
Detta exklusiva erbjudande från Bulldog innehåller en mild ansiktsrengöring och en återfuktande kräm, båda speciellt framtagna för känslig hud. Produkterna rengör och återfuktar huden skonsamt med hjälp av naturliga ingredienser, vilket resulterar i en fräsch och behaglig känsla.



Bulldog Age Defence Moisturiser är en fuktighetskräm för män, med 96 % naturliga ingredienser. Den är kliniskt bevisad att minska uppkomsten av fina linjer och rynkor*. Produkten innehåller marin alg, en aktiv ingrediens, rik på antioxidanter med återfuktande och uppstramande egenskaper.
• Doften i serien Age Defence är en 100 % naturlig blandning av eteriska oljor.
• Vegansk.
• Produktens förpackning består av minst 62 % återvunnen konsumentplast (PCR) och minst 27 % växtbaserad bioplast gjord av förnybart sockerrörsmaterial.
*Klinisk studie på 22 män över 28 dagar – två gånger dagligen.


Bulldog Original Body Lotion är en kroppslotion för män. Den är utvecklad för att ge långvarig återfuktning för att göra din hud len, mjuk och full av näring. Bulldogs kroppslotion för torr och normal hud är gjord med 95 % naturliga ingredienser inklusive aloe vera, en ingrediens som är känd för sina hudfuktande och lugnande egenskaper.
• Ger långvarig återfuktning
• Innehåller 95% naturliga ingredienser
• Passar normal hud till torr hud
• Absorberas lätt i huden utan att kännas klibbig eller fet
• Vårdar och återfuktar för att göra huden omedelbart mjukare
• Låter din hud kännas återfuktad och skyddad från uttorkning hela dagen
• Bulldogs originaldoft är en 100% naturlig blandning av eteriska oljor.


Bulldog Sensitive Face Wash är en parfymfri ansiktstvätt för män med känslig hy. Med 94 % naturliga ingredienser och utvecklad för att skonsamt rengöra och vara snäll mot känslig hud. Produkten innehåller bland annat dunört, en unik växt från de norra kanadensiska prärierna, som har utvecklat starka multifunktionella fytokemiska egenskaper för att överleva det hårda klimatet. Bulldog tror på att tillverka kvalitetsprodukter som frigör den verkliga potentialen hos ingredienser med naturligt ursprung.
• Parfymfri.
• Vegansk.
• Produktens förpackning består av minst 62 % återvunnen konsumentplast (PCR) och minst 27 % växtbaserad bioplast gjord av förnybart sockerrörsmaterial.

Bulldog Original Face Wash är en ansiktstvätt för män, med 94 % naturliga ingredienser. Den är utvecklad för att göra din hud ren och fräsch. Produkten innehåller bland annat aloe vera, känd för sina återfuktande och lugnande egenskaper.
• Aloe veran kommer från ett guatemalanskt handelsprojekt som betalar arbetare över genomsnittslön.
• Originaldoften är en blandning av 100% naturliga eteriska oljor.
• Vegansk.
• Produktens förpackning består av minst 62 % återvunnen konsumentplast (PCR) och minst 27 % växtbaserad bioplast gjord av förnybart sockerrörsmaterial.



Bulldog Original Shower Gel 500 ml är en duschgel med Bulldogs signaturdoft med toppnoter av bergamott, citron och lime med basnoter av cederträ och enbär. Kommer i en rymlig flaska om 500 ml som är lätt att öppna och gjord av 100% återvunnet material. Produkten är vegansk och gör rent utan att torka ut huden.
• Innehåller 100% naturlig doft
• Vegansk
• Förpackningen är gjord av 100% återvunnet material
• Transparent flaska som är enkel att öppna med en hand
• En stor förpackning minskar materialanvändningen per milliliter





Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2025 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.