Köpa.se

Köpa.se innehåller annonslänkar. Läs mer

I Love Mango & Papaya Exfoliating Shower Smoothie - 200 ml
Säljs avElevenEleven

I Love Mango & Papaya Exfoliating Shower Smoothie - 200 ml

59kr
Köp produkten hos ElevenDu går vidare till Eleven för att slutföra köpet.

Denna kroppsskrubb kombinerar doften av tropisk mango och papaya för en uppfriskande duschupplevelse. Krossade mandelskal exfolierar huden skonsamt och tar bort döda hudceller. Resultatet är en mjuk och len hud med en härlig doft.

Köpguide

Vad ska man tänka på när du köper hudvårdsprodukter?

Köpguide kommer snart

Liknande produkter

Visa fler
Soap & Glory Call of Fruity Body Scrub for Exfoliation and Smoother Skin Body Scrub - 300 ml104 kr
Eleven

Soap & Glory Call of Fruity Body Scrub for Exfoliation and Smoother Skin Body Scrub - 300 ml

Produktsammanfattning• Uppfriskande body scrub• Berikad med rosa jojoba-bollar som ger peeling och naturligt exfolierande kokosnötsskal för att ta bort döda hudceller och göra huden sidenmjuk.• Gör att din hud känns fullkomligt perfekt vid beröring• Söt fruktig doft av tropiska frukter och hibiskusProduktbeskrivningHar du någonsin skrubbat med en doft som är så exotisk att du nästan kan höra vinden genom palmerna, vågornas brus och den mjuka sanddynan under dina fötter? Ja, alltså ... nästan sa vi! Res bort i fantasin till exotiska platser med hjälp av den tropiskt lockande doften av CALL OF FRUITY™ Body Scrub – berikad med peelande rosa jojoba-bollar och naturligt exfolierande kokosnötsskal som tar bort döda hudceller och gör huden sidenmjuk. Dessutom är den parfymerad med noter av tropiska frukter och hibiskus. Allt för att föra dig bort till Bahamas... Det är i alla fall så vi drömmer.DofthistorienVisste du att dofter kan trigga ett minne dubbelt så snabbt som andra sinnen? Även under de tråkigaste dagarna kan du drömma dig tillbaka till härliga minnen tack vare denna lätta blandning av uppfriskande saftig melon och exotiskt blommig gardenia. Drömmer du om strandsemester? Ditt badrum är din nya jetset-tillflyktsort.Hur man använderStryk ut och gnid försiktigt in tills du har täckt hela huden. Skölj ordentligt. Det kan tyckas motsägande att skrubba torr hud – men faktum är att torra fläckar är döda celler och om du inte tar bort dem ligger fuktkrämen kvar på ytan och gör väldigt lite nytta. Så ge dem en skonsam skrubb och avsluta med en näringsrik dos av Call of Fruity Body Butter.VARNING! Använd inte på irriterad, flagnande eller känslig hy och försök att inte få något i ögonen! Om olyckan ändå är framme, skölj omedelbart med rent vatten.

Köp hosEleven
I Love Exotic Fruits Scented Body Butter - 300 ml87 kr
Eleven

I Love Exotic Fruits Scented Body Butter - 300 ml

Upplev paradiset med exotiska cocktails med färska frukter. Doften Exotic Fruits är ljuvligt fruktig med mango, grapefrukt, vattenmelon och ananas. Läckert exotisk som påminner om sommarminnen och glädje.Smörj in din kropp med denna krämiga godbit! Väldoftande body butter som innehåller 85% naturliga ingredienser som exempelvis sheasmör och kokosolja som tillför näring och återfuktar huden. Body buttern absorberas snabbt av huden trots dess krämiga konsistens. Den innehåller Pro-vitamin B5, E-vitamin, naturliga fruktextrakt och aloe vera som ger en väldoftande, silkeslen och mjuk hud.Alla produkter från I LOVE är fria från animaliska ingredienser. De passar veganer och är utvecklade och tillverkade i Storbritannien.Användning:Applicera produkten med cirkulära rörelser på huden och låt den absorberas av huden. Produkten ska inte användas i ansiktet. Undvik kontakt med ögonen, om kontakt uppstår skölj omedelbart med varmt vatten.

Köp hosEleven
I Love Exotic Fruits Scented Body Wash - 360 ml66 kr
Eleven

I Love Exotic Fruits Scented Body Wash - 360 ml

Upplev paradiset med exotiska cocktails med färska frukter. Doften Exotic Fruits är ljuvligt fruktig med mango, grapefrukt, vattenmelon och ananas. Läckert exotisk som påminner om sommarminnen och glädje.Väck dina sinnen med dofter från I LOVE. Denna duschkräm omvandlas till krämiga bubblor som rengör huden och är fyllda av naturliga fruktextrakt. Huden blir återfuktad och mjukgjord med Pro-vitamin B5.Alla produkter från I LOVE är fria från animaliska ingredienser. De passar veganer och är utvecklade och tillverkade i Storbritannien.Användning:Duschkrämen är skapad för daglig användning. Applicera produkten direkt på fuktad hud eller på en duschpuff och skölj därefter av med vatten. Undvik kontakt med ögonen, om kontakt uppstår skölj omedelbart med varmt vatten

Köp hosEleven
I Love Violet Dreams Scented Body Wash - 360 ml72 kr
Nordic Feel

I Love Violet Dreams Scented Body Wash - 360 ml

Dröm dig bort i ett sött och väldoftande moln av parmavioler, siciliansk bergamott och grönt äpple. Doften Violet Dreams är romantisk med ett blommigt hjärta av vit lilja, jasmin och viol tillsammans med basen av patchouli, vanilj och torkade blommor.Väck dina sinnen med dofter från I LOVE. Denna duschkräm omvandlas till krämiga bubblor som rengör huden och är fyllda av naturliga fruktextrakt. Huden blir återfuktad och mjukgjord med Pro-vitamin B5.Alla produkter från I LOVE är fria från animaliska ingredienser. De passar veganer och är utvecklade och tillverkade i Storbritannien.Användning:Duschkrämen är skapad för daglig användning. Applicera produkten direkt på fuktad hud eller på en duschpuff och skölj därefter av med vatten. Undvik kontakt med ögonen, om kontakt uppstår skölj omedelbart med varmt vatten

Köp hosNordic Feel