Denna veganska solkräm från Dr. Ceuracle skyddar huden mot solens skadliga strålar samtidigt som den återfuktar och ger näring. Den lätta formulan absorberas snabbt utan att lämna en vit hinna och kan användas som en bas under smink. Innehåller lugnande ingredienser som passar även känslig hud.
Ett multifunktionellt, fysikaliskt solskydd som återfuktar, verkar lugnande och fungerar perfekt under make-up.Den har en återfuktande, krämig och färgkorrigerande effekt som tack vare naturlig ''green-shade'' effektivt reducerar rodnad. Innehåller även ''Green Calming Complex'' (Portulaca Oleracea extrakt, Houttuynia Cardata Extrakt, Artemisia Capillaris Extract) som verkar lugnande på känslig, irriterad och acnebenägen hud utan att irritera.Innehåller även hydrolyserade hyaluronsyra som bistår med en uppfriskande känsla och djupt återfuktande egenskaper till torr hud.Melaleluca Alternfolia (Tea Tree) extract verkar lugnande och antiinflammatoriskt på acnebenägen hud.Houttuynia Cardata Extrakt lugnar en skadad hud med både antiinflammatoriska och antibakteriella egenskaper.Denna fuktkräm innehåller även Niacinamid (Vitamin B3) som reducerar mörka fläckar och verkar utjämnande på huden samtidigt som det hjälper till kontrollera talgproduktionen.Helt pigmentfri och doftfri.
Dr. Ceuracle Cica Regen 70 Cream är en lugnande ansiktskräm som till 70% består av Centella Asiatica som omedelbart lugnar och repararerar din hud. Dubbelfunktion av Panthenol (Vitamin B5) och Madekassosid förbättrar hudens naturliga reparationskraft och bildar en stark fuktbarriär som skyddar huden mot skadliga faktorer. Den innehåller även Madecassoside som är huvudingrediensen i CICA och bidrar till mycket effektivt skydd och reparation av huden.Innehåller även Groddkomplex (grönkål, broccoli, bovete och kål) som revitaliserar trött och tråkig hud och bidrar med lyster och ny energi!
Hyal Reyouth Moist Sun är en fuktkräm för dagligt bruk med kemiskt UV skydd som innehåller SPF 50. Perfekt att använda på både ansikte och kropp, året om.Viktigt att inte glömma att skydda tex hals och dekolletage mot solens strålar som ju är den främsta orsaken till för tidigt åldrande hud.Innehåller 10 olika typer av Hyaluronsyra som verkar djupt återfuktande och barriärstärkande. De högmolekylära typerna skapar en fuktbarriär på huden som förebygger fuktförlust. Mindre molekyler jobbar för att stärka fuktbarriären och lågmolekylära bistår huden med djup, långvarig återfuktning samt stärker hudens elasticitet.Innehåller även Panthenol (Vitamin B5) och Fructan som också båda jobbar återfuktande och ökar elasticiteten. Detta solskydd verkar även åldersförebyggande och utjämnande.Den uppfriskande formulan påminner om en härlig essence / serum och sjunker snabbt in i huden utan att lämna någon klibbig eller vit finish.Innehåller SPF50 PA++++50ml
Aloe Soothing Sun Cream är en bästsäljare över hela världen. K-beauty-favoriten Aloe Soothing Sun Cream är en lugnande och återfuktande solkräm med konsistens som en lätt fuktkräm. Absorberas snabbt utan att kännas fet eller klibbig. Efterlämnar heller inga vita fläckar. Krämen har solskyddsfaktor 50+ och skyddar mot både UVA- och UVB-strålning. Krämen kan användas året runt, eftersom den känns lätt på huden i varmt och fuktigt väder samt fuktgivande i kyla. Passar alla hudtyper och hudtoner, inklusive känslig hud.
Hyal Reyouth Moist Sun är en fuktkräm för dagligt bruk med kemiskt UV skydd som innehåller SPF 50. Perfekt att använda på både ansikte och kropp, året om.Viktigt att inte glömma att skydda tex hals och dekolletage mot solens strålar som ju är den främsta orsaken till för tidigt åldrande hud.Innehåller 10 olika typer av Hyaluronsyra som verkar djupt återfuktande och barriärstärkande. De högmolekylära typerna skapar en fuktbarriär på huden som förebygger fuktförlust. Mindre molekyler jobbar för att stärka fuktbarriären och lågmolekylära bistår huden med djup, långvarig återfuktning samt stärker hudens elasticitet.Innehåller även Panthenol (Vitamin B5) och Fructan som också båda jobbar återfuktande och ökar elasticiteten. Detta solskydd verkar även åldersförebyggande och utjämnande.Den uppfriskande formulan påminner om en härlig essence / serum och sjunker snabbt in i huden utan att lämna någon klibbig eller vit finish.Innehåller SPF50 PA++++ Det här är ett PaketerbjudandePaketerbjudande innebär att vi erbjuder mängdrabatt på populära kombinationer av produkter.
Cica Regen 92 Toner är en skön och lugnande toner med hela 92% Centella Asiatica.Den lindrar snabbt och lugnar irriterad och känslig hud. Konsistensen är tunn, ungefär som en essence, och går att klappa in i flera lager!Den innehåller bland annatCentella Complex (Centella Asiatica Extract + Madecassocide + Asiaticoside + Madecassic Acid + Asiatic Acid). Centella Complex lugnar och reparerar omedelbart skadad och känslig hud och lämnar den lugn och välmående.Actinidia argute (Kiwi) Extrakt skyddar huden mot yttre faktorer och bistår din hud med antioxidanter för ett härligt glow.
Detta är en återfuktande, kemisk och vattenfast fuktkräm med SPF. Den står emot svett och vatten och ger därför ett mycket effektivt och hållbart skydd mot UV strålar. Innehåller SPF 50 PA++++Passar för hela familjen, inklusive barn. Förpackningen innehåller hela 100ml för att appliceras på både kroppen och ansiktet.Innehåller extrakt från både Centella Asiatica och Bambu och Poly C10-30 Alkyl som skyddar huden mot UV strålar och andra skadliga faktorer.Centella Asiatica verkar lugnande och reparerande på skadad och känslig hud och lämnar den välmående och hälsosam.Den har en silkig och mjölkig finish som snabbt absorberas på huden utan att lämna någon klibbig finish.
Ett lätt och fuktgivande serum med SPF 50. Detta serum absorberas snabbt in i huden och är inte klibbig. Serumet har ett högt innehåll av den antibakteriella och antiinflammatoriska ingrediensen Houttuynia cordata, även känd som den sydasiatiska växthjärtat. Detta är en favoritingrediens som reglerar talgproduktionen, motverkar akne och har en kylande effekt. Dessutom är det lugnande och reparerande på huden och ger en jämnare och mer porslinsliknande hud. 100% kemiskt filter