Köpa.se Logo
x
569 056
PRODUKTER
x
1 542
KATEGORIER
70-tals Örhängen Disco - 2-pack

Dessa 70-tals inspirerade örhängen i disco-stil kommer i ett 2-pack och är perfekta för att piffa upp vilken outfit som helst. De glittriga örhängena fångar ljuset och ger en festlig känsla, perfekt för dansgolvet eller en temafest.

39 kr

Örhängen
Smycken
Maskeradaccessoarer
PartykungenKöp produkten hos Partykungen
Liknande produkter
80-tals Örhängen Blixtar Neonrosa - 2-pack
49 kr
Partykungen
Lady Gaga själv hade blivit avundsjuk på dessa rosa blixt örhängen, de är verkligen häftiga och kommer vara perfekta till 80-tals maskeraden. Eller varför inte till vardags? Ett par riktigt tuffa 80-tals inspirerade smycken som blir ett par perfekta accessoarer till festen!

80-tals Örhängen Blixtar Neonrosa är clip on örhängen som du enkelt klämmer fast på örsnibben. Örhängena är formade som blixtar och har en härlig neonrosa färg. 

  • Material: Plast
  • Mått: 11 cm
  • Clip on
  • Antal: 1-par
Halsband Discokula
29 kr
Partyhallen.se
Var redo för disco vart du än går med detta häftiga disco halsband! Super coolt halsband med skimrande discoboll som garanterat kommer att få dina dance moves att se extra häftiga ut. Häng det runt halsen och låt den dingla runt precis som en riktig discokula. Ett helt perfekt halsband att fullända din disco maskerad utklädnad med. Halsband Discokula innehåller ett halsband med silvrig kulkedja och hängande discokula. Info om Halsband Discokula: - Material: Plast, Glas. - Mått: ca 44 cm långt.
Örhängen Discokulor
39 kr
Partykungen
När dansgolvet kallar gäller det att svara - och gärna med ett par läckra örhängen dinglandes i snibbarna! Med discokulor i öronen blir du garanterat festens höjdpunkt!

Örhängen Discokulor innehåller två stycken clipsörhängen som enkelt kläms fast i öronen. Kulorna är tillverkade av plast och mäter 4 cm i diameter. Snygga smycken för alla discodansare där ute!

  • Clipsörhängen 
  • Storlek: 4 cm i diameter 
  • Material: Plast 
80-tals Örhängen Blixtar Neonorangea - 2-pack
49 kr
Partykungen
Supercoola örhängen i neongult, perfekt för dig som gillar att synas. Med dessa blixt-formade örhängen får du en speciell look som definitivt drar blickarna till dig, och med örhängen i neon färg är du mer än redo att ta dig an världen eller i alla fall kvällen.

80-tals Örhängen Blixtar Neonorangea är clip on örhängen som du enkelt klämmer fast på örsnibben. Örhängena är formade som blixtar och har en härlig neonorange färg. 

  • Material: Plast
  • Mått: 11 cm
  • Clip on
  • Antal: 1-par
Örhängen Festival Neonrosa
39 kr
Partykungen
Pricken över i:et till din neon-skrikande outfit! En så kallad perfect match till din festival-outfit eller om du är bjuden på maskerad med 80-talstema och letar efter färgstarka accessoarer! 

Örhängen Festival Neonrosa inkluderar två stycken örhängen med långa neonrosa tofsar. Örhängena kommer med clip-on-fäste som gör att vem som helst kan bära dom, oavsett om man har hål i öronen eller inte. 

  • Material: 95% polyester, 5% järn
  • Mått: 20 cm
  • Clip-on (ej riktiga) 
Örhängen Stora Discokulor Silver
49 kr
Partykungen
Allt blir lite bättre i livet med discokulor! Inte minst om de får dingla från dina örsnibbar och sprida partystämning som heter duga. Dessa rackare kommer tveklöst ta hela din disco-look till en helt ny nivå till festen kan vi lova!

Örhängen Stora Discokulor Silver är ett par silverfärgade örhängen i form av ett par discobollar. Otroligt snygga, och perfekta smycken till schlagerfesten, 70-tals maskeraden eller festen med discotema.

  • Material: 95% polystyren, 5% järn
  • Längd: ca 11 cm.
  • Mått: Ø 6 cm.
  • Säljs parvis
LED Ljusslinga Discokula
189 kr
Partyhallen.se
Med en läcker ljusslinga med coola discokulor och LED belysning med batteri blir du mer än redo inför årets disco i härlig 70, 80 och 90 tals anda för en riktigt skön fest stämning, en häftig dekoration och batteridriven slinga att ha inomhus för festliga stunder som garanterat blir ett uppskattat disko pynt till årets roligaste party och kalas. LED Ljusslinga Discokula omfattar en ljusslinga med 10 små silvriga discokulor och LED belysning som drivs av 2 AA-batterier och är ca 1,4 meter lång. Info om LED Ljusslinga Discokula: - Födelsedagsslinga med LED. - Endast för inomhusbruk. - Drivs av 2 x AA-batterier (ingår ej). - Mått Ljusslinga: ca 1,4 meter lång. - Mått Discokula: ca 3 cm höga. - Material: Plast. OBS! Batterier ingår ej.
80-tals Rosa Blixt Örhängen
39 kr
Partyhallen.se
Lady Gaga själv hade blivit avundsjuk på dessa rosa blixt örhängen, de är verkligen häftiga och kommer vara perfekta till 80-tals maskeraden om du skulle behöva ett par örhängen till resten av din outfit. Självklart fungerar den lika bra till en Lady Gaga maskeraddräkt! Eller bara till vardags! Ett par riktigt tuffa 80-tals inspirerade smycken som blir ett par perfekta accessoarer till festen! 80-tals Rosa Blixt Örhängen består av ett par långa rosa örhängen i form av blixtar. Obs, krävs hål i öronen för att kunna bära dessa örhängen.
80-tals Tillbehörsset
199 kr
Partykungen
Åk tillbaka i tiden och rocka som det är 1980 igen! Om du längtar efter tiden då håret var stort och kläderna ännu större, när musiken var högljudd och färgerna ännu högre - ja, då är detta 80-tals kit det ultimata valet för att ge dig den rätta looken på festen! 

