Köpa.se Logo
x
556 860
PRODUKTER
x
1 539
KATEGORIER
Stavmixer Creme HBF02CREU

Detta 50-tals inspirerade stavmixerset från Smeg innehåller en stavmixer, bägare med lock, hackare och ballongvisp. Stavmixern har ett ergonomiskt handtag för enkel användning och är tillverkad i plast och rostfritt stål.

1695 kr

Köksmaskiner
Stavmixer
Elvispar
Bagaren och KockenKöp produkten hos Bagaren och Kocken
Liknande produkter
Stavmixer 700 watt, svart
1495 kr
Bagaren och Kocken

Användarvänlig stavmixer från Smeg som gör matlagningen roligare. Med en motorstyrka på 700 watt, justerbar hastighet och turbofunktion kan du enkelt bearbeta både hårda och mjuka ingredienser till perfektion. Själva kroppen är tillverkad i plast och armen samt mixerfoten i rostfritt stål. Tack vare det ergonomiska handtaget med halkskydd får du ett bra grepp och kan arbeta på ett sätt som är skonsamt mot handleden. Stavmixern har en snygg retrodesign och kommer här i en snygg svart färg.

 

Specifikationer:

- Motor på 700 watt

- Justerbar hastighet samt turbofunktion

- Material: Plast och rostfritt stål

- Ergonomiskt handtag med halkskydd

- Snygg retro design 

Stavmixer med tillbehör, svart
1695 kr
Bagaren och Kocken

Smeg stavmixer kombinerar stilren design med mångsidig funktionalitet och finns nu i två eleganta färgval – svart eller vit. Den här stavmixern bär Smegs ikoniska 50-talsdesign och erbjuder en steglös hastighetsreglering för optimal kontroll vid matlagning. Med en kraftfull motor och ett slitstarkt hölje klarar den av att mixa, vispa och hacka allt från soppor till smoothies med en imponerande precision.

För att underlätta vardagen kommer Smeg stavmixer med flera tillbehör, inklusive en visp, en hackare och en kanna, vilket gör den till ett allsidigt verktyg för kökets alla behov. Med en robust konstruktion och två års garanti kan du lita på att den här stavmixern håller länge, samtidigt som den är enkel att rengöra för dagligt bruk.

Välj mellan klassiskt svart eller stilrent vit för att matcha din köksinredning och förgyll din matlagningsupplevelse med både estetik och funktionalitet.

Svarta Black Friday Ballonger
39 kr
Partyhallen.se
När det är dags för den galna rean på black Friday kan du hänga upp dessa riktigt snygga svarta ballonger. Med dessa ballonger blir det inga problem att fylla ett helt rum, fyller du dom med helium så kan dem dessutom sväva i taket eller mitt i rummet med hjälp av en ballongvikt! Svarta Black Friday Ballonger omfattar ett paket med svarta latexballonger med texten "Black Friday" i vitt. Går att fylla med helium eller luft. Välj mellan 10, 25, 50 eller 100-pack. Storlek: cirka 30 cm som fullt uppblåsbar.
Foode Stavmixer, Black
489 kr
Bagaren och Kocken

Foodie stavmixer är inbjudande med sin funktionella och användarvänliga design. FOODIE stavmixern är en fantastisk hjälp till hemmet när man ska göra allt från pesto till blomkålspuré. Stavmixern har två hastigheter och en mixerstav av rostfritt stål vilket gör att staven inte färgas när den kommer i kontakt med mat. Den har två hastigheter och är helt fri från BPA- och ftalater.

Stavmixern tål inte rengöring i diskmaskin utan ska rengöras för hand. Motorenheten rengörs enkelt med en fuktig trasa.

Personal Blender, röd
1695 kr
Bagaren och Kocken

Med Smeg Personal Blender får du en praktisk och snygg hushållsapparat som gör att du enkelt kan få i dig någonting snabbt, även när du är på språng. Blendern har en kompakt storlek och låter dig mixa smoothies och proteinshakes direkt i flaskan, så att du kan ladda upp var och när du vill – på kontoret, i skolan, på gymmet eller på promenaden.

