Denna veganska ögonskugga från Annemarie Börlind ger dina ögon en vacker färg med både matt och lystergivande mineralpigment. Formulan är berikad med marulaolja som vårdar den känsliga huden runt ögonen och hjälper skuggan att sitta bra. Passar även dig som använder kontaktlinser.
Eyeshadow Shiny Amber är en skimrande, bronsfärgad puderögonskugga. En Eyeshadow från MARIA ÅKERBERG stör inte resultatet av din naturliga hudvård. Det är en växt- och mineralbaserad produkt som ger vacker, hållbar färg samtidigt som den vårdar huden och låter den andas. Våra ögonskuggor innehåller mycket pigment och bara precis så mycket olja och vax som är nödvändigt. Därför är de mycket dryga. Förpackningen innehåller 1,5 g Eyeshadow Shiny Amber. Produkten är naturligt självkonserverande.
Eyeshadow Soft Pink är en ljust rosalila puderögonskugga med skimmer. En Eyeshadow från MARIA ÅKERBERG stör inte resultatet av din naturliga hudvård. Det är en växt- och mineralbaserad produkt som ger vacker, hållbar färg samtidigt som den vårdar huden och låter den andas. Våra ögonskuggor innehåller mycket pigment och bara precis så mycket olja och vax som är nödvändigt. Därför är de mycket dryga. Förpackningen innehåller 1,5 g Eyeshadow Soft Pink. Produkten är naturligt självkonserverande.
Eyeshadow Cold Brown är en kallt mörkbrun puderögonskugga med skimmer som passar bra i en sotad ögonmakeup. En Eyeshadow från MARIA ÅKERBERG stör inte resultatet av din naturliga hudvård. Det är en växt- och mineralbaserad produkt som ger vacker, hållbar färg samtidigt som den vårdar huden och låter den andas. Våra ögonskuggor innehåller mycket pigment och bara precis så mycket olja och vax som är nödvändigt. Därför är de mycket dryga. Förpackningen innehåller 1,5 g Eyeshadow Cold Brown. Produkten är naturligt självkonserverande.
Eyeshadow Black Lilac är en mörk, svartlila puderögonskugga. En Eyeshadow från MARIA ÅKERBERG stör inte resultatet av din naturliga hudvård. Det är en växt- och mineralbaserad produkt som ger vacker, hållbar färg samtidigt som den vårdar huden och låter den andas. Våra ögonskuggor innehåller mycket pigment och bara precis så mycket olja och vax som är nödvändigt. Därför är de mycket dryga. Förpackningen innehåller 1,5 g Eyeshadow Black Lilac. Produkten är naturligt självkonserverande.
Eyeshadow Soft Velvet är en rosalila puderögonskugga med guldskimmer. En Eyeshadow från MARIA ÅKERBERG stör inte resultatet av din naturliga hudvård. Det är en växt- och mineralbaserad produkt som ger vacker, hållbar färg samtidigt som den vårdar huden och låter den andas. Våra ögonskuggor innehåller mycket pigment och bara precis så mycket olja och vax som är nödvändigt. Därför är de mycket dryga. Förpackningen innehåller 1,5 g Eyeshadow Soft Velvet. Produkten är naturligt självkonserverande.
Eyeshadow Soft Velvet är en rosalila puderögonskugga med guldskimmer. En Eyeshadow från MARIA ÅKERBERG stör inte resultatet av din naturliga hudvård. Det är en växt- och mineralbaserad produkt som ger vacker, hållbar färg samtidigt som den vårdar huden och låter den andas. Våra ögonskuggor innehåller mycket pigment och bara precis så mycket olja och vax som är nödvändigt. Därför är de mycket dryga. Förpackningen innehåller 1,5 g Eyeshadow Soft Velvet. Produkten är naturligt självkonserverande.
Eyeshadow Warm Beige är en matt, ljust beige puderögonskugga. En Eyeshadow från MARIA ÅKERBERG stör inte resultatet av din naturliga hudvård. Det är en växt- och mineralbaserad produkt som ger vacker, hållbar färg samtidigt som den vårdar huden och låter den andas. Våra ögonskuggor innehåller mycket pigment och bara precis så mycket olja och vax som är nödvändigt. Därför är de mycket dryga. Förpackningen innehåller 1,5 g Eyeshadow Warm Beige. Produkten är naturligt självkonserverande.