ACO After Sun milk är en lugnande lotion som intensivt återfuktar huden efter solning. Den innehåller Total Tanning System som hjälper till att aktivera och förlänga solbrännan. Den lätta formulan gör den enkel att applicera och lämnar huden silkeslen.
Intensivt återfuktande brun-utan-sol lotion som ger en jämn solbrun färg med naturlig lyster efter endast 4 timmar. Lotionen är enkel att applicera och går snabbt in i huden. Milt parfymerad för en behaglig doft. Skyddar inte mot UV-strålning. Dermatologiskt testad.
Applicera jämnt på rengjord, återfuktad hud. Tvätta händerna efter användning och låt lotionen torka innan kontakt med kläder.
Lotionen innehåller ACO:s Triple Moist Complex som ger omedelbar, intensiv och långvarig djup återfuktning i huden.
Intensivt återfuktande sollotion som ger omedelbart skydd mot solens UVA- och UVB-strålar. Lotionen absorberas snabbt utan att kladda. Dessutom är den fri från alkohol och färgämnen samt extra vattenresistent. Anpassad för känslig hud. Dermatologiskt testad. Oparfymerad.
Innehåller ACO:s Triple Moist Complex som ger omedelbar, intensiv och långvarig återfuktning djupt in i huden.
After-sun Lotion without scentAfter-sun Lotion är fylld med närande oljor, rik på antioxidanter och vitaminer, liksom ekologisk Aloe vera. Dessa ingredienser håller din hud återfuktad och skyddad.Dessutom innehåller After-sun Lotion en naturlig vassväxt och svamp som hjälper din hud att återhämta sig efter en stranddag med sol, saltvatten och sand och huden återgår till det normala.Applicering:Applicera ett lager Aftersun på de områden där din hud har blivit solbränd.Aftersun kan användas på hela kroppen och i ansiktet.
Intensivt återfuktande solspray som ger omedelbart skydd mot solens UVA- och UVB-strålar. Kan sprayas från alla vinklar, vilket ger en bekväm och smidig applicering. Absorberas snabbt utan att kladda. Dessutom är den fri från alkohol och färgämnen samt extra vattenresistent. Anpassad för känslig hud. Dermatologiskt testad. Oparfymerad.
Innehåller ACO:s Triple Moist Complex som ger omedelbar, intensiv och långvarig återfuktning djupt in i huden.
En brun-utan-sol som ger din hud en jämn naturlig solkysst färg utan solens skadliga strålar, som håller upp till 7 dagar. Flera appliceringar ger en djupare färg. Lätt att applicera, torkar snabbt och lämnar inga fläckar på textilier. Med återfuktande glycerin. Vegansk formulering. Milt parfymerad. Passar även känslig hud. Dermatologiskt testad. Användning: Applicera ett jämnt lager med cirkulära rörelser på exfolierad, återfuktad & torr hud och låt torka innan kontakt med textilier. Använd vante för bästa resultat. Tvätta händer efter applicering. Färgen utvecklas gradvis i 4-8 timmar. Skölj av med varmt vatten och dabba huden torr.
After Sun Lotion är en svalkande, lindrande lotion som vårdar, återfuktar och mjukgör solexponerad hud på både ansikte och kropp. Cremen absorberas snabbt av huden och lämnar en frisk, fruktig och somrig doft. Aloe Vera, Citrongräs och Havtorn samverkar för att bevara hudens solbränna längre. Karotin, från morötter, är välgörande för torr hud, motverkar fria radikaler och bidrar till nybildningen av celler. Produkten är naturligt självkonserverande.
<p>Refreshing After Sun Lotion Face and Body är en lugnande och fuktgivande after-sun för ansikte och kropp. Reparerar och återställer balansen i huden. Mjukgörande och närande, lämnar huden sammetsmjuk. Förstärker och förlänger solbrännan. Används direkt efter solexponering samt två veckor efter som en body-lotion för att få en solbränna som varar längre.</p>
ACO Protecting Cream är en extra rik kräm som intensivt återfuktar i 72 timmar. Krämen stärker och skyddar hudbarriären. Utvecklad med 4,5% niacinamid, 6% sheasmör och 4% pantenol för att lugna normal till torr hud, även känslig hud. Lätt att applicera, går snabbt in i huden och lämnar huden mjuk och smidig.Innehåller ACOs Triple Moist Complex som ger omedelbar, intensiv och långvarig återfuktning till huden. Dermatologiskt testad. Vegansk formula. Utan parfym.