Köpa.se

Köpa.se innehåller annonslänkar. Läs mer

ADDNORTH X-PLA - light grey - X-PLA filament
Säljs avProshopProshop

ADDNORTH X-PLA - light grey - X-PLA filament

315kr
Köp produkten hos ProshopDu går vidare till Proshop för att slutföra köpet.

Detta ljusgrå X-PLA filament från ADDNORTH är perfekt för 3D-utskrifter. Med en vikt på 750g kan du skapa många olika projekt. Filamentet är speciellt utformat för att ge hög kvalitet och pålitlighet i dina 3D-utskrifter.

Köpguide

Vad ska man tänka på när du köper addnorth x-pla - light grey - x-pla filament?

Köpguide kommer snart

Liknande produkter

Visa fler
Addnorth HT-PLA Pro-filament för 3D-skrivare Matte White449 kr
Kjell & Co

Addnorth HT-PLA Pro-filament för 3D-skrivare Matte White

HT-PLA PRO Matte är ett helt unikt PLA-recept med kraftigt förhöjda egenskaper jämfört med vanlig PLA och HT-PLA-produkter. Ingen efterbearbetning behövs för att få goda termiska egenskaper, då den klarar upp till 80 C utan härdning. Med härdning, som görs i 100 grader i ugn, når den upp till 100 C i tempresistens. Denna produkt har utvecklats för att bibehålla de lättprintade egenskaperna hos PLA, men samtidigt ge kraftigt förbättrade egenskaper och en väldigt fin, matt yta på utskrifterna. Perfekt för produkter som kräver ett profesionellt utseende och samtidigt behöver utstå höga arbetstemperaturer. Vikt: 750 g. Diameter: 1,75 mm. Utskriftstemperatur: 205-230 C.

Köp hosKjell & Co
Addnorth X-PLA-filament för 3D-skrivare 1,75 mm Vit369 kr
Kjell & Co

Addnorth X-PLA-filament för 3D-skrivare 1,75 mm Vit

X-PLA är en unik PLA-mix utvecklad av svenska Addnorth, och är tillverkad av 100% biologiskt nedbrytbart material. Med en hög slagtålighet och noll sprödhet är den lika enkelt att skriva ut som vanlig PLA, men har en solid och robust känsla med en oslagbar ytfinish, som är perfekt för tekniska tillämpningar och prototyper och figurer. X-PLA kan skrivas ut vid låga temperaturer (från 180 °C) och får en vacker matt finish som inte är möjlig med vanlig PLA. X-PLA utvecklades först för att uppfylla de höga kraven från arkitekter, som ofta skriver ut tunna väggar men samtidigt vill ha en resistiv och jämn ytfinish. Diameter: 1,75 mm. Diameterolerans: ±0,025 mm. Vikt: 750 g.

Köp hosKjell & Co
Addnorth PLA Premium Silk-filament för 3D-skrivare 1,75 mm Röd349 kr
Kjell & Co

Addnorth PLA Premium Silk-filament för 3D-skrivare 1,75 mm Röd

PLA Premium Silk från svenska Addnorth erbjuder en ökad glans och är lättarbetad. Genom ett speciellt recept motverkas dålig lagerbindning och porösa utskrifter. Tack vare det sammetslika utseendet och användarvänligheten, så är PLA Premium Silk passande för utskrifter som ställer höga krav på ytfinish –kort och gott, ett 3D-filament som ger utskrifter som inte ser utskrivna ut. PLA Premium Silk är ett filament som döljer lagerlinjerna extra mycket. För ökad glans och effekt, skriv ut i högsta rekommenderade temp, 245 grader.

Köp hosKjell & Co