Köpa.se Logo
x
569 980
PRODUKTER
x
1 542
KATEGORIER
Jacka i microfleece

En bekväm och praktisk fleecejacka med hög krage och dragkedja. Perfekt för lek och bus utomhus under mildare väder.

199 kr

Barnkläder
Jackor
Fleecejackor
LindexKöp produkten hos Lindex
Liknande produkter
Vadderad jacka med huva
399 kr
Lindex
Vattenavvisande jacka med tunn vaddering och avtagbar huva.
Mjuk jacka med denim-look
349 kr
Lindex
Jacka i mjuk bomullstrikå med denimlook och klassisk design.
Vattenavvisande skaljacka
349 kr
Lindex
Skaljacka med avtagbar huva och reflekterande detaljer.
Overall i microfleece
299 kr
Lindex
Overall i microfleece med huva och dragkedja framtill.
Satinskjorta Rosa - Standard
299 kr
Partykungen
Plocka fram dansskorna och börja stretcha, för med den här skjortan blir det en helkväll på dansgolvet! Den perfekta outfiten för dig som inte rädd för att stjäla showen.

Satinskjorta Rosa är en rosa kråsskjorta med utsvängda ärmar och kommer i storlekar som passar vuxna (herrmodell). Passar lika bra till 70-talsfesten som när du vill spice:a till dansgolvet med en passionerad flamenco-dans. 

  • Material: Satin
  • Finns i storlek: Small, Standard, Large & X-Large
  • Endast skjorta ingår
Fleecejacka med sidfickor
209 kr
Polarn O. Pyret
Mjuk och go fleecejacka i återvunnen polyester som transporterar bort fukt och håller barnet varmt och torrt. Jackar har sidfickor och elastiskt ärmslut. Dragkedjan har ett skydd högst upp för att inte skava mot haka och kind. Egenskaper: • YKK-dragkedja
Fleecejacka med sidfickor
Jacka i denimtrikå
349 kr
Lindex
Jacka i mjuk bomullstrikå med denimlook och tryckknappar framtill.
Softshelljacka
399 kr
Lindex
Softshelljacka i vattentätt material med dragkedja framtill och sidofickor.
Vattentät vindfleecejacka – Kids Performance Wear
399 kr
Lindex
Vår vindfleecejacka i vattentätt material är ett perfekt isolerande mellanlager under skaljackan på våren och hösten, och funkar lika bra som ett lättare ytterplagg när det är mildare väder. Tack vare den smarta zip in-funktionen kan fleecejackan enkelt fästas ihop med vår skaljacka som ett isolerande mellanlager. Plagget har god andningsförmåga och håller ditt barn både varmt och torrt vid aktiv lek. Plaggets kinetiska design är utformad för att följa kroppens naturliga rörelser, så att barnen kan röra sig fritt och leka utan att känna sig begränsade av sina kläder.
Vattentät vadderad parkas
599 kr
Lindex
Vadderad parkas med hög fleecefodrad krage, avtagbar huva och dold dragkedja framtill. Jackan är vind- och vattentät med en vattenpelare på 2.000 mm.
Vattenavvisande jacka med krage
399 kr
Lindex
Lätt vadderad och vattenavvisande jacka med dragkedja fram och volangdetalj på kragen.
Vadderad jacka
399 kr
Lindex
Lättviktsjacka med dragkedja och fickor framtill.
Ledig fleecejacka med dragkedja
599 kr
Monki
En fleecejacka med ledig passform tillverkad av återvunnen polyester. Den har ställkrage, dragkedja fram, sidfickor och en rundad fåll. Ledig passform.Normal längd.Ståkrage.Lång ärm.Fickor.Dragkedja fram.
Regnjacka
399 kr
Lindex
Vind- och vattentät regnjacka i galon med avtagbar huva, fleecefodrad krage och elastiska ärmslut. Jackan har en dragkedja framtill och vindslån ger ett extra skydd mot kall luft och väta. Perfekt för utomhuslek och lätt att torka av. Jackan är ofodrad.
Vattentät vadderad jacka
399 kr
Lindex
Vattentät och vindtät vadderad jacka.
Vattentät skaljacka
499 kr
Lindex
Vind- och vattentät skaljacka i slitstarkt material, perfekt för utomhuslek. Jackan har en avtagbar huva, fleecefodrad krage och elastiska ärmslut.

Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2026 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.