Never Go In Dry är ett vattenbaserat glidmedel som kommer i en praktisk pumpflaska. Det är kompatibelt med alla typer av kondomer och ger en behaglig känsla. Perfekt för att öka njutningen och göra stunden mer spännande.
Högkoncentrerat innehåll för ett mer långvarigt glid. Analen saknar förmåga till naturlig smörjning vilket gör ett glidmedel i kombination nästan till ett måste. För dig som tycker att silikonbaserat glidmedel är omständligt att tvätta bort eller om du helt enkelt inte gillar det kan detta vara ett bra alternativ. Waterglide Anal har en extra långvarig glidförmåga utan att klibba eller kladda. Enkelt och helt klart glidmedel som gör analsexet både roligare och enklare.
Stimulerande glidgel som gör det sköna sexet ännu skönare! Det perfekta valet av glidmedel för dig som letar efter ett vattenbaserat glidmedel som samtidigt hjälper till att öka njutningen en gnutta. Fungerar triggande till orgasm och passar därmed extra bra dig som har svårt att uppnå detta. Effekten av glidmedlet gör att du blir något känsligare och därmed blir hela upplevelsen mer intensiv. Funkar lika bra vid onani med leksaker som under vanligt sex. Lagom tjock konsistens och inte allt för intensiv formel för att inte vara såpass stark att du kan känna obehag. Tillverkad och tappad på flaska i Tyskland.
Helt naturellt och vattenbaserat glidmedel i superstor flaska på hela 300 ml! Alla glidmedel från Waterglide är tillverkade i Tyskland, samt dermatologiskt testade. Intimate Gel är fri från både fett och silikon, samt har ett optimalt pH-värde för kvinnans vagina. Den passar därmed även bra för dig som är lite känsligare. Detta glidmedel är en perfekt produkt att använda innan sex, vid onani eller om du bara önskar lite mer glid. Tvättas lätt bort med vanligt vatten och dunstar också under tiden den används.
Stor och otroligt prisvärd flaska med silikonbaserat glidmedel från ett våra kunders favoritmärke, Waterglide. Denna produkt är tillverkad i Tyskland och fungerar lika bra vid vanlig vaginalsex som till anala samlag. Det räcker med ett fåtal droppar för ett helt samlag, produkten dunstar inte av sig själv utan tvättas bort efter att du och din partner lekt klart. För dig som är storförbrukare av glidmedel, älskar silikonbaserat och samtidigt vill betala så lite som möjligt är detta det klart bästa valet. Superb kvalitet till ett pris som knappast kan bli bättre.
Waterglide Feel är ett naturellt och neutralt glidmedel där fokus lagts på glidförmågan. Speciellt anpassad för att användas tillsammans med sexleksaker och ge dig bästa tänkbara upplevelse. Vattenbaserad vilket gör att den passar bra ihop med alla typer av leksaker, allt från lösvaginor till sexdockor och dildos. Stor flaska till ett riktigt pressat pris för maximal mängd glid för pengarna. Waterglide är tillverkade i Tyskland och håller hög kvalitet.
Gör dina sexuella upplevelser roligare med glidmedel! Några droppar av Durex Naturals glidmedel kan göra stor skillnad för njutningen. Oavsett om du är tillsammans med en partner eller ensam får det här lätta, vattenbaserade glidmedlet sexet att kännas naturligt lent. Durex Naturals glidmedel är tillverkat av 100 % naturliga ingredienser och är varken oljigt eller klibbigt vid beröring. Det är pH-vänligt, milt och fritt från artificiella doft- och färgämnen, vilket gör det lämpligt för alla typer av sex men särskilt för vaginalt sex. Glidmedlet kan dessutom användas tillsammans med sexleksaker samt polyisoprenkondomer och latexkondomer från Durex.
Durex glidmedel lindrar vaginal torrhet och intimt obehag. Sex är bättre med glidmedel! Du kommer långt med lite ? kläm på tuben för att pressa ut den mängd du behöver. Det enda du behöver bekymra dig om är att njuta av ögonblicket. Glidmedlet ska inte användas med kondomer av polyuretan.
Det kan vara en bra idé att läsa instruktionerna på
- Tillverkad i Sverige <br><br>- Vattenbaserat glidmedel <br><br>- Inget kladd <br><br>- Långvarig glideffekt <br><br>- Utan smak <br><br><br>Pure Lube's vattenbaserade glidmedel är ett utmärkt glidmedel för både sex och sexleksaker. Gjord av kroppssäkra ingredienser och är både färglös och utan smak. Känns skön mot huden och kladdar inget. Lämpligt för användning med latexkondomer. <br><br>Mängd: 500 ml