Blendern har Smegs klassiska 50-talslook och finns i ett flertal olika färger, så att du kan välja och vraka efter vad som passar i ditt kök. Den har två hastigheter och är enkel att köra genom att trycka ner flaskan. Två to go-behållare med kapacitet på 600 milliliter ingår. Behållarna är tillverkade av BPA-fri tritan och tål maskindisk.

HMF01PKEU Elvisp rosa
1795 kr
Bagaren och Kocken

Klara av den tunga vispningen med Smeg. HMF01 elvispen är gjord i den välkända designen med ett retro utseende som gör att man har lust att göra om hela köket. Den kan självklart matchas med många andra av Smegs köksredskap i samma design för att få ett fulländat utseende. Elvispen är både praktisk, snabb och enkel att arbeta med - kort sagt en kombination av kvalitet och effektivitet.

Det ingår två set krokar, ett set med vispar och ett set med degkrokar. Visparna är perfekta för grädde, såser och äggvitor, degkrokarna är perfekta för mellanhårda degar och kaksmetar. Degkroken kan användas till bröd eller pizzadeg. Den har antiglid fötter som gör den enklare att ställa ifrån sig efter användningen.

Stavmixerset SM-1FP
706 kr
Bagaren och Kocken

Kraftfullt stavmixerset från Wilfa som man kan hacka, vispa och mixa med. Stavmixern har justerbar hastighet och ett gummihandtag för ett behagligt grepp. Gummilocken som ingår till bunkarna kan användas som bottenplatta.

Avtagbara delar kan diskas i maskin.

Specifikationer:

Effekt: 700 W.

Minihackare, visp med bunke och vägfäste medföljer.

Unikt knivblad för iskross.

 

 

 

Köksmaskin och Glassmaskin, Créme / Stål
6790 kr
Bagaren och Kocken

I härlig retrostil á la Smeg får du här ett härligt paket innehållandes köksmaskin och glassmaskin. Perfekt för dig som älskar glass och att baka.

Köksmaskinen kommer med en stor skål i rostfritt stål som rymmer 4,8 liter. En pålitlig köksmaskin och du får hjälp med allt från att röra ihop en god bulldeg till att vispa grädden. Smeg köksmaskin är utrustad med tio olika hastighetssteg med softstart och du anpassar enkelt beroende på vad för uppgift som ska utföras.

Tillsammans med mixern får du även Smeg glassmaskin. Köks- och glassmaskin monteras enkelt ihop och sedan har du drygt 1 liter glass färdig på imponerande 20-30 minuter. Glassbehållarens inre material är i rostfritt stål medan det yttre, den magnetiserade adaptern och spateln, är i ABS-plast. Med Smeg glassmaskin gör du frusna desserter som glass, sorbet och frozen yoghurt. Vilken smak blir det? Endast fantasin som sätter gränserna!

Köks- och glassmaskin håller hög kvalitet och har god funktionalitet.

Frukostpaket Brödrost + Vattenkokare 1,7 l Creme
3990 kr
Bagaren och Kocken

Smeg brödrost

Tillverkad av lackerad stålplåt.
Extra breda fack.
Självcentrerande guide i facken.
Steglös inställning av rostningsgrad från 1-6.
Återuppvärmningsfunktion.
Upptiningsfunktion.
Bagelsfunktion (rostar enbart på ena sidan av brödet).
Stoppknapp för att avbryta rostning.

Löstagbar smulbricka som samlar upp smulorna. Sladdvinda under brödrosten för att förvara eller förkorta sladden. Gummitassar gör att brödrosten står stadigt.

Fackens storlek: HxLxB 110 x 147 x 36 mm.
Brödrostens yttermått: HxLxB 198 x 310 x 195 mm.
Sladdlängd 90 cm.

Smeg Vattenkokare

En häpnadsväckande snygg vattenkokare i creme från italienska Smeg. Vattenkokaren är en del i Smegs retroinspirerade köksmaskiner och köksapparater. Design som påminner om en gammal rymdraket. Och vattenkokaren är verkligen galaktiskt snygg. 

