Köpa.se

Köpa.se innehåller annonslänkar. Läs mer

Babor Gentle Peeling Cream 50 ml
Säljs avNordic FeelNordic Feel

Babor Gentle Peeling Cream 50 ml

274kr
Köp produkten hos Nordic FeelDu går vidare till Nordic Feel för att slutföra köpet.

Denna milda ansiktspeeling avlägsnar skonsamt döda hudceller med hjälp av naturliga ingredienser. Huden blir mjukare och får en ny lyster samtidigt som den förbereds för efterföljande hudvårdsprodukter. Berikad med sheasmör och mandelolja för att skydda och återfukta huden.

Köpguide

Vad ska man tänka på när du köper hudvårdsprodukter?

Köpguide kommer snart

Liknande produkter

Visa fler
Babor Gentle Peeling Cream 50 ml279 kr
Eleven

Babor Gentle Peeling Cream 50 ml

Mild ansiktspeeling med peelingkorn av naturlig cellulosa och jojobavax som effektivt avlägsnar döda hudceller. Hudförnyelsen stimuleras, hudytan blir jämnare och hudens förmåga att ta till sig efterföljande produkter förbättras. Med en bas av sheasmör och mandelolja, toppad med probiotika så skyddas hudens fettsyramantel och mikrobiomet hålls i balans. Proteinextrakt från moringafrön skyddar huden mot negativ miljörelaterad stress. Ger en synligt jämnare och fräschare hud med naturlig lyster efter bara en användning.

Köp hosEleven
Babor Gentle Cleansing Cream 100 ml193 kr
Nordic Feel

Babor Gentle Cleansing Cream 100 ml

Mild, parfymfri rengöringskräm med rik textur anpassad för känslig hud. Med en formula baserad på utvalda naturliga oljor som tillsammans med E-vitamin rengör huden effektivt och skonsamt samt bibehåller ett balanserat mikrobiom. Naturliga lipider och ceramider av havre bevarar hudens naturligt skyddande barriär och polysackarider från majs balanserar fukthalten i huden. Proteinextrakt från moringafrön skyddar huden mot negativ miljörelaterad stress. Resultatet är en perfekt rengjord och balanserad hud.

Köp hosNordic Feel
Babor The Cure Gel Cream 50 ml1 328 kr
Nordic Feel

Babor The Cure Gel Cream 50 ml

Reaktiverande ansiktskräm som rekommenderas av hudexperter med 15% BIOGEN PLANT EXTRACT, hyperfermenterade växter,panthenol och högkvalitativa oljor som stimulerar viktiga föryngringsprocesser för att stärka och skydda huden och dess barriär. De lugnande, antioxidativa aktiva ingredienserna som främjar mikrobiomet stöder naturlig regenerering för ungdomlig vitalitet och motståndskraft. Krämen är också lämplig för kompletterande kosmetisk vård av hudområden som behöver behandling.Resultat: Återupplivad, regenererad hy.

Köp hosNordic Feel
Babor Soothing Cream 50 ml849 kr
Eleven

Babor Soothing Cream 50 ml

En lugnande ansiktskräm för känslig och fuktfattig hud. Neuroxyl, kastanjebladsextrakt, nattljusolja och mikrosilver minskar stramhet och lugnar hud som känns irriterad. Vid regelbunden användning ökar hudens motståndskraft. Resultat: lugn, balanserad hud.

Köp hosEleven
Babor Mimical Control Cream 50 ml789 kr
Eleven

Babor Mimical Control Cream 50 ml

Lätt återfuktande kräm som reducerar fina linjer och uttryckslinjer. Den ideala 24-timmarskrämen som passar för de första tecknen på hudåldrande. Innehåller Mimical Control Peptide som hjälper huden att lösa upp mikrospänningar, tillåter muskelkontraktioner i ansiktet att släppa och på så sätt minska framträdande mimiska linjer. Alpina stamceller skyddar mot för tidigt hudåldrande och OsmoTec förbättrar upptaget av aktiva ingredienser i huden. Ger en väl återfuktad hud och suddar ut de första tecknen på hudåldrande.

Köp hosEleven
Beauté Pacifique Gentle Facial Exfoliator 100 ml465 kr
Eleven

Beauté Pacifique Gentle Facial Exfoliator 100 ml

En mild ansiktspeeling som med hjälp av runda pärlor skonsamt avlägsnar döda hudceller från hudytan. Rik på fuktbevarande ämnen som förhindrar att huden blir uttorkad. Huden blir mjuk och jämn i färgton och struktur. Innehåller små nerbrytbara korn som peelar skonsamt samt återfuktande glycerin.Unika egenskaper:- Mild ansiktspeeling- Återfuktande och vårdande formula- Lämnar huden mjuk och jämn

Köp hosEleven
Babor The Cure Gel Cream 50 ml1 539 kr
Eleven

Babor The Cure Gel Cream 50 ml

Reaktiverande ansiktskräm som rekommenderas av hudexperter med 15% BIOGEN PLANT EXTRACT, hyperfermenterade växter,panthenol och högkvalitativa oljor som stimulerar viktiga föryngringsprocesser för att stärka och skydda huden och dess barriär. De lugnande, antioxidativa aktiva ingredienserna som främjar mikrobiomet stöder naturlig regenerering för ungdomlig vitalitet och motståndskraft. Krämen är också lämplig för kompletterande kosmetisk vård av hudområden som behöver behandling.Resultat: Återupplivad, regenererad hy.

Köp hosEleven
IDUN Minerals Gentle Exfoliating Cream 75 ml149 kr
Eleven

IDUN Minerals Gentle Exfoliating Cream 75 ml

CLEANSE 1. En varsamt exfolierande och återfuktande kemisk peeling som ger ny lyster åt din hud. IDUN Minerals Mineral Gentle Face Peeling har en mjuk och krämig formula som innehåller AHA-syra från äpple och en naturligt PHA-syra som avlägsnar döda hudceller och hjälper huden att förnya sig. Innehåller hudens egna fuktbindare (glycerin, PCA, mineraler) som verkar fuktbevarande. Rapsolja och vitamin E stärker och skyddar huden och shea- och kakaosmör ger en återfuktad och mjuk effekt. För en ren, förnyad och jämn hud med de bästa förutsättningar för att lägga den perfekta basmakeupen.IDUN Minerals Mineral Gentle Face Peeling är vegansk, parfymfri och dermatologiskt testad.Passar bra för: Normal till torr, känslig hud.Upptäck IDUN Minerals veganska hudvårdserie. Dermatologiskt testad med beprövade resultat som passar även de mest känsliga. Innehåller noggrant utvalda ingredienser som ger den perfekta balansen mellan vetenskap och natur. Framtagna och producerade i Sverige med tuber gjorda utav förnybart material och som kan återvinnas. Skräddarsy din hållbara hudvårdsrutin i fyra enkla steg:CLEANSE – TREAT - CARE – PROTECT.Användning:Applicera på rengjort ansikte och hals och låt verka i 15 minuter. Skölj av med ljummet vatten. Använd över natten för en mer intensiv effekt. Eftersom detta är en kemisk peeling rekommenderas att du vid första användning gör ett test på ett litet område i ansiktet, vänta några minuter och säkerställ att du inte får en reaktion.Tuben är tillverkad i Sverige och gjord utav förnybart material (grön PE). Återvinn förpackningen genom att separera locket från tuben och sortera båda som plastavfall. Med Bower-appen får du pengar tillbaka när du återvinner IDUN Minerals förpackningar.

Köp hosEleven