Detta set från Ole Henriksen innehåller tre bästsäljande produkter för en strålande hud. Setet innehåller en rengöring, en dagkräm och en ögonkräm som tillsammans ger huden lyster och minskar mörka ringar under ögonen.
En intensiv och rik creme som omedelbart ljusar upp och återfuktar huden i upp till 24 timmar. Passar för en torr hud och kan användas både dag och natt. Med C-vitamin och askorbinsyra bekämas synliga ålderstecken. Fina linjer och rynkor reduceras. Produkten innehåller också hylayronsyra och fettsyror som bevarar fukt. Tillsammans med sheasmör och druvkärneolja ger dessa ingrediener en djupt, återfuktad hud. Med extrakt och antioxidantisk kraft från Camelia Japonica ökar också hudens kvalitet och den skyddas mot föroreningar. Huden får även en fast känsla och främjad elastisitet med hjälp utav collageninslag och med den botaniska Truth-blandning (apelsin, citron, nypon, gojibär och havtornextrakt) lämnas den mjuk och smidig. Perfekt för: torr och trött hud som förlorat elastisitet såväl som för den hud som behöver reducera fina linjer och rynkor.
En härlig duo för att ge en piggare, fräschare look till dina ögon! Du får Clarins populära Everlasting Concealer i nyansen Medium Deep som reducerar synbarheten av skönhetsskavanker tillsammans med Total Eye Lift som hjälper till att reducera synbarheten av ålderstecken samt vårdar din hud. Det här är ett PaketerbjudandePaketerbjudande innebär att vi erbjuder mängdrabatt på populära kombinationer av produkter.
Upptäck Ole Henriksen Truth Juice™ Daily Cleanser, en multifunktionell gel-cremerengöring som tar bort makeup, olja och orenheter. Passar alla hudtyper och kan användas både dag och natt. Produkten innehåller apelsinvatten som friskar upp huden, PHA (polyhydroxy)-syra som reducerar döda hudceller och den botaniska Truth-blandning: apelsin, citron, nypon, gojibär och havtornextrakt, som lämnar huden mjuk och smidig. Med en frisk doft av apelsin och citrus ger cleansern en unik och energigivande rengöringsupplevelse.Nominerad i kategorin ” Årets rengöringsprodukt” Swedish Beauty Awards 2021
Ge huden lyster och glow med dessa bästsäljande produkter från Ole Henriksen.Lets Get Luminous Set innehåller tre fantastiska produkter för att återfå lyster i ansiktet. Produkterna är berikade med True-C Complex&trade vilket innehåller kraftfulla antioxidanter som hjälper till att ljusa och strama upp huden samtidigt som den förser huden med fukt hela dagen lång.Uppljusande & uppstramande formulaGer huden lysterBerikad med antioxidanterÅterfuktandeDetta set innehåller:Ole Henriksen Truth Serum, 15 mlOle Henriksen Truth C-Rush Brightening Gel-Crème, 30 mlOle Henriksen Truth Banana Bright Eye Creme, 7 ml
En bästsäljande och effektfull 3-stegsrutin - med C-vitamin, kemisk exfoliering och peptider – för att bekämpa de främsta tecknen på åldrande, såsom matt, och torr hud samt ojämn hudstruktur, och för att förbättra din hud över tid.Glow2OH Dark Spot Toner är en potent toner som är laddad med AHA och trollhasselvatten för att jämna ut hudtexturen effektivt reducera pigmentförändringar. Banana Bright Vitamin C Serum ger klarhet och multidimensionell lyster till huden samt förbättrar spänsten i huden över tid. Strength Trainer Peptide Boost Moisturizer djupt återfuktande dagkräm fylld med peptider och ceramider för att stärka din hudbarriär.Vad ingår i paketet:- Glow 2OH Dark Spot Toner: reducerar pigmentförändringar och förbättrar hudens struktur.- Banana Bright Vitamin C Serum: ett effektivt C-vitaminberikat serum som omedelbart ljusar upp, stramar åt, återfuktar och synligt reducerar pigmentering, porer och rynkor.- Strength Trainer Peptide Boost Moisturizer: återfuktar och stärker huden omedelbart.- Glow2OH Dark Spot Toner (65mL/2.2 fl oz)- Banana Bright Vitamin C Serum (15mL/0.5 fl oz)- Strength Trainer Peptide Boost Moisturizer (50mL/1.7 fl oz)
Som en daglig multivitamin för din hy. Serumet stramar upp och ger lyster åt din hy samtidigt som den ger långvarig fukt och bekämpar synliga tecken på åldrande tack vare True-C Complex. Berikad med kollagen, aloe-juice, extrakt från apelsin och grönt te ger denna oljefria formula nytt liv åt din hy och dina sinnen med sin citrusdoft och silkeslena konsistens.
Dränker omedelbart din hy i 24-timmars långvarig fukt. Makalöst lätt och fylld med C-vitamin ger denna unika gel-crème frisk och lystergivande fukt som aldrig känns tung eller fet.Fylld med “Rose of winter” - en mycket vacker och antioxidantrik blomma som finns på Jejuön i Sydkorea - skyddar formulan huden från de skadliga effekterna av föroreningar och minskar synligheten av fina linjer och rynkor. Dessutom fyller denna kraftfulla gel-crème huden med långvarig fukt tack vare essentiella fettsyror, hyaluronsyra och kollagen. Uppenbara en strålande, följsam och ungdomlig Ole-lyster!
En lystergivande daglig fuktkräm med guldkomplex av C-vitamin och "banana powder" (ljusreflekterande mineralpigment) som ger omedelbar lyster, 24-timmars återfuktning och förbättrar och förlänger makeupens hållbarhet.Denna lätta, ultraåterfuktande dagkräm ger lyster omedelbart och på lång sikt, stramar upp, minskar synligt fina linjer och rynkor och förbereder huden för makeupapplicering, samtidigt som den på ett enkelt sätt ger huden en varm, gyllene lyster.- 100% håller med om att den förbättrar makeupens utseende- Omedelbart ljusare + 30% ljusare hud över tid- Plumpar huden med 24-timmars återfuktning- 64% fastare hud på 8 veckor- 100% av personerna hade förbättrade fina linjer och rynkor efter 4 veckor*I en 8-veckors klinisk studie på 35 personer.