En mild och vårdande handtvål från REF Stockholm med en behaglig doft av bärnsten och rabarber. Den är berikad med mandelolja som hjälper till att återfukta och mjukgöra händerna.
Upplev skonsam rengöring med Moroccanoils Hand Wash. En hudvårdsinspirerad handtvål som är berikad med antioxidantrik arganolja som återfuktar huden, och med hyaluronsyra som låser in fukten. Förpackad i en återvinningsbar flaska.Upptäck Moroccanoils andra medelhavsinspirerade dofter i kollektionen:Fragrance Originale - Signaturdoft, ikonisk och minnesvärd. Kryddig bärnsten och söta blommor.Ambiance de Plage - Varm och upplyftande. Gardenia kronblad och riven kokos.Ambre Noir - Rik och inbjudande. Varm bärnsten och vit kardemumma.Bergamote Fraîche - Energigivande och uppfriskande. Bergamott (citrus) och lugnande mynta.Oud Minéral - Uppiggande och oväntad. Havssalt från Medelhavet och rökt cederträ.Spa du Maroc - Exotiskt och berusande. Zanzibar-kryddnejlika och vild patchouli (lavendel vanilj).
Med Molton Brown Delicious Rhubarb & Rose Fine Liquid Hand Wash Refill kan du fylla på din Molton Brown plast- eller glasflaska. Detta är en uppfriskande och återfuktande handtvål som ger en lyxig och behagligt rengörande upplevelse med utsökta noter av livlig rabarber, krämig vanilj och fräsch grapefrukt. Kombinera gärna med Molton Browns matchande handlotion för att förstärka de uppfriskande, sprudlande doftnoterna. Refillpåsen är gjord av 63% mindre plast än Molton Browns standardflaskor.• För mindre avfall och ökad hållbarhet• Noter av grapefrukt, ros och vanilj• Doftfamilj: Gourmand• Finns även som 200- och 300 ml-flaskaTopp: Grapefrukt, yuzu, citrongräsHjärta: Rabarberblad, ros, spearmintBas: Vanilj, mysk, spunnet socker100% vegansk formula*, cruelty free och ansvarsfullt tillverkad i England.*Inga ingredienser av animaliskt ursprung.
Urtekram Soothing Lavender Hand Wash är en rengörande och skonsam tvål. Naturliga oljor och aloe vera hjälper till att återfukta huden och gör dina händer mjuka och fräscha. Med en skön lugnande doft av lavendel. Ekologiskt certifierat av Ecocert enligt COSMOS Organic Standard. 100% naturligt ursprung och vegansk.
REN Atlantic Kelp Hand Wash är en energigivande handtvål med mineraler och eteriska oljor som rengör och samtidigt återfuktar och ger nytt liv till huden. Näringsrik atlantisk kelp och magnesium mjukgör, ger näring och lugnar huden. Med en unik sammansättning av uppiggande naturliga dofter ger handtvålen energi och en fantastisk doft. Förpackningen är tillverkad av 80% återvunnen plast och 20% plast som samlats upp från haven i samarbete med TerraCylce.
Molton Brown Coastal Cypress & Sea Fennel Fine Liquid Hand Wash är en uppfriskande och återfuktande handtvål som ger en lyxig och behagligt rengörande upplevelse. Doftsatt med marina noter av australiensisk havsfänkol och saltad cypress, som framkallar den fräscha känslan av en havsbris. Kombinera gärna med Molton Browns matchande handlotion för att förstärka de uppfriskande marina doftnoterna.• Uppfriskande handtvål• Noter av fikonblad, havsfänkål och saltad cypress• Doftfamilj: AromaticTopp: Fikonblad, kardemumma, bergamottHjärta: Havsfänkål, jasmin, violbladBas: Saltad cypress, cederträ, mysk100% vegansk formula*, cruelty free och ansvarsfullt tillverkad i England.*Inga ingredienser av animaliskt ursprung.
Molton Brown Delicious Rhubarb & Rose Fine Liquid Hand Wash är en uppfriskande handtvål som ger en lyxig och behagligt rengörande upplevelse. Doftsatt med utsökta noter av livlig rabarber, krämig vanilj och fräsch grapefrukt. Använd för att rengöra, återfukta och ge huden en uppfriskande, sprudlande doft. Kombinera gärna med Molton Browns matchande handlotion för att förstärka de uppfriskande, sprudlande doftnoterna.• Rengör och återfuktar• Noter av grapefrukt, ros och vanilj• Doftfamilj: GourmandTopp: Grapefrukt, yuzu, citrongräsHjärta: Rabarberblad, ros, spearmintBas: Vanilj, mysk, spunnet socker100% vegansk formula*, cruelty free och ansvarsfullt tillverkad i England.*Inga ingredienser av animaliskt ursprung.