Meraki Silky Mist är en antiperspirant roll-on deodorant som håller dig torr och fräsch hela dagen, även under fysisk aktivitet. Den absorberas snabbt och är berikad med ekologiska extrakt från kamomill, humle och andra växter som vårdar huden. Deodoranten har en lätt och behaglig doft av vit citrusblomma och citrus med en touch av sötma.
Skäm bort dina händer med den här underbara ekologiskt certifierade handkrämen, Linen Dew, från Meraki. Handkrämen har en underbar doft och innehåller ekologisk aloe vera, avokadoolja och kakaosmör som ger dina händer näring, återfuktning och mjukgörning - utan att händerna känns oljiga och feta. Linen Dew kommer i praktisk storlek så att du enkelt kan bära med den i handväskan när du är på resande fot. Använd handkrämen efter behov när händerna behöver extra fukt och omsorg. Den passar perfekt att använda dagligen och är skonsam för alla hudtyper.
Med den här ekologiskt certifierade duschgelen, Silky mist, från Meraki får du en fin tvål för kroppen som samtidigt ger badrummet ett vackert utseende. Tvålen kommer i en vacker flaska med pump som ger stil till alla duschar. Duschgelen innehåller ekologisk aloe vera och extrakt från gurka och äpple som återfuktar och ger huden näring. Tvålen kan användas dagligen och passar alla hudtyper.
Känn dig fräsch och bekväm hela dagen med antiperspirant-deodoranten från Meraki. Deodoranten håller dig torr - även när du är fysiskt aktiv eller tränar, samtidigt är den också skonsam mot huden. Deodoranten innehåller ett antal ekologiska oljor som ger näring och mjukar upp huden. Samtidigt reducerar den svett och lukt. Doften Northern Dawn är mild, lätt och uppfriskande. Applicera antiperspirant-roll-on-deodoranten på ren och torr hud efter behov.
Ta hand om din kropp med en bra kroppslotion som både ger din hud näring, återfuktar och mjukgör. Silky mist från Meraki är en ekologiskt certifierad kroppslotion med ekologisk aloe vera och jojobaolja. Förutom att vara en bra lotion kommer den också i en vacker flaska som du kan ställa på en bricka för att ge badrummet en dekorativ touch. Vår lotion kan användas dagligen och passar alla hudtyper. Använd den efter bad för att göra din kropp mjuk och skön.
Skäm bort dina händer med den här underbara ekologiskt certifierade handkrämen, Linen Dew, från Meraki. Handkrämen har en underbar doft och innehåller ekologisk aloe vera, avokadoolja och kakaosmör som ger dina händer näring, återfuktning och mjukgörning - utan att händerna känns oljiga och feta. Linen Dew kommer i praktisk storlek så att du enkelt kan bära med den i handväskan när du är på resande fot. Använd handkrämen efter behov när händerna behöver extra fukt och omsorg. Den passar perfekt att använda dagligen och är skonsam för alla hudtyper.
En ekologisk och aluminiumfri deodorant från Urtekram. Doftar ljuvligt av fruktig lime. Lime Roll-On Deo Crystal är skonsam mot huden samtidigt som den är effektiv mot lukt. Innehåller glycerin som vårdar huden och naturligt mineralsalt som motverkar bakterier och lukt.
Ge ditt ansikte en uppfriskande boost med detta ekologiska Face Mist från Meraki. Innehåller Earth Marine Water som berikar huden med mineraler, minimerar porerna och har en antioxiderande effekt. Tack vare aloe vera och glycerin bibehålls hudens naturliga fuktbalans och elasticitet. Använd för att vakna till och få lite extra energi tack vare dess återfuktande egenskaper som ger huden en ny lyster. <br>Certifierat ekologisk av Ecocert Cosmos och Svan-märkt. <br><br>Skaka innan användning. Stäng ögonen och spraya ett tunt lager mist i ansiktet från en armlängds avstånd. Kan användas flera gånger om dagen, även när du använder smink. Passar alla hudtyper.
Ta hand om dina händer med en härlig handkräm som både återfuktar och gör dina händer mjuka. Den här ekologiskt certifierade handkrämen, Silky mist, från Meraki är perfekt att använda efter du har tvättat händerna eller när händerna behöver lite extra omtanke. Med sin fina flaska och storlek är den idealisk att ha ståendes vid handfatet precis intill tvålen. Vår handkräm innehåller ekologisk aloe vera, jojobaolja och kakaosmör. Den passar utmärkt för alla hudtyper. Obs: Kombinera med väggmontering för praktisk förvaring.