Detta armband är fullt av färgglada dödskallar och ger din outfit en unik touch. Perfekt för att piffa upp vilken look som helst med en lekfull och lite läskig detalj.
En maskeraddräkt och lite smink är inte alltid tillräckligt, så se till att få till en komplett outfit till temafesten med detta läckra Day of the Dead-armband.<br /><br />Day of the Dead Armband kommer med svarta pärlor och vita dödskallar med en tjusig röd ros samt små skimrande guldiga pärlor som ger den en äkta Day of the Dead-look.
Detta halsband är mer än bara ett döskallehalsband. Det skulle kunna vara ett smycke som självaste Captain Jack Sparrow i egen hög person skulle bära när han seglar omkring på de allra djupaste haven! <br /><br />Halsband med Blinkande Dödskallar är ett svart halsband med små dödskallar på som blinkar. Halsbandet passar perfekt som accessoar till piratkostymen, den läskiga halloweendräkten eller om du bara vill sätta lite respekt i kompisgänget! <br /><br /><ul><li>Material: Plast</li><li>3 olika ljuseffekter att välja mellan</li><li>Inkl. Batteri</li><li>Bruksanvisning ingår</li></ul>
Från början är Day of the Dead en mexikansk högtid som varje år firades till minne av de nära och kära inom familjen som någon gång gått bort. Day of the Dead spreds sen till stora delar av världen och numer smälter den ofta samman med bland annat Halloween och Allhelgonaafton. <br />Är du bjuden på en riktig Day of the Dead-fest? Eller kanske önskar du bara smycka ut dig för att visa solidaritet med de som firar högtiden? Oavsett vilket så är dessa häftiga örhängen perfekt. Låt de söta döskallarna med hjärtan pryda dina öron!<br /><br />Day of the Dead Döskallar Örhängen levereras i 2-pack.
Fira Día de los Muertos med elegans! Kombinera din skelettdräkt eller klänning med de här fashionabla handskarna som direkt ger outfiten en känsla av skönhet. <br /><br />Handskar Day of the Dead är ett par långa svarta handskar som kommer med skelettmotiv och vackra blommor som passar lika bra till Day of the dead-firandet som till skelettdräkten för Halloween. <br /><br />
<ul>
<li>Material: 100% Polyester</li>
<li>Storlek: One size (vuxenstorlek)</li>
<li>Mått: 40 cm</li>
<li>Säljs parvis</li>
</ul>
Om du ska fira Día de los Muertos i klassisk manér är det naturligtvis mängder av färgstarka accessoarer, blommor och Sugar Skull-smink som gäller. Vill du anamma stilen fullt ut är det givetvis ett läckert hårband som gäller!<br /><br />Diadem Day of the Dead består av ett svart diadem med häftiga detaljer på. I mitten av de färgglada blommorna syns en dödskalle och i bakgrunden är står det upp svart tyg. <br /><br />
<ul>
<li>Material: Polyester, plast</li>
<li>Storlek: One size</li>
</ul>
Smycken bidrar till mycket till din outfit. Denna ring med döskallar gör sig speciellt bra till klädnader inför exempelvis halloween eller maskerader. De går självklart även att använda till vardags om du vill addera lite "edge" till din personliga stil. Kombinera ringen med exempelvis våra piratklädnader och kom till festen som en riktigt läskig pirat.<br /><br />Denna ring kommer i en silvrig metallfärg och har en röd sten i mitten. Stenen omges av läskiga döskallar som ger ringen den rätta pirat-känslan.
Day of the Dead-fest på gång? Glöm inte att ha detaljerna på plats för att få en sån snygg look som möjligt! Med dessa hängen i öronen kommer du garanterat få till en riktigt snygg helhet på maskeraddräkten. <br /><br />Örhängen Day of the Dead inkluderar två stycken örhängen med motiv av dödskallar och en svart ros. Passar lika bra till Halloweenfesten som till Day of the Dead firandet! <br /><br /><ul><li>Material: 75% Zink, 15% Polyeten, 10% Stål</li><li>Mått: 5,8 x 2,3 cm</li></ul>
Bli dansgolvets dancing queen med denna viktiga accessoar i form av ett armband föreställandes små discokulor.<br /><br />Armbandet kommer med ett elastiskt band så att du enkelt kan ta av eller på det över armen.<br /><br />Passar dig med normalstor handled.