Köpa.se Logo
x
569 056
PRODUKTER
x
1 542
KATEGORIER
Glasskål 11,5 cm

Denna eleganta glasskål är perfekt för att servera snacks, desserter eller andra tillbehör. Dess fasetterade mönster ger en sofistikerad touch till varje dukning. Skålen är både vacker och praktisk, och tål maskindisk.

19 kr

Skålar
Serveringsskålar
Partyhallen.seKöp produkten hos Partyhallen.se
Liknande produkter
Glasfat Karamell - Litet
199 kr
CoolStuff
Ge dina små sötsaker den plats de förtjänar! Det här glasfatet, format som en karamell, är en fröjd för ögat och passar perfekt till livets alla festligheter.
Harvey Snacksskål Glas 11,5 cm Klar 4 st
140 kr
Bagaren och Kocken
Fyra stycken snacksskålar från glasserien Harvey av Aida. En utmärkt komplement till drinkbordet eller till fredagsmyset. Dunka fram goda snacks med stil.  
 
Tål temperaturer upp till 80 grader.
Diameter: 11,5 cm.
Tål maskindisk.
Tål mikrovågsugn.
Tål frysen.
Genomskinlig Serveringsskål med Guldmönster
99 kr
Partyhallen.se
Denna serveringsskål är en praktisk och snygg lösning för att servera snacks, sallader och andra rätter på festen eller till vardags. Den stora genomskinliga plast-skålen rymmer hela 3.6 liter och är tillverkad i transparent högkvalitativ plast. Låt dina läckra rätter synas genom den transparenta skålen och imponera på gästerna med denna praktiska serveringsskål! Genomskinlig Serveringsskål med Guldmönster omfattar en transparent plastskål med guldmönster kring uppsidan. Skålen är ca 10cm hög, har en övre diameter på 25 cm och rymmer ca 3.6 liter. Info om Genomskinlig Serveringsskål med Guldmönster: - Transparent plastskål med vågigt guldmönster. - Volym: ca 3.6 liter. - Mått: ca 10 H x 21.5 Ø cm. - Material: Plast.
Serveringsskål Plast
35 kr
Partyhallen.se
I din vardagsmiddag eller vid festliga tillfällen blir vår uppläggningsskål en subtil hjälte. Dess harmoniska design kompletterar dukningen utan besvär och lyfter fram måltidens alla smaker. Välj mellan två eleganta nyanser, och låt varje serveringsögonblick bli en nydelig överraskning. Serveringsskål Plast omfattar en uppläggningsskål i plast med ett fjälligt mönster. Finns som helt genomskinlig eller som grå genomskinlig, vilken du får blir en överraskning. Info om Serveringsskål Plast: - Genomskinlig plastskål. - Material: Plast. - Mått: ca 21 (Ø) x 6,5 (H) cm. - Finns i 2 färger. - Säljs styckvis och osorterade, d.v.s. färgen slumpas.
MAM Supreme napp 0-6 m neutral 1 st 1 st
72 kr
DOZ Apotek

Sugnapp med extra tunn och mjuk sugdel för minimal påverkan av tandutvecklingen.

 

Obs! Denna vara finns i flera olika motiv och färger, vi kan därför inte garantera att den variant du får är samma som på bilden.

Glasskål 125 mm
25 kr
Partyhallen.se
En klassisk glasskål gör sig alltid hemma i dukningen. Utmärkta för att servera såser, smågodis eller efterrätt. Glasskål 125 mm omfattar en rund skål i glas med utskurna facetter. Info om Glasskål 125 mm: - Skål i glas med facetterad sida. - Material: Glas. - Mått: ca 48 x 125 Ø mm.
Skål 12 cm, wood/forest
84 kr
Bagaren och Kocken

BITZ skål 12 cm har en nätt storlek som passar bra för allt från långa frukostar till familjen till såser och tilltugg under middagen, eller varför inte för lyxig choklad, kex, frukt eller bär under fredagsmyset? Skålen är tillverkad av matt, brunglaserat stengods med blank, färgad glasyr på insidan. Den finns i flera färger, så att du kan mixa och matcha helt efter eget tycke och smak.

Skålen har en diameter på 12 centimeter och är 6 centimeter hög. Tål maskindisk, mikrovågsugn, frys ner till -18°C och ugn upp till 220°C.

Grand Cru Glasskål 4st 15 cm
169 kr
Bagaren och Kocken

Skålar som kan vara bra till det mesta. Perfekta för tacos eller frukostflingorna, möjligheterna är oändliga.

De små glasskålarna passar bra både som frukostskålar, till portionsservering och inte minst till att blanda dressing i. Den enkla designen skapar en bra grund i köket genom hela livet och är lätt att kombinera med andra serviser.

Aalto Skål 75 mm Klar
483 kr
Bagaren och Kocken
Vacker skål för servering av godis, nötter, efterrätter eller för att visa småsaker i. Tillverkad i pressat glas i Iittala glasfabrik. Perfekt som gåva och som introduktion till resterande Aalto-kollektionen. Kombinera skålen med de andra delarna i serien och skapa ett vackert stilleben.
 