Tillverkad i rostfritt stål.
Lock med push-öppning.
Kapacitet: 1,7 liter.
360º placering på bottenplattan.
Automatisk avstängning vid 100º.
Löstagbart kalkfilter i rostfritt stål.
Gömt värmeelement.
Gummitassar gör att vattenkokaren står stadigt.
Inbyggd sladdvinda.
Effekt: 2000-2400 W.

Tillbehörsset till HBF01RDEU
904 kr
Bagaren och Kocken

Mixertillbehör till HBF01RDEU stavmixer i röd färg från SMEG. Tillbehöret matchar den fina röda färgen och setet innehåller en minihackare, en grönsakskross, en visp och en bägare, som kan användas med stavmixern. Behållaren till minihackaren är tillverkad i Tritan™ och har en kapacitet på 0,5 liter. Både behållare och kniv tål maskindisk.

Den medföljande bägaren har en kapacitet på 1,4 liter och har markerade måttstreck. Den är tillverkad i BPA-fri Tritan™ med avtagbart BPA-fritt Tritan-lås och tål maskindisk. Vispen är tillverkad i rostfritt stål och tål även den maskindisk. Grönsakskrossen har en "kniv" av plast som används till att mosa grönsaker och potatis.

Stavmixer Pastellblå HBF03PBEU
1695 kr
Bagaren och Kocken

50-tals inspirerat stavmixerset från Smeg. I detta härliga set ingår stavmixer, bägare med lock, hackare och ballongvisp. Stavmixern har ergonomiskt handtag för enkel hantering och huvudkroppen är tillverkat i plast. Bladet och armen är i rostfritt stål.

Specifikationer:

Effekt: 700 W.
Stavmixer: Höjd: 41,4 cm, bredd: 6,5 cm, djup: 6,5 cm
On/Off Knapp
Turbo funktion
Justerbar hastighet
Bägaren och hackaren är i BPA-fri tritan

TSF02CREU Brödrost 4 Skivor Creme
2295 kr
Bagaren och Kocken

Cremefärgad brödrost i härlig femtiotalsstil från det underbara varumärket Smeg. Tillverkad av lackerad stålplåt.

Några fördelar med Smegs rost:
- Extra breda fack
- Självcentrerande guide i facken
- Steglös inställning av rostningsgrad från 1-6
- Återuppvärmningsfunktion
- Upptiningsfunktion
- Bagelsfunktion (rostar enbart på ena sidan av brödet)
- Stoppknapp för att avbryta rostning
- Löstagbar smulbricka som samlar upp smulorna
- Sladdvinda under brödrosten för att förvara eller förkorta sladden
- Gummitassar gör att brödrosten står stadigt

Fackens storlek: HxLxB 110 x 260 x 36 mm
Brödrostens yttermått: HxLxB 215 x 394 x 208 mm
Sladdlängd: 90 cm
Effekt: 1500W

 

Stavmixer Röd HBF02RDEU
1695 kr
Bagaren och Kocken

Stavmixerset i 50 tals retrostil från Smeg. I setet ingår stavmixer, hackare, ballongvisp och 1,4 l bägare med lock. 

Huvudkroppen är tillverkad i färgad plast, har ergonomiskt handtag med halkskydd och bladet är i rostfritt stål.  

 

Specifikationer:  

Effekt: 700 W.  

Stavmixer:  

Höjd: 41,4 cm. 

Bredd: 6,5 cm. 

Djup: 6,5 cm.  

On/Off Knapp

Turbo funktion. 

Justerbar hastighet. 

Bägaren och hackaren är i BPA-fri tritan.   

