Köpa.se Logo
x
569 056
PRODUKTER
x
1 542
KATEGORIER
Örhängen med Fjädrar

Piffa upp din maskeradutstyrsel med dessa unika fjäderörhängen. De är perfekta för att komplettera en piratlook eller någon annan fantasifull karaktär. Örhängena har en kombination av fjädrar och små glaskulor som ger en extra touch.

39 kr

Örhängen
Maskeradaccessoarer
PartykungenKöp produkten hos Partykungen
Liknande produkter
Örhängen Fladdermöss
49 kr
Partykungen
När midnattens skuggor sveper över landet och månen är täckt av skräckens dimma, är det dags att plocka fram dina allra läskigaste örhängen. Låt de hänga ner från dina öronsnibbar och fullända din halloweendräkt! 

Örhängen Fladdermöss inkluderar ett par örhängen formade som fladdermöss med en röd sten hängandes under dem. En mäktig accessoar till din dräkt på halloween! 

  • Material: Plast
Örhängen Spöken
39 kr
Partykungen
Är det spökfest så är det, och då yr andarna omkring lite överallt. Till och med runt huvudet på en! Häng en ande i vardera örsnibb och lyssna hur det börjar spöka! 

Örhängen Spöken inkluderar två stycken örhängen som kommer formade som ett spöke som hänger under en fladdermus som sitter på örsnibben. Örhängena sitter fast med hjälp av ploppar på baksidan. 

  • Material: Järnlegering
  • Mått: 2,3 x 3,7 cm
Guldiga Örhängen
39 kr
Partyhallen.se
Är du ute efter fina maskerad accessoarer så bör du verkligen kolla in dessa örhängen! Supersnygga, guldiga maskerad örhängen med små dekorativa mynt som blir ett utmärkt tillbehör till många olika utklädnader. Guldiga Örhängen omfattar ett par guldiga örhängen i metall med dekorativa små mynt. Passar vuxna. Info om Guldiga Örhängen: - Gudliga örhängen med små mynt. - Material: Metall. - Passar vuxna.
Pannband Fjädrar
179 kr
Partykungen
Pannband med fjädrar består av ett elastiskt band med mönster, med två fjädrar baktill.

Finns i storlekarna: One size (bandet är stretchbart och passar både små och stora huvuden).

Observera att produkten säljs osorterad och att färgerna därmed blir en överraskning!
Hårband med Hängande Fjädrar
149 kr
Partykungen
Den perfekta detaljen för dig som vill ha en läcker håraccessoar på maskeradfesten! Ska du klä ut dig till en hippie? Då kommer denna att passa utmärkt i håret! 

Hårband med Hängande Fjädrar är en enkel snygg accessoar som kommer att att passa perfekt på maskeraden om du är ute efter en extra detalj! 
  • Material: polyester 
  • Storlek: One size
Örhängen Snäckskal Glittrande
99 kr
Partykungen
Detta är ett par härliga örhängen formade som blåa snäckskal som glittrar och blänker. Du kan använda dem när du ska gå på maskerad utklädd till en sjöjungfru eller på en fest med Hawaii- eller vattentema, eller så använder du dem när du vill vara extra fin.

Örhängen Snäckskal Glittrande är ett par superfina örhängen som ser ut som snäckor i ljusblå/turkos färg med glitter på.

Örhängena är tillverkade i metall och mäter ca 5 cm stora.

Kommer som ett par.
Pirat Tillbehörskit
49 kr
Partykungen
Tjo fadderittan HEJ! Att klä sig som pirat är inte bara något man gör i farten. Här krävs det planering och precision för att få till den perfekta looken! Och det som VERKLIGEN behövs är ju ett snyggt örhänge samt en gedigen ögonlapp! Sen behövs det lite annat också men det är en annan historia. 

Pirat Tillbehörskit hjälper dig en bit på vägen för en fulländad piratlook! Komplettera med bandana, peruk, en papegoja på axeln och en riktig piratdräkt så är du mer än redo för fest med Pirates of the Caribbean tema! 

  • Materal: Plast
  • Inkl. Ögonlapp och ett clip-örhänge
  • Hatt och skägg medföljer ej 
Sjöjungfru Halsband - One size
59 kr
Partykungen
Om du ska komma utklädd till sjöjungfru nästa maskeradfest så bara måste du komplettera din outfit med detta fantastiska halsband. Halsbandet är klätt med både pärlor och snäckor i olika färger.

Sjöjungfru Halsband levereras styckvis och är utsmyckat med pärlor och snäckor. Matcha gärna med en sjöjungfrudräkt för bästa look!

  • Material: Plast
  • Antal: 1-pack
  • Storlek: One size
Hårklämma Pirat
49 kr
Partykungen
Känner du att det saknas något till din sjörövarkostym? Prova med den här coola hårklämman med färgglada pärlor. Det blir en snygg accessoar till bandanan eller sjörövarhatten. Hårklämman passar perfekt att använda både av manliga och kvinnliga pirater. Vad väntar du på? Det är dags att kasta ankar och ge sig iväg för att hitta skatten!

