Detta är en mix av fem olika glidmedel i små portionsförpackningar. Perfekt för att testa olika sorter innan du bestämmer dig för en större flaska. Varje glidmedel har sina egna unika egenskaper och är kondomkompatibla.
Sweeten up your play med Durex Strawberry Lube! Fruktigt jordgubbsglidmedel, perfekt för oral njutning. Glidmedlet är pH-vänligt för att bevara pH-balansen i intimområdet och hartestats dermatologiskt. Fungerar endast med kondomer av naturligt latexgummi, polyisopren och med Durex sexleksaker. Utan tillsatta doftämnen och färgämnen. Bra för vaginalt, analt och oralt sex. Avsedd att lindra torra slemhinnor och andra obehag i slidan. Glidmedlet är säkert att svälja.
- Tillverkad i Sverige <br><br>- Vattenbaserat glidmedel <br><br>- Inget kladd <br><br>- Långvarig glideffekt <br><br>- Utan smak <br><br><br>Pure Lube's vattenbaserade glidmedel är ett utmärkt glidmedel för både sex och sexleksaker. Gjord av kroppssäkra ingredienser och är både färglös och utan smak. Känns skön mot huden och kladdar inget. Lämpligt för användning med latexkondomer. <br><br>Mängd: 500 ml
Det här vattenbaserade glidmedlet från Touché kommer i en robust, silverfärgad flaska.Att välja mellan vatten- och silikonbaserat glidmedel är inte alltid så lätt! Det man kan säga rent generellt är att vill du slippa kladd och ha ett glidmedel som är lätt att tvätta bort så är det vattenglid du ska ha. Det negativa är att du kan behöva applicera oftare och mer än av dryga silikonglid.Touché Glidmedel Vatten är fri från fetter samt smak- och luktfri.