80-tals Tillbehörsset inkluderar ett par rosa näthandskar, ett rosa pärlhalsband, ett rosa diadem med rosett, neonfärgade armband, rosa solglasögon samt rosa örhängen formade likt blixtar. 

  • Material: Plast, polyester
  • Inkl. Näthandskar, glasögon, örhängen, halsband, pannband och armband
Discoboll
229 kr
Partyhallen.se
Ett disco utan en discoboll vet jag faktiskt inte om det går att kallas för ett disco, vem vill dansa under ett tak utan en vacker snurrande discokula liksom. Detta är helt enkelt ett disco tillbehör som du verkligen inte kan vara utan! Discoboll innefattar en stor boll med spegelbitar på som reflekterar ljusen från discolampor och ger en häftig effekt. Mått : 20 cm i diameter.
80-tals Örhängen Blixtar Neongula - 2-pack
49 kr
Partykungen
Med dessa tuffa örhängen i öronen kommer du garanterat blir riktigt disco-snygg på nolltid. Utmärkta örhängen till flera olika typer av 80-tals och disco-utklädnader. Dessa örhängen kommer bli pricken över i:et på hela outfiten!

80-tals Örhängen Blixtar Neongula är clip on örhängen som du enkelt klämmer fast på örsnibben. Örhängena är formade som blixtar och har en härlig neongul färg. 

  • Material: Plast
  • Mått: 11 cm
  • Clip on
  • Antal: 1-par
50-tals Smyckeskit Röd/Vit - One size
199 kr
Partykungen
Det här häftiga paketet med halsband, örhängen, glasögon och scarf passar perfekt när du är bjuden på en maskerad med 50-talstema. Rött är en härlig färg och prickigt blir man glad av! Du kommer att göra succé på festen!

50-tals Smyckeskit Röd/Vit inkluderar ett halsband, ett par örhängen, glasögon och en scarf. Accessoarerna är röda med vita prickar. De är tillverkade i polyester, plast och metall och finns i en storlek som passar vuxna. Det är bara accessoarerna som ingår, inte tröjan som syns på bilden.

Säljs i en förpackning med halsband, örhängen, glasögon och scarf i storlek one size (vuxenstorlek).
Neonrosa Örhängen
39 kr
Partykungen
Så du har köpt maskeraddräkten till 80-talsfesten men hur är det med smycken och andra matchande accessoarer? Piffa till din look med dessa läckra, runda örhängen i neonrosa!

Örhängena fästes med clips, dvs du behöver inte ha hål i öronen.

Levereras parvis.
70-tals Glasögon Lila
49 kr
Partykungen
Med dessa glasögon på näsan kommer du promenera nedför gatan med ett självförtroende som heter duga. Gör dig redo att groova, baby!

70-tals Glasögon Lila inkluderar ett par runda glasögon med lila glas. Den ultimata accessoaren att bära när du ska på 70-talsfest eller hippiefest! 

  • Material: Metall, plast 
  • Storlek: One size
Hängande Discokula Silver 40 cm
799 kr
Partyhallen.se
Förvandla ditt vardagsrum till ett svängigt dansgolv med en glänsande discokula i silver. Perfekt för en disco maskerad där festen aldrig tar slut och stämningen blir fulländad med retroglamourens återkomst. Hängande Discokula Silver 40 cm omfattar en hängande dekoration i form av en silverfärgad diskokula. Info om Hängande Discokula Silver 40 cm: - Hängande dekoration formad som en discokula - Färg: Silver - Material: Plast - Mått: 40 (Ø) cm
80-tals Örhängen Blixtar Neongröna - 2-pack
49 kr
Partykungen
Kanske växte du upp på 80-talet, kanske är det mer av en rolig grej, i vilket fall som helst så kan en 80-tals maskerad med maskeradkläder verkligen vara ett roligt val av party. Med dessa örhängen så får du en maxad look och du kommer verkligen passa in på 80-talet. 

80-tals Örhängen Blixtar Neongröna är clip on örhängen som du enkelt klämmer fast på örsnibben. Örhängena är formade som blixtar och har en härlig neongrön färg. 

  • Material: Plast
  • Mått: 11 cm
  • Clip on
  • Antal: 1-par

Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2025 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.