
Huxley Sun Essence är en solkräm med SPF 50+ som skyddar huden mot solens skadliga strålar. Den innehåller ceramider från kaktus som stärker hudbarriären och kaktusextrakt som återfuktar och lugnar huden. Solkrämen absorberas snabbt utan att lämna vita rester och kan användas som en återfuktande primer under makeup.







Eucerin Sun Spray SPF50+ är en lotionspray med ett mycket högt solskydd med SPF 50+ anpassat för känslig hud. Oparfymerad och snabbabsorberande för lätt applicering. Lugnar känslig hud och hjälper till att skydda mot solsveda. Advanced Spectral Technology kombinerar pålitliga bredspektrums- och fotostabila UVA-/UVB-filter för högt UV-skydd med Licochalcone A för att neutralisera fria radikaler som orsakas av UV- och HEVIS (blått ljus). Sprayen innehåller även Glycyrrhizinsyra som stödjer hudens egna återhämtning. Kom ihåg att kläder, hatt och skugga är det primära skyddet från sol.
- Mycket högt solskydd för hela familjen
- Extra vattenresistent
- Passar även känslig hud
- Utan parfym
- Kliniskt och dermatologiskt testad på känslig hud.







Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2025 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.