ASI 220MM Mini Autoguider
4250 kr
AstroSweden
Förmodligen den känsligaste autoguidern som för närvarande finns tillgänglig från ZW-Optical för astrofotografering med en modern sensor och 1,25" hus. MONO CMOS-sensor SC2210 med en QE på max. 92 % och 4,0 µm pixelstorlek för högsta känslighet - hitta alltid en ledstjärna. * Hög NIR-känslighet, vilket reducerar effektiv luftturbulens. * Sensorstorlek 7,68 x 4,32 mm * Praktiskt 1,25"-hus - du kan sätta in autoguidern / kameran som ett okular i styrröret, sökaren eller off axis-guidern. * Endast 60 gram, en riktig lättviktare och inte större än ett 1,25"-okular * Omfattande leverans: skyddshätta, instruktioner, 2x USB-kabel, ST4-autoguidningskabel, CS-monteringsadapter och 1,25" förlängningstub * Du kan också använda kameran som en högkvalitativ mån- och planetkamera. Tack vare den högkänsliga sensorn är även bilder av deep-sky-objekt möjliga. * Inkl. adapter till CS-gänga för anslutning av objektiv och T2-adapter ZWO ASI220MM Mini autoguider och USB2.0 monokrom kamera - Chip D=8,81 mm Denna kamera innehåller en 1/1,8" SC2210-sensor (7,68 mm x 4,32 mm). Det är en monokrom styrkamera med utmärkt känslighet för närinfrarött. Kameran har en pixelstorlek på 4,0 µm * 4,0 µm i en 1920x1080-array och en full-well-kapacitet på 8780 e-. Skyddsfönstret är AR-belagt.   ASI220MM Mini kan betraktas som en förbättrad version av ASI290MM Mini, som har ett större sensorformat och större pixlar med bättre NIR-känslighet.   Fördelarna med ASI220MM Mini som autoguider   * Tack vare den höga ljuskänsligheten kommer du alltid att hitta en ledstjärna, även med off-axis guidning - garanterat! * Det praktiska 1,25"-huset gör anpassningen enkel. Sätt i kameran i 1,25"-fästet, fokusera och kör. * Endast 8,5 mm arbetsavstånd från framkanten till chipet - så att du kan fokusera även när avstånden är snäva. * Med en vikt på endast 60 gram belastas fokuseraren knappast. * ST4-kabel och ST4-port ingår naturligtvis i leveransen. Anslut kameran direkt till autoguidningsporten på monteringen.   Programvaran för autoguidning ingår inte i leveransen. Kameran är ASCOM-kompatibel och lämplig för bland annat PHD Guiding, Guidedog, Metaguide, Guidemaster (freeware), APT eller AstroArt, MaxIm DL (avgift krävs).   Fördelarna med ASI220MM Mini som astrokamera   * Högkänslig sensor för bra mån- och planetbilder. * Hög bildfrekvens i planetområdet. * Kameran passar i alla 1,25" okularfokuserare. Kläm fast kameran som ett okular, fokusera och börja astrofotografera. * Tack vare sin höga känslighet är ASI220MM Mini även lämplig för fotografering av nebulosor och galaxer. * Kameran är utrustad med ett klarglasfilter som även är transparent i infrarött. Detta möjliggör spännande infraröd fotografering.   Spektral känslighet   Sensorn imponerar inte bara med sin höga känslighet, utan också med sitt breda känslighetsområde. Känsligheten förblir hög ända in i det infraröda området. Detta innebär fler stjärnor för guidning och det spännande området för infraröd fotografering (Venus, Mars ...) blir möjligt.     Så kompakt är minikameran ASI220MM:   Jämfört med andra astrokameror har ASI220MM Mini mindre mått, lägre vikt och den når brännpunkten vid samma punkt som ett okular.   Ytterligare information:   ASI minikameror Minikamerorna har ett vackert utseende, små dimensioner, låg vikt - bara dessa är attraktiva egenskaper. Men kamerorna har också andra övertygande fördelar:   Hög känslighet - viktigt för att hitta ledstjärnan. Känslighet är det första som ZWO har fokuserat på med dessa kameror. Det är mycket viktigt att hitta en ledstjärna. I början övervägde ZWO därför endast att använda en svartvit sensor i sina spårningskameror, eftersom en monokrom sensor har en mycket högre känslighet än en färgsensor. Tillverkaren jämförde sedan noggrant känsligheten hos de tillgängliga sensorerna. I slutändan beslutade ZWO att använda SW-sensorer. Den monokroma sensorn i ASI220MM Mini har en maximal kvanteffektivitet på ca 92 % och kan därför upptäcka fler stjärnor i bildfältet. Den förkortar också exponeringstiden vid guidning.   Fokusposition som med okularet   ASI Mini och okularet kan fokusera på samma position. Du kan fokusera med ett okular och sedan sätta in minikameran i 1,25"-uttaget.     Fungerar på OAG   ZWO:s minikameror är väl lämpade för spårning med OAG, eftersom de har ett mycket större fokuseringsområde än vanliga ASI-kameror. Du behöver inte längre oroa dig för att spårningskameran inte fokuserar samtidigt som bildkameran. Tekniska data: * Sensor: 1/1.8 CMOS SC2210_BW * Upplösning: 2,07 Megapixel 1920x1080 * Pixelstorlek: 4,0 µm * Sensorstorlek: 7,68 mm x 4,32 mm * QE (topp): 92 * Brus vid avläsning: 0,6-3,2 e- * Exponeringstid: 32 µs - 10 s * Full brunnskapacitet: 8,78 ke- * ROI: Stödd * ST4 autoguider-port: Ja * Arbetsavstånd: 8,5/12,5 mm * Slutartyp: Rullande slutare * Ingångsfönster: Antireflexbehandlat fönster * Kompatibilitet med operativsystem: Mac, Windows 7-10, Linux (deb-baserad) * Gränssnitt: USB 2.0 typ C * Krav på programvara: måste stödja USB 2.0 * ADC: 12 bitar * Hastighet vid maximal upplösning: 14 fps * Hastighet i VGA-läge: 30,5 fps * Adapter: 1,25" / M28.5x0.6 * Driftstemperatur: -5 °C - 50 °C * Förvaringstemperatur: -20 °C - 60 °C * Luftfuktighet vid drift: 0 % - 80 * Luftfuktighet vid förvaring: 0 % - 95 * Storlek: 36 mm x 61 mm * Vikt: 60 g
Tillbehörsset till HBF01BLEU
995 kr
Bagaren och Kocken

