Makeup Revolution Double Up Liquid Shadows ger dina ögon en extra dimension med både matta och metalliska skuggor. De iriserande skimrande färgerna kan användas som en topper, en glittrande bas eller precis som de är. Finns i flera olika nyanser för att skapa unika looks.
Lyft din makeup med sensuella sirenögon med hjälp av revolution eye lift-paletten. Skulptera med de krämiga konturskuggorna. Lägg till kattliknande detaljer med hjälp av puderskuggornas skimmer.
De nya krämiga, vispade mousse-ögonskuggorna är lätta att applicera och med den superlätta och kladdfria formulan smälter de in i huden och är lätta att blanda för en intensitet som kan byggas upp. En lätt och omedelbar ögonlook med mycket pigment och vacker foliefinish – allt i ett svep!
Vår Reloaded-palett har nyss blivit uppdaterad! Säg hej till Seduction och dess mörka, sotiga, matta nyanser och bäriga skimrande toner – oemotståndligt lockande.Denna palett med 15 nyanser av ögonskugga innehåller ett urval av krämiga och mjuka matta nyanser och pigmenterade skimrande nyanser så att du kan skapa oändligt många sotade looker. Kombinera den gärna med Revolution Ultimate Eye Base så att färgerna verkligen framträder!