Hårklämma Pirat är en hårklämma tillverkad i plast och dekorerad med smycken och pärlor i olika färger. Hårklämman är enkel att fästa i håret och passar både långt och kort hår. Det är bara hårklämman som ingår, inget annat som syns på bilden.

Säljs styckvis.
Örhängen Julkulor
29 kr
Partykungen
Sprid härlig julkänsla vart du än går med dessa magiska örhängen! Med dess utformning och färger ser det nästan ut som du snott med dig belysningen från julgranen och hängt fast i öronen! 

Örhängen Julkulor inkluderar ett par örhängen prydda med små röda och gröna julkulor. Häng dem i öronen när julafton är kommen för att sprida extra mycket julkänsla! 

  • Mått: 6 cm
  • 1 par
Vingummi T-Rex 200g
35 kr
Partyhallen.se
Upptäck magin med dessa godisar i form av en dinosaurie där varje tugga för dig till en prehistorisk värld. Smaka på dessa färgglada och syrliga vingummi och låt dem inspirera din inre äventyrare och sprida glädje med varje bit. Vingummi T-Rex 200g omfattar en påse med 200 gram sur vingummi i form av dinosaurier. Info om Vingummi T-Rex 200g: - Vingummi i form av dinosaurier - Vegan, glutenfri, laktosfri - Vikt: 200 gram
Halloween Örhängen Blodiga Knivar
49 kr
Partyhallen.se
Föreställ dig att dra blickarna till dig på nästa halloweenfest med dessa dramatiska örhängen. De bär på en kittlande känsla av skräckfilmskänsla, perfekt för att sätta lite extra edge på din utklädnad. Halloween Örhängen Blodiga Knivar omfattar ett par örhängen i form av blodiga knivblad med svarta handtag. Info om Halloween Örhängen Blodiga Knivar: - Örhängen i form av blodiga knivar - Material: Plast, metall - Mått: ca 4,5 (L) x 1 (B) cm - Säljs i par
Örhängen Sjöjungfru
59 kr
Partykungen
De här söta örhängena passar perfekt när du är bjuden på kalas och vill komma till festen som en sjöjungfru, men du kan så klart använda dem precis när du vill. Man kan aldrig få för mycket sjöjungfrusaker i sitt liv om du frågar oss! Lika snygga till ett par jeans som till en fin kjol eller klänning.

Örhängen Sjöjungfru inkluderar två guldfärgade örhängen med clips. Du behöver alltså inte ha hål i öronen utan klämmer enkelt fast dem på örsnibben. Örhängena består av hängande kedjor dekorerade med pärlor, små sjöstjärnor och snäckor.

  • Material: metall, plast
  • Mått: 7 cm
Piratögonlappar - 12-pack
49 kr
Partykungen
Lätta ankar, nu far vi ut på havet och firar födelsedag! Är det pirattema på kalaset måste det givetvis finnas ett gäng dödskalleprydda ögonlappar på fikabordet. Annars är man ju knappast pirat! 

Piratögonlappar innehåller 12 stycken lagom ruskiga ögonlappar för tvättäkta sjörövare. Ögonlapparna är tillverkade av papper och mäter 6.2 x 5 cm. Varje lapp är försedd med elastiskt band. Skepp o'hoj!

  • Mått: 6.2 x 5 cm
  • Material: Papper
  • Antal: 12 st
  • Med elastiskt band
Piratset Ögonlapp och Örhänge
39 kr
Partyhallen.se
För att bli en äkta pirat behövs såklart en ögonlapp och ett guldörhänge, och här kan du köpa båda två i ett praktiskt set! Häftiga pirat tillbehör som är så gott som ett måste till varje pirat maskerad utklädnad. Med dessa maskeradtillbehör kan du med andra ord enkelt fullända hela din pirat dräkt! Piratset Ögonlapp och Örhänge omfattar ett set med en svart ögonlapp och ett guldigt låtsasörhänge. Örhänget fästs med liten klämma och ögonlappen hålls på plats med hjälp av ett elastiskt band som träs runt huvudet. Tillbehören är tillverkade av plast och polyester och passar vuxna. Info om Piratset Ögonlapp och Örhänge: - Svart ögonlapp och guldigt låtsasörhänge. - Material: Plast, Polyester. - Passar vuxna.
Örhängen Pentagram
15 kr
Partykungen
Behöver du piffa till djävulskostymen eller häxdräkten inför halloween? Då har vi de perfekta tillbehören! Dessa vrålsnygga, pentagramformade örhängen blänker av silver och svarta stenar och passar kanon till vilken ondskefull outfit som helst. Komplettera med en mörk makeup om du gillar att sminka dig och du kommer att dominera på maskeraden!

Örhängen Pentagram är ett par silverfärgade örhängen som är formade som enkla pentagram med en svart, blänkande sten i mitten. Passar utmärkt till exempelvis häx- eller djävulskostymen!

Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2025 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.