA-batterier (ingår ej)</li><li>Kontroll kräver 2 x AA-batteri (ingår ej)</li><li>Innehåller: 1 x racerbil, 1 x kontroll</li></ul> <br />
The 1:18 scale Buggy model from Double Eagle is a true master of aerobatics that will provide you with unforgettable moments of entertainment. Equipped with 4 large wheels, it allows you to move freely on various surfaces and easily overcome small obstacles. Thanks to its forward, backward, right and left driving capabilities, as well as its ability to rotate 360 degrees and drive sideways, it allows you to perform amazing acrobatics and impressive maneuvers. The included remote control will make controlling it even more convenient. 6+