
Meraki Blossom Breeze är ett milt och effektivt diskmedel med en behaglig doft av apelsin och citron. Det är Svanenmärkt och skonsamt mot miljön. Förpackningen är stilren och kan stå framme som en dekorativ detalj i köket.

Gör disken lite roligare med väldoftande diskmedel som samtidigt gör din köksinredning mer dekorativ. Det Svanenmärkta, milda och effektiva diskmedlet Forest Garden från Meraki har en härlig och frisk doft med noter av mynta och citron, och en vacker förpackning som gärna kan stå framme. När du diskar ska 2 milliliter diskmedel användas till 5 liter vatten. Diskmedlet kan inte användas i diskmaskinen. Kombinera gärna med en hållare från Meraki.


Elegant och smidig diskborste med ett vackert och funktionellt bambugrepp. Skaftet ligger perfekt i handen och kompromissar inte med komforten.








Diskmedlet Herbal Nest från Meraki är Svanen-märkt och kan tack vare sin pumpdesign stå framme dygnet runt. Det blir lätt att få ut rätt dos medel efter vad du ska diska - och lite räcker långt. Njut av det mjuka skummet med en lätt växtbaserad doft med noter av salvia, citrus och mysk. Design och funktionalitet kommer samman i denna flaska som du alltid kan låta stå på köksbänken. Använd 2 milliliter diskmedel för 5 liter vatten. Diskmedlet får inte användas i diskmaskin.

Lyxa till det i badrummet, köket eller tvättstugan med en handtvål från Meraki. Tvålen har en snygg och stilren förpackning och du kan välja mellan flera härliga dofter, som alla passar för daglig användning och för alla hudtyper. Oavsett vilken du väljer får du en snygg detalj som sätter pricken över i på inredningen, samtidigt som dina händer blir både väldoftande och rena.
Northern Dawn handtvål innehåller ekologiskt morotsextrakt, persiljeextrakt samt en aktiv ingrediens från sockerbetor. Den är certifierat ekologiskt av ECOCERT Cosmos och har en doft av apelsin, cederträ och söt balsamico.
Meadow Bliss innehåller ekologisk aloe vera, glycerin och ekologiskt havreextrakt. Den innehåller även extrakt från acerolabär, som är rikt på kolhydrater och C-vitamin. Tvålen är certifierat ekologisk av ECOCERT Cosmos och har noter av bitter citrus, trä, verbena och te.
Anti-odour passar perfekt i köket, när du vill få bort lukt från lök, vitlök och skaldjur från händerna. Tvålen har en lätt blomdoft som neutraliserar oönskade dofter. Den innehåller även betain samt extrakt från persilja och morot. Doften har toner av pepparmynta, äpple, blommor, te, balsam och cederträ.
Använd tvålen genom att blöta händerna, applicera önskad mängd tvål, löddra väl och skölja händerna noga.




Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2026 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.