Köpa.se

Köpa.se innehåller annonslänkar. Läs mer

Clinique Dramatically Different Moisturing Lotion + 15 ml
Säljs avNordic FeelNordic Feel

Clinique Dramatically Different Moisturing Lotion + 15 ml

133kr
Köp produkten hos Nordic FeelDu går vidare till Nordic Feel för att slutföra köpet.

Clinique Dramatically Different Moisturizing Lotion+ är en populär fuktcreme som hjälper huden att behålla sin fuktbalans. Denna dermatologiskt utvecklade creme gör huden mjuk, smidig och ger den en fin lyster. Den absorberas snabbt och bidrar till att stärka hudens fuktbarriär.

Köpguide

Vad ska man tänka på när du köper hudvårdsprodukter?

Köpguide kommer snart

Liknande produkter

Visa fler
Clinique Moisture Surge Hydrating Lotion391 kr
Nordic Feel

Clinique Moisture Surge Hydrating Lotion

Vem är den till?Alla hudtyperOm produktenFörnyande vattenliknande lotion som genomfuktar och stabiliserar fukten i huden, för en balanserad hud som strålar av lyster. Använd på rengjord hud för att göra huden klarare och förbereda den inför applicering av serum och creme.Så fungerar detDenna lotion med Aloe Bioferment + HA Complex tränger in i huden och stabiliserar fukten. Huden känns mer i balans och redo för applicering av serum och creme.• Tränger in i huden och genomfuktar den för en smidigare känsla• Lätt formula som enkelt och smidigt absorberas av huden• Hudtexturen blir genomfuktad och gyllene av lyster• Förbereder rengjord hud för applicering av serum och cremeIngredienser:Aloe Bioferment + HA Complex: Denna återfuktande kombination fungerar på två sätt: Hyaluronsyra hjälper till att dra till sig fukten i huden, där aloe bioferment hjälper till att bevara fukten i huden.• Hyaluronsyra: Denna fuktbindande ingrediens hjälper till att skapa en ”fuktreservoar” för optimalt återfuktad hud.• Aloe bioferment: Gjord av lactobacillus, aktivt aloevatten och ansvarsfullt framställt och certifierat ekologiskt aloeextrakt – dessa exklusiva näringsämnen hjälper huden att bevara sin fuktbalans. En av fördelarna med fermenteringsprocessen är att den bryter upp de stora molekylerna till mindre storlekar så att de lättare absorberas av huden.• Acetylglukosamin: Hjälper till att skapa en slät textur i huden.Fri från:Parfym, alkohol

Köp hosNordic Feel
Clinique Moisture Surge SPF25 Sheer Hydrator - 30 ml280 kr
Nordic Feel

Clinique Moisture Surge SPF25 Sheer Hydrator - 30 ml

Clinique Moisture Surge Sheer Hydrator SPF 25 är en fuktgivande ansiktskräm med SPF som kan användas av alla hudtyper, inklusive känslig hud, och alla hudtoner. Den är berikad med effektiva ingredienser som intensivt återfuktar din hud och skyddar den mot solens skadliga UV-strålar. Väderförhållanden, föroreningar, blått ljus, solen och flygresor kan torka ut din hud och leda till för tidigt åldrande. Denna ansiktskräm hjälper till att bekämpa dessa faktorer och stabiliserar fukten hela dagen tack vare SPF 25 och rika ingredienser som Aloe Bioferment, HA Complex och D-provitamin. Clinique Moisture Surge Sheer Hydrator SPF 25 har en härlig, krämig konsistens som absorberas snabbt. Efter applicering blir krämen genomskinlig och lämnar inte huden fet, glansig eller med vita ränder. Istället får din hud en vacker, välfuktad och lugnande lyster, samtidigt som du får den perfekta basen för en fin makeup.Vem passar produkten för?Passar för alla hudtyper.Det gör produkten:Denna ansiktskräm skyddar din hud mot uttorkande faktorer som väderförhållanden, föroreningar och solens strålar med Aloe Bioferment + HA Complex och D-vitamin. Ansiktskrämen stabiliserar fuktnivån hela dagen och hjälper till att bevara hudens naturliga balans. Den är full av bra saker som aloe vera som håller din hud frisk och fuktad, hyaluronsyra som säkerställer en optimal fuktbalans och D-vitamin som stärker hudens försvar. Din hud blir frisk, smidig och strålande! Samtidigt ger den en bra bas innan applicering av makeup. Innehåller varken parfym, alkohol eller olja.Dermatologiskt guidade lösningar.Allergitestad.100% parfymfri.

