Detta solskydd från Purito ger ett starkt skydd mot solens strålar och är berikat med fem olika ceramider. Den lilla storleken gör den perfekt att ta med sig i väskan för att skydda huden under utomhusaktiviteter.
Relief Sun är en lätt och krämig organisk solkräm som känns behaglig på huden. Även om du applicerar en stor mängd flera gånger är den inte klibbig, utan ger en fuktig finish som en lätt fuktkräm. Kan användas året runt för att skydda din hur mot både UVA- och UVB-strålar. Den närande formulan med 30% risextrakt och spannmålsfermenterade extrakt ger huden fukt och näring. SPF50+
Uppfriskande återfuktande solkräm med risfrövatten och pantenol som skyddar din hud från skadliga UV-strålar och miljöfaktorer. Snabbabsorberande, daggig finish.Innehåller risfrövatten (30 %) fullt av vitaminer, mineraler och antioxidanter som hjälper till att återställa hudens naturliga hälsa och gör den klar och strålande.Pantenol (vitamin B5) är känd för sina exceptionella fuktgivande och lugnande egenskaper, hjälper till att stärka hudens fuktbarriär och lugnar hud som irriteras av UV-strålar och miljöfaktorer.Upplev den perfekta balansen mellan återfuktning och skydd med Relief Sun Aqua-Fresh, utformad för dig som söker en lätt, daggig finish utan att kompromissa med solskyddet.
I'm from Rice Sunscreen är en mineral solkräm med silkeslen textur som lätt absorberas av huden. Solkrämen innehåller 41 % risextrakt som hjälper till att minska orenheter i huden, lugnar irriterad hud och bidrar till att jämna ut hudtonen. Dessutom innehåller den Non-nano Zinc Oxide som skyddar mot både UVA- och UVB-strålar.Kan användas av alla hudtyper.
Detta kemiska solskydd avger UV-strålar genom kemiska reaktioner, vilket förbättrar solskyddet och huden smidigt. Det kompakta solstiftet på 15g är lätt att ha med i väskan, perfekt för förvaring på språng. Den möjliggör enkel applicering vid behov var du än befinner dig, utan att skapa oreda på händerna.
Solmjölk för daglig användning, med en uppfriskande och lätt formel som absorberas snabbt och ger en len finish utan klibbig känsla, glans eller vita fläckar. Ger en omedelbar lyster åt huden och skyddar mot skadliga miljöfaktorer samtidigt som huden återfuktas och vårdas. Samtidigt är den vatten- och svettbeständig.Skydd mot UV: SPF50+/PA+++
Aloe Soothing Sun Cream är en bästsäljare över hela världen. K-beauty-favoriten Aloe Soothing Sun Cream är en lugnande och återfuktande solkräm med konsistens som en lätt fuktkräm. Absorberas snabbt utan att kännas fet eller klibbig. Efterlämnar heller inga vita fläckar. Krämen har solskyddsfaktor 50+ och skyddar mot både UVA- och UVB-strålning. Krämen kan användas året runt, eftersom den känns lätt på huden i varmt och fuktigt väder samt fuktgivande i kyla. Passar alla hudtyper och hudtoner, inklusive känslig hud.
Detta kemiska solskydd avger UV-strålar genom kemiska reaktioner, vilket förbättrar solskyddet och huden smidigt. Det kompakta solstiftet på 15g är lätt att ha med i väskan, perfekt för förvaring på språng. Den möjliggör enkel applicering vid behov var du än befinner dig, utan att skapa oreda på händerna.
En solkräm med högt kemiskt skydd som återfuktar och lugnar huden. Applicera på ansikte, hals och dekolletage på morgonen som det sista steget i din hudvårdsrutin.