Tillbehörsset till HBF01BLEU stavmix från SMEG. Med detta set får du en minihackare, en grönsakskross, en visp och en bägare, som allt samman passar till stavmixern i samma svarta färg. Grönsakskrossen har en "kniv" av plast i grå färg som långsamt roterar för att mosa kokta grönsaker och potatis.

Huvudbehållaren till minihackaren är av Tritan och har en kapacitet på 0,5 liter. Både behållare och kniv tål maskindisk. Bägaren har en kapacitet på 1,4 liter och är tillverkad i BPA-fri Tritan med avtagbart BPA-fritt Tritan-lås. Vattennivån markeras i liter/mm och bägaren tål maskindisk. Vispen är tillverkad i rostfritt stål och tål maskindisk - det gör dock inte själva apparaten.

Smeg Köksmaskin 4.8L - Creme SMF02CREU
5495 kr
Bagaren och Kocken
Elegant och prisbelönt köksassistent från Smeg! Med den exklusiva köksassistenten från Smeg kan du enkelt bearbeta tunga degar, vispa grädde och blanda ingredienser. Maskinen har 10 olika hastigheter som du enkelt reglerar tack vare den enastående ergonomiska designen. Skålens kapacitet på 4,8 liter gör det också oerhört lätt att blanda stora mängder ingredienser eller knåda rejäla degar. Den eleganta designen kommer givetvis att snabbt bli en del av kökets inredning och en naturlig blickfångare på köksbänken. Inspirerad av 50-talet har Smeg lyckats skapa en design som verkligen tillför något alldeles extra och som genast ger köket en unik personlighet. Assistenten har givetvis också plats för flera olika tillbehör som en grönsaksskärare, pastavals och spaghettiskärare med mera. Tillbehören säljs för sig och monteras enkelt på assistents kropp! Specifikationer: - Kapacitet: 4,8 liter. - Höjd: 37,8 cm (49 cm med motorarm uppfälld). - Bredd: 40,2 cm. - Längd: 22,1 cm.- Hastigheter: 10 st. - Effekt: 800 Watt. - Tillbehör: Trådvisp (stål), flatblandare (aluminium), degkrok (aluminium) & plastlock till skål.

Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2025 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.