Köpa.se

Köpa.se innehåller annonslänkar. Läs mer

Soap & Glory Smoothie Star Body Scrub for Exfoliation and Smoother Skin Body Scrub - 300 ml
Säljs avNordic FeelNordic Feel

Soap & Glory Smoothie Star Body Scrub for Exfoliation and Smoother Skin Body Scrub - 300 ml

118kr
Köp produkten hos Nordic FeelDu går vidare till Nordic Feel för att slutföra köpet.

Denna prisbelönta kroppsskrubb från Soap & Glory exfolierar huden och gör den mjuk och len. Med en söt doft av mandel och vanilj blir hudvårdsrutinen en njutning. Skrubben tar bort döda hudceller och lämnar huden strålande.

Köpguide

Vad ska man tänka på när du köper kroppsvård?

Köpguide kommer snart

Liknande produkter

Visa fler
Sol de Janeiro Bom Dia Bright Body Scrub 220 g549 kr
Eleven

Sol de Janeiro Bom Dia Bright Body Scrub 220 g

Säg bom dia (good day) till en exfolierande kroppsskrubb för jämn, mjuk och klar hud över hela kroppen. Likt en ansiktsbehandling för din kropp, denna 10% AHA & BHA skrubb behandling ger en omedelbar effekt på ojämn hudstruktur för att ge len och strålande hud. Arbetar effektivt på torra fläckar och hudupplagringar. Designad för Keratosis Pilaris och aknebenägen hud. Denna hud-förvandlande skrubb ger en märkbart mjukare och lenare hud - med en varm och förförisk doft.- AHA BHA kroppsskrubb ger synligt resultat på hudens klarhet och hjälper till att jämna ut hudton.- Förbättrar hudens struktur, förbättrar även utseendet och känslan vid keratosis pilaris.- Förebygger tilltäppta porer och innåtväxande hårstrån.- Lätt doftsatt med Cheirosa 40, Bom Dia Bright™ Body Cream’s varma, blommiga signaturdoft.

Köp hosEleven
Soap & Glory Call of Fruity Body Scrub for Exfoliation and Smoother Skin Body Scrub - 300 ml104 kr
Eleven

Soap & Glory Call of Fruity Body Scrub for Exfoliation and Smoother Skin Body Scrub - 300 ml

Produktsammanfattning• Uppfriskande body scrub• Berikad med rosa jojoba-bollar som ger peeling och naturligt exfolierande kokosnötsskal för att ta bort döda hudceller och göra huden sidenmjuk.• Gör att din hud känns fullkomligt perfekt vid beröring• Söt fruktig doft av tropiska frukter och hibiskusProduktbeskrivningHar du någonsin skrubbat med en doft som är så exotisk att du nästan kan höra vinden genom palmerna, vågornas brus och den mjuka sanddynan under dina fötter? Ja, alltså ... nästan sa vi! Res bort i fantasin till exotiska platser med hjälp av den tropiskt lockande doften av CALL OF FRUITY™ Body Scrub – berikad med peelande rosa jojoba-bollar och naturligt exfolierande kokosnötsskal som tar bort döda hudceller och gör huden sidenmjuk. Dessutom är den parfymerad med noter av tropiska frukter och hibiskus. Allt för att föra dig bort till Bahamas... Det är i alla fall så vi drömmer.DofthistorienVisste du att dofter kan trigga ett minne dubbelt så snabbt som andra sinnen? Även under de tråkigaste dagarna kan du drömma dig tillbaka till härliga minnen tack vare denna lätta blandning av uppfriskande saftig melon och exotiskt blommig gardenia. Drömmer du om strandsemester? Ditt badrum är din nya jetset-tillflyktsort.Hur man använderStryk ut och gnid försiktigt in tills du har täckt hela huden. Skölj ordentligt. Det kan tyckas motsägande att skrubba torr hud – men faktum är att torra fläckar är döda celler och om du inte tar bort dem ligger fuktkrämen kvar på ytan och gör väldigt lite nytta. Så ge dem en skonsam skrubb och avsluta med en näringsrik dos av Call of Fruity Body Butter.VARNING! Använd inte på irriterad, flagnande eller känslig hy och försök att inte få något i ögonen! Om olyckan ändå är framme, skölj omedelbart med rent vatten.

Köp hosEleven
Soap & Glory Smoothie Star Body Wash for Cleansed and Refreshed Skin Body Wash - 500 ml125 kr
Nordic Feel

Soap & Glory Smoothie Star Body Wash for Cleansed and Refreshed Skin Body Wash - 500 ml

Produktsammanfattning• En underbart fuktgivande duschkräm vars skummande lödder gör att huden känns spänstig och verkligt mjuk.• För otroligt ren hud som känns som att den har tvättats med en hudkräm• Extra rik och krämig konsistens• Lämnar huden rengjord och återfuktad• En aptitretande söt gourmanddoft av mandel och vaniljProduktbeskrivningDet är dags att gnugga armbågar (och armar och ben) med stjärnorna tack vare vår främsta kändis, Smoothie Star Body Wash. Den luktar gott nog att äta (men snälla gör det inte – ge din hud lite njutning bara!). Säg hej till vår nya SMOOTHIE STAR™ Body Wash, en härligt fuktgivande duschkräm vars skummande lödder rengör och återfuktar huden. Med hjälp av mandel- och honungsmjölk, liksom havreextrakt, i det rikliga löddret känns huden spänstig och supermjuk. Dessutom är den parfymerad med vår Smoothie Star™ doft som baserats på härlig mandel och vanilj, så ljuvlig att det vattnas i munnen. Äntligen...en god anledning att öva på ditt Oscars-tal i duschen!Verkliga resultat• 89 % sa att huden kändes mjuk• 88 % sa att denna produkt hade ett rikt skumlödder• 87 % sa att huden kändes konditioneradDofthistorienDenna söta, nötiga gourmanddoft är fylld med aptitretande mandel och pistage, på ett hjärta av jasmin och ros. Doften lämnar en läcker finish av sandelträ, vanilj och söt mysk. Man vill bara ha mer ...Hur man använderKläm ut lite grann, smörj in på fuktig hud och skölj av det krämiga löddret ordentligt. Passar perfekt med SMOOTHIE STAR™ Body Wash och SMOOTHIE STAR™ Breakfast Scrub för en extra lyxig hudbehandling.Varning! Om du råkar få den i ögonen, skölj genast med rent vatten. Bör endast användas av vuxna. Förvaras utom räckhåll för barn.

Köp hosNordic Feel