
Eucerin DermoPurifyer Cleansing Gel är en mild men effektiv rengöringsgel speciellt framtagen för oljig och aknebenägen hud. Den tar skonsamt bort smuts, smink och överflödigt talg utan att täppa till porerna. Huden känns ren, fräsch och smidig efter användning.

Eucerin ANTI-PIGMENT Cleansing Gel är en rengöringsgel för en jämn och strålande hud. För bästa resultat använd tillsammans med Thiamidol® Eucerin Anti-Pigment Dual Serum, för reducering av mörka fläckar inom en vecka. Rengöringsgelen tar bort döda hudceller på ett skonsamt men effektivt sätt med exfolierande AHA (Alpha Hydroxy Syra) som ger en jämn hudton. GG (Glyceryl Glycose) hjälper huden att bibehålla den naturliga fuktbalansen för en mjuk och slät känsla på huden. Mikropartiklar rengör på djupet och ger en lenare och strålande hud. Utan alkohol, tvål och parfym.
- Rengöringsgel för en jämn och strålande hud.
- I kombination med Eucerin Anti-Pigment Dual Serum reduceras mörka fläckar inom en vecka.
- Bibehåller den naturliga fuktbalansen i huden.
- Ger en mjuk och slät känsla på huden.
- Utan alkohol, tvål och parfym.








Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2025 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.