Köp hosNordic Feel
Clinique Moisture Surge 100H Auto-Replenishing Hydrator Moisturizing Face Cream - 50 ml449 kr
Eleven

Clinique Moisture Surge 100H Auto-Replenishing Hydrator Moisturizing Face Cream - 50 ml

Moisture Surge 100-Hour Auto-Replenishing Moisturizing Face Cream är en lätt och oljefri ansiktskräm som ger 100 timmars intensiv återfuktning. Med essentiella ingredienser som aloe bio-ferment och hyaluronsyra tränger den djupt in i huden och ger fukt i flera lager av hudens yttersta skikt*, vilket säkerställer upp till 100 timmars återfuktning, även efter rengöring av ansiktet. Vem passar produkten för? Passar för alla hudtyper. Det gör produkten: Ansiktskrämen har en lätt, oljefri formula som tillför fukt och tränger in i över 10 lager i hudens yttersta lagret.* Den ger en omedelbar fuktboost på 174%** och håller huden fuktig i 100 timmar. Den avancerade fuktgivaren med Auto-Replenishing Technology hjälper huden att skapa sin egen inre vattenkälla, så att huden kontinuerligt återfuktar sig själv och sedan binder fukten för en oändligt fyllig och hälsosam lyster. Effektiva resultat: Efter en användning: - Booster fuktnivån med +174%.** - Ger 100 timmars fukt. - Skapar en jämn yta för applicering av makeup. - Samma lätta, beroendeframkallande, oljefria gelkräm-konsistens. Efter en vecka: - 99% av kvinnorna upplevde att huden kändes återfuktad i djupet.*** - 95% av kvinnorna upplevde att huden såg fyllig ut.*** - 91% av kvinnorna upplevde att huden såg strålande ut.*** - 98% av kvinnorna upplevde att huden kändes fastare.*** - 95% av kvinnorna upplevde att huden kändes sundare.*** *I hudens yta, in vitro-test efter 30 minuter. **Kliniskt testat på 19 kvinnor. ***Konsumenttest med 110 kvinnor. Cliniques förpackning: Nu i mer hållbar förpackning. 30 ml, 50 ml och 75 ml levereras i återanvändbara glasburkar. Burken på 15 ml är tillverkad av minst 40% återvunnet material. Dermatologiskt guidade lösningar. Allergitestad. 100% parfymfri. - Vad är PCR? PCR står för "Post-Consumer Recycled". PCR-plast är återvunnen plast. Genom att använda PCR kan vi minska bildandet av nytt plastavfall. - Så återvinner du förpackningen: Glasburkarna kan återanvändas. Ta av locket, skölj sedan behållaren och lägg den i en återvinningsbehållare.

Köp hosEleven
Clinique Dramatically Different Moisturizing Gel Combination/Oily Skin - 125 ml538 kr
Nordic Feel

Clinique Dramatically Different Moisturizing Gel Combination/Oily Skin - 125 ml

Dramatically Different Moisturizing Gel är en dagkräm från Clinique som ingår i det berömda 3-stegssystemet. Denna fuktgivande dagkräm är det tredje steget som läggs direkt efter rengöring med ansiktsvattnet Clarifying Lotion.Denna fuktgel gör din hud mjuk och behaglig och lämnar en återfuktad känsla. Använd med annan hudvård från Clinique varje morgon och kväll för bästa resultat. För kombinerad/fet hy.

Köp hosNordic Feel
Clinique Dramatically Different Hydrating Jelly 125 ml585 kr
Eleven

Clinique Dramatically Different Hydrating Jelly 125 ml

Denna 24-timmarsfuktcreme med Clean Shield Technology™ låser in de välgörande egenskaperna – till exempel fukt – och filtrerar bort de dåliga. Stärker hudens fuktbarriär och förbättrar elasticiteten. Den unika vattengel-formulan känns fräsch och tas snabbt upp av huden. Den oljefria formulan känns inte klistrig och lämnar inga spår. Huden blir smidigare, starkare och sundare med en ren och klar lyster. Bevisade resultat Huden blir 87 % mindre mottaglig för föroreningar.* *In vitro-testad på hudmodeller. Huvudingredienser/teknologi Clean Shield Technology™ är utvecklad med en fuktbarriär som består av solrosfrökaka, kornextrakt och gurkextrakt för att stärka hudens barriär, förbättra dess elasticitet och balansera och bibehålla hudens fuktnivåer. Hyaluronsyra fungerar som en naturlig fuktmagnet/fuktgivande ingrediens. Bra att veta Utvecklad av dermatolog. Allergitestad. Inga parabener. Inga ftalater. Ingen parfym. Bara sund hud.

Köp hosEleven