Köpa.se

Köpa.se innehåller annonslänkar. Läs mer

Dr. Ceuracle Cica Regen Waterpoof Sun 100 ml
Säljs avElevenEleven

Dr. Ceuracle Cica Regen Waterpoof Sun 100 ml

349kr
Köp produkten hos ElevenDu går vidare till Eleven för att slutföra köpet.

Detta är en vattenfast solkräm med SPF 50 som skyddar huden mot solens skadliga strålar. Den innehåller även återfuktande ingredienser som gör huden mjuk och smidig. Solkrämen passar för hela familjen, inklusive barn.

Köpguide

Vad ska man tänka på när du köper solskydd?

Köpguide kommer snart

Liknande produkter

Visa fler
Mixsoon Centella Sun Cream Sun cream - 50 g213 kr
Eleven

Mixsoon Centella Sun Cream Sun cream - 50 g

Centella Sun Cream är en SPF 50+ PA ++++ lotionliknande solkräm som inte lämnar ett vitt stänk. Den är formulerad med Centella Asiatica-extrakt, som ger antioxidantfördelar och lugnar huden medan resten av formulan ger högt UVA- och UVB-skydd. Absroberar snabbt och lämnar huden mjuk och återfuktad. Applicera en generös mängd på ansiktet, halsen och andra kroppsdelar som utsätts för solen efter din hudvårdsrutin.

Köp hosEleven
Dr. Ceuracle Cica Regen 95 Soothing Gel 110 ml299 kr
Eleven

Dr. Ceuracle Cica Regen 95 Soothing Gel 110 ml

Denna fuktgivande mask består av 95% Centella Asiatica som lindrar och aktiverar skadad, irriterad hud som kräver omedelbar lindring och reparation. Denna mask är helt doft och pigmentfri för att på bästa sätt bistå din hud med det höga innehållet av den aktiva ingrediensen Centella Asiatica som både lindrar och reparerar skadad och känslig hud, vilket lämnar den lugn och välmående.Actinidia Argute (Kiwi Extrakt) skyddar huden mot skadliga yttre faktorer och innehåller antioxidanter som lämnar din hy strålande med ett härligt glow.

Köp hosEleven
Goodal Vegan Rice Milk Moisturizing Sun Cream 50 ml299 kr
Eleven

Goodal Vegan Rice Milk Moisturizing Sun Cream 50 ml

Vegan Rice Milk Moisturizing Sun Cream SPF50+ är ett fysikaliskt solskydd som återfuktar och skyddar känslig och torr hud med patenterade komponenter av Vegan Rice Milk™ och Aqua Ceramide. Denna solkräm har en lättare och mer återfuktande sammansättning än vanliga fysikaliska solkrämer, och passar alla hudtyper. Skonsam mot korallrev.Vegan Rice Milk™ är gjord endast av Sandui-ris från Jeju-ön som först har blötlagts i vatten och sedan malts fint tills alla nyttiga och närande ingredienser har utvunnits. Ljusar upp, mjukar upp och lindrar känslig och irriterad hud och gör att den känns silkeslen.Aqua Ceramide-teknologin och de ceramider den innehåller stärker hudens skyddsbarriär och motverkar också tecken på åldrande. Ceramider håller huden återfuktad och förhindrar flagning på grund av torrhet, utan att ge en tung eller klibbig känsla.

Köp hosEleven
Dr. Ceuracle Hyal Reyouth Moist Sun Duo 2 x 50 ml - 100 ml593 kr
Eleven

Dr. Ceuracle Hyal Reyouth Moist Sun Duo 2 x 50 ml - 100 ml

Hyal Reyouth Moist Sun är en fuktkräm för dagligt bruk med kemiskt UV skydd som innehåller SPF 50. Perfekt att använda på både ansikte och kropp, året om.Viktigt att inte glömma att skydda tex hals och dekolletage mot solens strålar som ju är den främsta orsaken till för tidigt åldrande hud.Innehåller 10 olika typer av Hyaluronsyra som verkar djupt återfuktande och barriärstärkande. De högmolekylära typerna skapar en fuktbarriär på huden som förebygger fuktförlust. Mindre molekyler jobbar för att stärka fuktbarriären och lågmolekylära bistår huden med djup, långvarig återfuktning samt stärker hudens elasticitet.Innehåller även Panthenol (Vitamin B5) och Fructan som också båda jobbar återfuktande och ökar elasticiteten. Detta solskydd verkar även åldersförebyggande och utjämnande.Den uppfriskande formulan påminner om en härlig essence / serum och sjunker snabbt in i huden utan att lämna någon klibbig eller vit finish.Innehåller SPF50 PA++++ Det här är ett PaketerbjudandePaketerbjudande innebär att vi erbjuder mängdrabatt på populära kombinationer av produkter.

Köp hosEleven
Dr. Ceuracle Vegan Aquarizing Hand Cream 50 ml161 kr
Nordic Feel

Dr. Ceuracle Vegan Aquarizing Hand Cream 50 ml

Vegan Aquarizing Hand Cream är en vegansk handkräm framtagen för att intensivt återfukta och ge näring till torra och nariga händer. Den smältande krämiga texturen absorberas snabbt in i huden utan att kännas kladdig, och lämnar dina händer mjuka och smidiga med en naturlig lyster.Egenskaper:* Stärker hudens fuktbarriär för långvarig återfuktning.* Ger intensiv fukt och förbättrar hudens elasticitet.* Skyddar och vårdar även naglarna mot torrhet och skador.Nyckelingredienser:* Hinoki Cypress Water – Känd för sina lugnande och återfuktande egenskaper. Hinoki Cypress Water är naturligt antibakteriellt och bidrar till att skapa en balanserad och frisk hud.* Shea Butter – Skapar en skyddande barriär och förbättrar hudens smidighet.* Jojoba Seed Oil – Ger djup näring, återfuktar huden och bidrar till en naturlig lyster. Hjälper till att skydda och återställa hudens fuktbalans.* Karbamid (Urea): Tillför intensiv återfuktning på djupet samtidigt som den hjälper till att jämna ut hudens struktur. Dess exfolierande egenskaper bidrar till att minska ansamlingen av döda hudceller, vilket främjar en mjukare och smidigare hud.* Vitamin E – Näringsrik och stärkande för både hud och naglar. Hjälper till att skydda naglar från torrhet och skador samt förbättrar hudens elasticitet.Handkrämen doftar av "Darjeeling Forest", en exklusivt framtagen signaturdoft från Dr. Ceuracle för denna linje, med en behagligt doft av trä.

Köp hosNordic Feel