Happy Angler Jerk väska för betesaskar


Happy Angler Jerk väska för betesaskar

En riktigt stor väska för betesaskar och andra tillbehör! Här ryms det många grejer! Lysande val för gäddfiskare, trollare och jiggfiskare som ofta har med sig beten i mängd och massor.<br /><br />I huvudfacket ryms 6st djupa stora askar i

Tänk på det här när du köper väskor
  • Om du köper en märkesväska (framförallt handväskor) begagnat eller från en utländsk/okänd sida - var du väldigt nogrann med att verifiera att det är inte är en kopia.
  • I några länder, tex Italien, är det olagligt att bära på kopior av märkesväskor.
  • Köp gärna en resväska med ett relativt unikt utseende så är de lättare att hålla koll på vid bagageuthämtningen.
  • Kabinväskor med hjul och handtag är praktiska men handtagsförlängningen går ofta in i botten på väskan och "stjäl" utrymme.
  • Hårda resväskor och kabinväskor är mer skyddade mot stötar men kan inte packas lika hårt som mjuka.
  • Tänk på tyngden hos resväskan du köper. Om väskan är tung i sig kan du inte packa lika mycket utan att riskera övervikt vid incheckning på flyg.

Du kan läsa mer om detta i köpguiden för Väskor


Förslag på produkter inom kategorin väskor