Dove Refreshing duschgel med gurka och grönt te ger en uppfriskande känsla. Den återfuktande formulan är skonsam mot huden och lämnar den mjuk och len. Flaskan är tillverkad av återvunnen plast.
Dove Men+Care Clean Comfort Duschcreme med en maskulin fräsch och ren doft är utvecklad för män som vill ta hand om sin hud. Produkten innehåller MICROMOISTURE, en teknologi som bekämpar torr hud genom sin speciella sammansättning av återfuktande ämnen. Kliv ur duschen fräsch och väldoftande och aningen mjukare.
Dove Refreshing med gurka och grönt te fräschar upp din hud. Denna återfuktande Moisture Renew Blend är skonsam mot mikrobiomet och gör att huden omedelbart känns mjuk. * Gör att huden omedelbart känns mjuk * Återfukande och skonsam mot mikrobiomet * Dermatologiskt testad * Flaskan består av 97 % återvunnen plast (exkl. korken).
Dove Refreshing med gurka och grönt te fräschar upp din hud. Denna återfuktande Moisture Renew Blend är skonsam mot mikrobiomet och gör att huden omedelbart känns mjuk. * Gör att huden omedelbart känns mjuk * Återfukande och skonsam mot mikrobiomet * Dermatologiskt testad * Flaskan består av 97 % återvunnen plast (exkl. korken).
Dove Deeply Nourishing gör din hud omedelbart mjuk och ger den långvarig återfuktning. Denna återfuktande Moisture Renew Blend är skonsam mot mikrobiomet och gör att huden omedelbart känns mjuk. * Gör att huden omedelbart känns mjuk * Återfukande och skonsam mot mikrobiomet * Dermatologiskt testad * Flaskan består av 97 % återvunnen plast (exkl. korken).
<p>Bulldog Lemon & Bergamot Shower Gel är en duschgel med en fräsch doft av citrus som gör dig redo för dagen. Kommer i en rymlig flaska om 500 ml som är lätt att öppna och gjord av 100% återvunnet material. Produkten är vegansk och gör rent utan att torka ut huden. Uppfriskande noter av apelsin, citron, lime och bergamott kompletteras med basilika, rosmarin och cederträ.</p>
<p> </p>
<p>• Innehåller 100% naturlig doft</p>
<p>• Vegansk</p>
<p>• Förpackningen är gjord av 100% återvunnet material</p>
<p>• Transparent flaska som är enkel att öppna med en hand• En stor förpackning minskar materialanvändningen per milliliter</p>
- Duschkräm med mandelolja- Mjuk och återfuktad hudkänsla- Formula med vitaminer & oljor- Vegansk formula - fri från animaliska ingredienser- 97% återvunnen plast, exkl kork & etikettNIVEA Creme Soft Shower är en duschkräm som vårdar din hud och ger en mjuk och återfuktad hudkänsla. Formulan är berikad med Vitamin C, Vitamin E och mandelolja som skonsamt rengör, vårdar och skyddar huden från att torka ut. Denna duschtvål är snäll mot både hud och natur med 99% biologiskt nedbrytbar formula (enligt OECD eller likvärdig metod) och har en flaska av 97% återvunnen plast (exkl. kork och etikett). Creme Soft Shower har en vegansk formula – fri från animaliska ingredienser. Mild doft och passar alla hudtyper. pH-hudneutral. Denna NIVEA shower är dermatologiskt testad. Njut av en len, ren och uppfriskad hudkänsla.Undvik kontakt med ögonen.
Adidas Ice Dive Shower Gel har en sval och vattennära doft som är uppbyggd av naturlig pepparmint och eterisk olja från apelsin. Formulan för 3-i-1-duschgelen är dermatologiskt testad och vegansk. Förpackningen är tillverkad av en 100 % återvunnen flaska*. *Exklusive tillsatser, lock och etiketter.
Bulldog Peppermint & Eucalyptus Shower Gel är en duschgel med en fräsch uppfriskande doft av mint. Kommer i en rymlig flaska om 500 ml som är lätt att öppna och gjord av 100% återvunnet material. Produkten är vegansk, innehåller inte sulfater och gör rent utan att torka ut huden. Med en uppfriskande känsla och doften av mint, är det här är den ultimata duschgelen efter gymmet. Dushgelen gör dig fräsch utan att torka ut och du kommer känna dig ren som snö! Lägg en i gymbagen och ha en hemma i badrummet att använda efter en svettig pendling hem från jobbet (vi har även testat den på hår om du har glömt ditt schampo!). Uppfriskande noter av svalkande pepparmynta, spjutmynta och eukalyptus kompletterat med anis. På Bulldog tror vi på att tillverka kvalitetsprodukter som frigör den verkliga potentialen hos ingredienser med naturligt ursprung.• Innehåller 100% naturlig doft • Innehåller inga syntetiska förtjockningsmedel • Innehåller inga sulfater (inklusive SLES eller SLS).• Cruelty Free.• Vår flaska är gjord av 100 % återvunnen konsumentplast (PCR).• Transparent flaska som är enkel att öppna med en hand En stor förpackning minskar materialanvändningen per milliliter.• Vegansk Arbeta upp ett lödder på fuktig hud och skölj.