Detta silverschampo är speciellt framtaget för blont hår och hjälper till att neutralisera gula toner. Resultatet blir en klarare och kallare blond nyans. Schampot innehåller även ingredienser som ger glans och motverkar frissighet.
Bekämpa varma toner i blont, ljusbrunt och grått hår med detta silverschampo. Ett professionellt tonkorrigerande schampo med djupa violetta pigment, motverkar oönskade gula och orange toner och hjälper dig att behålla din idealiska hårfärg mellan salongsbesöken. Produkent rengör utan att torka ut håret och innehåller ArganID™ för att hjälpa till att reparera håret inifrån och ut. Ett färgbervarande schampo.Doftsatt med Moroccanoils signaturdoft, en medelhavsinspirerad blandning av kryddig bärnsten och söta blomdofter.
Ge ditt blonda hår den vård det förtjänar med Paul Mitchell Blonde Platinum Blonde Shampoo. Denna 300 ml flaska är fylld med en specialformulerad blandning som neutraliserar gula toner och ger ditt hår en strålande, kall nyans. Perfekt för dig som vill bevara den fräscha salongskänslan hemma. Schampot återfuktar och stärker håret, vilket gör det mjukt och glansigt utan att tynga ner. En oumbärlig del av din hårvårdsrutin för att hålla ditt blonda hår i toppskick. Framhäv din skönhet med denna favorit och upplev skillnaden redan idag!
Fudge Clean Blonde Violet-Toning Shampo vårdar ditt hår och mjukgör håret med hydratiserande guarana, samt stärkande vegetabiliskt protein.Lila pigment reducerar omedelbart varma pigment och gula skiftningar i ditt blonda eller vita hår. Fudge Clean Blonde Violet-Toning Shampo vårdar ditt hår med Opti-Plex Technology som gör det starkare, mjukare och mer vårdat så att ditt blonda hår känns välvårdat och mer glansigt.Vårdande formula med hydratiserande guaranaSulfatfri Opti-Plex Neutraliserar varma och gula pigment i blont hår
Serial Blonde Conditioner är ett färgbevarande balsam för både färgade och naturligt blonda hår. Balsamet återupplivar kemiskt behandlat hår och ger hårfärgen nytt liv samtidigt som det skyddar håret och med hjälp av Protein Booster Teknologi stärker håret inifrån för ett mjukt och hälsosamt hår. Balsamet återfuktar även håret samtidigt som det vårdar och stärker skadat hår samt skyddar håret från att bli frizzigt och flygigt. Berikat med dimethicone/amodimethicone som skyddar och konditionerar skadat hår, stearamidopropyl dimethylamine som även det konditionerar håret samtidigt som det lugnar statiskt hår och reducerar frizz, aminosyror som stärker håret samt en proteinblandning som är känd för att stärka och strukturera hårproteinerna. Balsamet har en exotisk och tropisk doft.
Serial Blonde Conditioner är ett färgbevarande balsam för både färgade och naturligt blonda hår. Balsamet återupplivar kemiskt behandlat hår och ger hårfärgen nytt liv samtidigt som det skyddar håret och med hjälp av Protein Booster Teknologi stärker håret inifrån för ett mjukt och hälsosamt hår. Balsamet återfuktar även håret samtidigt som det reparerar och stärker skadat hår samt skyddar håret från att bli frizzigt och flygigt. Berikat med dimethicone/amodimethicone som skyddar och konditionerar skadat hår, stearamidopropyl dimethylamine som även det konditionerar håret samtidigt som det lugnar statiskt hår och reducerar frizz, aminosyror som stärker håret samt en proteinblandning som är känd för att stärka och strukturera hårproteinerna. Balsamet har en exotisk och tropisk doft.
Schampot neutraliserar omedelbart gula toner i blont hår för en intensivt kallare nyans. Formulerad med pressad viol och blått pigment. Används en gång i veckan.
Colour Goddess Shampoo är ett färgbevarande schampo som är till för färgat hår. Schampot återupplivar kemiskt behandlat hår och ger hårfärgen nytt liv samtidigt som det ger näring för ett hälsosamt hår. Berikat med vitamin E och linfrö som är rika på antioxidanter vilka ger näring och reducerar bildandet av fria radikaler, kokosnötolja som konditionerar håret och gör det mjukt, sötmandelolja som ger näring och återfuktar, amodimethicone och lugnar statiskt hår samt reducerar frizz samt keratin som vårdar håret. Schampot doftar sött av kola.