En elegant serveringsskål i blankpolerat rostfritt stål med en böljande, organisk form som drar blicken till sig. Denna ikoniska skål från Cobra-serien fungerar lika bra för servering som en vacker inredningsdetalj på egen hand.
Köpguide
Vad ska man tänka på när du köper georg jensen cobra skål m - serveringsskålar rostfritt stål?
Skålen från Georg Jensen har en ikonisk design i rostfritt stål med en skulptural form perfekt för servering eller förvaring av exempelvis smycken. Kombinera med andra delar i serien och skapa din personliga look. Tillgänglig i olika storlekar. Formgiven av Constantin Wortmann. Om skålen från Georg Jensen- Skulptural form.- Gjord av rostfritt stål.- Ikonisk design.- Skålen kommer i olika storlekar. Shoppa Serveringsskålar och mer Skålar & Uppläggningsfat hos Royal Design.
Cobra är en klassisk ljusstake med en elegant formgivning. De svängda kurvorna ger en känsla av rörelse. Formen har delvis inspirerats av smältande vax och ljusstakens kurvor påminner om en ljusstake som börjat smälta. Med dess blanka yta i rostfritt stål kombinerat med designen, skapas ett dramatiskt och inspirerande uttryck. Dessa ljusstakar finns i flera storlekar och säljs i 2-pack. Matchande ljus säljs separat. Shoppa Ljusstakar och mer Ljusstakar & Ljuslyktor hos Royal Design.
Servettring från Georg Jensen i vackert, polerat rostfritt stål med en elegant design perfekt för middagsbjudningar. Den har en diskret logotyp i mitten. En perfekt detalj för det dukade bordet. Designad av Constantin Wortmann. Om servettringen från Georg Jensen- Tillverkad av rostfritt stål.- Kombinera med andra delar i serien och skapa din personliga stil.- Från serien Cobra.- Höjd: 26 mm.- Diameter: 40 mm. Shoppa Bestickset och mer Bestick hos Royal Design.
Serien Cobra från Georg Jensen är formgiven av den tyske designern Constantin Wortmann för Georg Jensen. Den dramatiska formen tar inspiration från smältande vax, och den dynamiska kurvan påminner om en klassisk ljusstake som har börjat smälta. Den spegelblanka ytan reflekterar ljuset som faller på den och tillsammans med den dynamiska spiralformen ger Cobra ett förföriskt och elegant uttryck. Shoppa Bordslampor och mer Bordsbelysning hos Royal Design.
Ett elegant serveringsfat i rostfritt stål. Den tidlösa designen gör att fatet fungerar i de flesta kök, både som serveringsfat men även som inredningsdetalj. <br/><br/>Den flytande vätskeliknande formen som präglar alla produkter i serien COBRA ger ett elegant uttryck. Designern Constantin Wortmann har lyckats att fånga det stiliga med enkla och mjuka former och kombinerat detta med en tydlig funktionalitet.<br/><br/>Designer: Constantin Wortmann <br/><br/>Material: Rostfritt Stål <br/><br/>Längd: 50 cm <br/>Bredd: 25 cm <br/>Höjd: 7,5 cm
<p>Den perfekta skålen till servering från Georg Jensen. Skålen är tillverkad i rostfritt stål och har en blank finish som gör sig bra i de flesta hem. Du kan använda skålen till servering av snacks, godis, tillbehör eller liknande, men skålen är också vacker i sig själv. Oavsett vad du vill använda den till kommer den tillföra en modern elegans till bordet.</p>
<p>Den unika skålen är en del av Cobra-serien och designad i samarbete med tyskfödda Constantin Wortmann, det är också en av hans mest ikoniska kollektioner. Här återfinns en skulpturell design som även sätter funktionalitet. fokus.</p>
Snacksskålen från Georg Jensen har en ikonisk design i rostfritt stål med en skulptural form och tre fack perfekta för servering av olika tilltugg. Kombinera med andra delar i serien och skapa din personliga look. Formgiven av Constantin Wortmann. Om snacksskålen från Georg Jensen- Skulptural form.- Tre fack.- Gjord av rostfritt stål.- Diameter: 270 mm.- Höjd: 75 mm.- Ikonisk design. Shoppa Serveringsskålar och mer Skålar & Uppläggningsfat hos Royal Design.
<p>Den perfekta skålen till servering från Georg Jensen. Skålen är tillverkad i rostfritt stål och har en blank finish som gör sig bra i de flesta hem. Du kan använda skålen till servering av snacks, godis, tillbehör eller liknande, men skålen är också vacker i sig själv. Oavsett vad du vill använda den till kommer den tillföra en modern elegans till bordet.</p>
<p>Den unika skålen är en del av Cobra-serien och designad i samarbete med tyskfödda Constantin Wortmann, det är också en av hans mest ikoniska kollektioner. Här återfinns en skulpturell design som även sätter funktionalitet. fokus.</p>