Detta är en mineralbaserad solkräm som lugnar huden och ger en jämnare hudton. Den innehåller kalamin som hjälper till att lugna och ge lyster. Perfekt för en naturlig makeup-look eller som bas under smink.
Houttuynia Cordata Calming Moisture Sun Cream SPF50+ är ett kemiskt solskydd som har vunnit flera skönhetspriser. Den innehåller lugnande Houttuynia cordata-extrakt, och den är särskilt lämplig för lättirriterad och känslig hud. Den är lätt och återfuktande, sprider sig som en fuktkräm och fungerar perfekt under makeup. Houttynia innehåller en stor mängd vitaminer och mineraler. Växtens blad innehåller antioxidanter och har antiinflammatoriska egenskaper som hjälper till att skydda huden från yttre irriterande ämnen.
Detta är en mycket lugnande kräm speciellt anpassad för torr och / eller känslig hud. Ger omedelbart en lugnande effekt. Har en återfuktande, krämig konsistens som snabbt och smidigt absorberas av huden.Berikad med en blandning av Inteca™-komplex och ceramider, som effektivt hjälper till att minska rodnad och inflammation samtidigt som den ger djup återfuktning. Den verkar även närande och resultatet blir en hälsosam och mer balanserad hy.
Uppfriskande återfuktande solkräm med risfrövatten och pantenol som skyddar din hud från skadliga UV-strålar och miljöfaktorer. Snabbabsorberande, daggig finish.Innehåller risfrövatten (30 %) fullt av vitaminer, mineraler och antioxidanter som hjälper till att återställa hudens naturliga hälsa och gör den klar och strålande.Pantenol (vitamin B5) är känd för sina exceptionella fuktgivande och lugnande egenskaper, hjälper till att stärka hudens fuktbarriär och lugnar hud som irriteras av UV-strålar och miljöfaktorer.Upplev den perfekta balansen mellan återfuktning och skydd med Relief Sun Aqua-Fresh, utformad för dig som söker en lätt, daggig finish utan att kompromissa med solskyddet.
I'm from Rice Sunscreen är en mineral solkräm med silkeslen textur som lätt absorberas av huden. Solkrämen innehåller 41 % risextrakt som hjälper till att minska orenheter i huden, lugnar irriterad hud och bidrar till att jämna ut hudtonen. Dessutom innehåller den Non-nano Zinc Oxide som skyddar mot både UVA- och UVB-strålar.Kan användas av alla hudtyper.
En fuktkräm för dagligt bruk, som passar för både oljig och torr hud. Absorberas snabbt in i huden och ger en skönt, svalkande känsla på huden. Har en lätt gel-liknande konsistens som ger snabb återfuktning.Innehåller 80% Opuntia Ficus-Indica (Cactus) stamextrakt från Jeju öarna, Hyaluronsyra och Panthenol som ger omedelbart återfuktning och lugnar irriterad hud. Jobbar även aktivt för att stärka hudbarriären.Kan även användas på kroppen.Helt fri från silikoner, parabener, mineralolja och syntetiska dofter.
En skönt svalkande serum ampoule som snabbt sjunker in i huden. Passar för alla hudtyper, både torr och oljig hud. Den kyler effektivt ner den uppvärmd och irriterad hud.Innehåller 80 % Opuntia Ficus-Indica (Kaktus) stamextrakt från Jeju öarna ger djup och långvarig återfuktning, hyaluronsyra och panthenol som också ger omedelbart återfuktning, lugnar irriterad hud samt stärker hudbarriären.Helt fri från silikon, PEG, parabener, mineraloljor samt syntetiska doftämnen.
Aloe Soothing Sun Cream är en bästsäljare över hela världen. K-beauty-favoriten Aloe Soothing Sun Cream är en lugnande och återfuktande solkräm med konsistens som en lätt fuktkräm. Absorberas snabbt utan att kännas fet eller klibbig. Efterlämnar heller inga vita fläckar. Krämen har solskyddsfaktor 50+ och skyddar mot både UVA- och UVB-strålning. Krämen kan användas året runt, eftersom den känns lätt på huden i varmt och fuktigt väder samt fuktgivande i kyla. Passar alla hudtyper och hudtoner, inklusive känslig hud.
En solkräm med högt kemiskt skydd som återfuktar och lugnar huden. Applicera på ansikte, hals och dekolletage på morgonen som det sista steget i din hudvårdsrutin.