Specifikationer:
- Enbart handdiskning.   
Skål på fot 10x8,5 cm 2-pack, bubbligt glas
259 kr
Bagaren och Kocken

ERNST glasskål på fot har en elegant form som är lika självklar på middagsbordet som i fönstret med vackra prydnadsföremål i. Skålens glasmaterial är smyckat med små luftbubblor, vilket adderar en lekfull och dekorativ touch. En detalj som tillför harmoni och känsla till ditt hem, oavsett tillfälle – perfekt för både servering och dekoration.

Skålen finns i två storlekar. Den större varianten har en diameter på 16,5 centimeter och mäter 12 centimeter på höjden. Den mindre varianten mäter 10 centimeter i diameter, har en höjd på 8,5 centimeter och säljs i 2-pack.

Grand Cru Glasskålar 3 st
599 kr
Bagaren och Kocken

Lägg upp din mat med stil i dessa vackra glasskålar från Rosendahl. 

Skålarna, liten, mellanstor och stor, passar bra både till servering av sallad, snacks och soppa, som fruktskål i vardagsrummet och till matlagningen i köket. Grand Cru-serien består av totalt 147 delar och alla finns här. Den enkla designen skapar en bra grund i köket genom hela livet och är lätt att kombinera med andra serviser.

Tål maskindisk i max. 50-55° C.

Mått:
Diameter: 15, 20, 24cm

 

 

 

Dessertskålar med Fot 3-pack
59 kr
Partyhallen.se
Elegant dessertskål på fot som lyfter dina efterrätter till nästa nivå. Det här setet med tre efterrättsskålar i glas passar perfekt för glass, mousse eller andra desserter. Stilrena glasskålar som gör serveringen både vacker och praktisk. Dessertskålar med Fot 3-pack omfattar ett set med tre stycken dessertskålar som har en kraftig fot. Dessa skålar är perfekta för servering av glass eller andra desserter. Info om Dessertskålar med Fot 3-pack: - Set med efterrättsskålar i glas - Material: Glas - Volym: 290 ml - Mått: 8,5 (H) x 8,8 (Ø) cm - Tål diskmaskin - Säljs i 3-pack
Skål 12 cm, wood/sand
99 kr
Bagaren och Kocken

BITZ skål 12 cm har en nätt storlek som passar bra för allt från långa frukostar till familjen till såser och tilltugg under middagen, eller varför inte för lyxig choklad, kex, frukt eller bär under fredagsmyset? Skålen är tillverkad av matt, brunglaserat stengods med blank, färgad glasyr på insidan. Den finns i flera färger, så att du kan mixa och matcha helt efter eget tycke och smak.

Skålen har en diameter på 12 centimeter och är 6 centimeter hög. Tål maskindisk, mikrovågsugn, frys ner till -18°C och ugn upp till 220°C.

Bride to Be Ordensband Roséguld - One size
99 kr
Partykungen
En möhippa är ett tillfälle att samla ihop alla väninnor och överraska den blivande bruden med en kul kväll på stan. Passa på att busa och spexa med bruden riktigt ordentligt. Börja med att hänga det här fina ordensbandet över brudens axel så är det ingen som behöver undra vad det är ni firar. Sedan är det dags att ge sig iväg och se vad kvällen har att erbjuda!

Bride to Be Ordensband Roséguld är ett vitt ordensband i papper med roséguldfärgad text där det står "Bride to be". Ordensbandet är 75x10 cm stort.

Säljs styckvis i One size.
Skål på fot 16,5x12 cm, bubbligt glas
299 kr
Bagaren och Kocken

ERNST glasskål på fot har en elegant form som är lika självklar på middagsbordet som i fönstret med vackra prydnadsföremål i. Skålens glasmaterial är smyckat med små luftbubblor, vilket adderar en lekfull och dekorativ touch. En detalj som tillför harmoni och känsla till ditt hem, oavsett tillfälle – perfekt för både servering och dekoration.

Skålen finns i två storlekar. Den större varianten har en diameter på 16,5 centimeter och mäter 12 centimeter på höjden. Den mindre varianten mäter 10 centimeter i diameter, har en höjd på 8,5 centimeter och säljs i 2-pack.

Bon salladsskål (medium)
629 kr
Bagaren och Kocken

Bon salladsskål kombinerar funktion och estetik på ett vackert sätt. Den är tillverkad i glaserat stengods med en matt grå finish som skapar ett rent, modernt uttryck på det dukade bordet. Med en generös diameter på 30 cm rymmer skålen allt från fräscha sallader till frukt eller andra tillbehör – lika användbar till vardags som vid middagar med gäster.

Glasyren appliceras med en reaktiv teknik, vilket innebär att färgen utvecklas naturligt under bränningen. Det resulterar i subtila variationer i nyans och textur, som ger varje skål en unik karaktär. Den individuella ytan är en del av skålens charm och speglar det genuina hantverket bakom.

Bon-skålen kan gärna kombineras med andra delar ur samma serie, eller mixas med annat stengods för en mer personlig dukning. Den är både tålig och stilren, och klarar både diskmaskin och mikrovågsugn utan att kompromissa med utseende eller funktion.

Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2026 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.