Köpa.se

Köpa.se innehåller annonslänkar. Läs mer

Rosenserien Deodorant spray citrus 100 ml
Säljs avDOZ ApotekDOZ Apotek

Rosenserien Deodorant spray citrus 100 ml

268kr
Köp produkten hos DOZ ApotekDu går vidare till DOZ Apotek för att slutföra köpet.

Rosenserien Deodorant spray citrus är en naturlig och effektiv deodorant med en hygienisk sprayfunktion. Den innehåller kinesiskt grönt te och naturliga salter som motverkar dålig lukt. Den kan även användas som fotdeodorant eller som saltvattenspray till håret.

Köpguide

Vad ska man tänka på när du köper fotspray?

Köpguide kommer snart

Liknande produkter

Visa fler
Maria Åkerberg Deo Roll-On Sweet Breeze 60 ml92 kr
Eleven

Maria Åkerberg Deo Roll-On Sweet Breeze 60 ml

Deo Roll-On Sweet Breeze är en effektiv och friskt doftande, flytande deodorant i roll-on-förpackning. Dess innehåll hjälper vid odör och är samtidigt snällt mot din hud. Deodoranten är fri från aluminiumklorid och triklosan. Den aktiva ingrediensen Sodium Caproyl/Lauroyl Lactylate är ett mjölksyrasalt med bakteriedödande egenskaper som förhindrar doft vid svettning. Vaniljextrakt och eteriska oljor av Grapefrukt och Pepparmynta ger en söt och frisk doft. Produkten är naturligt självkonserverande.

Köp hosEleven
Weleda Citrus 24h Roll-On deodorant 50 ml79 kr
DOZ Apotek

Weleda Citrus 24h Roll-On deodorant 50 ml

En effektiv 24h roll-on deodorant med naturliga ingredienser och utan aluminiumsalter eller parabener. Huvudingredienser är bl. a lakritsrotextrakt (antibakteriell) samt trollhasseldestillat (sammandragande och antiinflammatorisk. Dermatologiskt testad.

Köp hosDOZ Apotek
Urtekram Deodorant Fragrance Free - 50 ml55 kr
Eleven

Urtekram Deodorant Fragrance Free - 50 ml

Urtekram Fragrance Free Crystal Deo är en parfymfri roll-on deodorant för känslig hud med naturligt mineralsalt som motverkar bakterier och dålig lukt. ertifierad av Ecocert Cosmos Organic, 100 % naturligt ursprung och vegansk.

Köp hosEleven
Bulldog Original Spray Deodorant 125 ml119 kr
DOZ Apotek

Bulldog Original Spray Deodorant 125 ml

<p>Bulldog Original Spray Deodorant är en spraydeodorant för män utvecklad för att ge 24-timmars skydd mot dålig lukt. Deodoranten har Bulldogs signaturdoft med uppfriskande toner av citron, apelsin och bergamott, kompletterat med salvia, patchouli och cederträ. Den kombinerar det bästa från naturen och vetenskapen för en unik doftteknologi med skydd mot dålig lukt och en fräschhet som håller länge. Passar även känslig hud.<br /><br />Produkten innehåller en blandning av kokosolja, teflos och naturligt utvunnen alkohol för en antibakteriell effekt samtidigt som den gör din hud mjuk och återfuktad.<br /><br />- Teflose är en kolhydrat som framställs genom bakteriefermentation. Den skapar en "Teflonliknande" beläggning på huden, vilket förhindrar att de bakterier som orsakar lukt fäster.</p> <p>- Alkohol - Utvunnen från franska sockerbetor. Dödar skadliga bakterier och förbättrar torktiden.</p> <p>- Kokosolja – Har ett högt innehåll av fettsyror som laurinsyra, kända för sina

Köp hosDOZ Apotek
Maria Åkerberg Deo Roll-On Essential 60 ml125 kr
Nordic Feel

Maria Åkerberg Deo Roll-On Essential 60 ml

Deo Roll-On Essential är en effektiv och friskt doftande, flytande deodorant i roll-on-förpackning. Dess innehåll hjälper vid odör och är samtidigt snällt mot din hud. Deodoranten är fri från aluminiumklorid och triklosan. Den aktiva ingrediensen Sodium Caproyl/Lauroyl Lactylate är ett mjölksyrasalt med bakteriedödande egenskaper som förhindrar doft vid svettning. Eteriska oljor av Grapefrukt och Lagerblad ger en frisk doft. Produkten är naturligt självkonserverande.

Köp hosNordic Feel
LdB Deo 48h Citrus Essence - 60 ml21 kr
Eleven

LdB Deo 48h Citrus Essence - 60 ml

LdB Citrus Essence Deo fungerar både som deodorant och antiperspirant. Genom att motverka svettlukt i upp till 48h, är du garanterad en fräsch känsla hela dagen. Produkten är skonsam mot din hud. Med en frisk doft av citrus håller du dig fräsch hela dagen. Vegansk, dermatologiskt testad.

Köp hosEleven