Denna vita eyeliner från Maria Åkerberg ger ögonen ett piggare och större utseende. Den mjuka formulan gör den enkel att applicera och ger ett jämnt resultat. Innehåller naturliga ingredienser som är skonsamma mot huden.
Eyeshadow Shiny Black är en svart puderögonskugga med skimmer som passar bra i en sotad ögonmakeup. En Eyeshadow från MARIA ÅKERBERG stör inte resultatet av din naturliga hudvård. Det är en växt- och mineralbaserad produkt som ger vacker, hållbar färg samtidigt som den vårdar huden och låter den andas. Våra ögonskuggor innehåller mycket pigment och bara precis så mycket olja och vax som är nödvändigt. Därför är de mycket dryga. Förpackningen innehåller 1,5 g Eyeshadow Shiny Black. Produkten är naturligt självkonserverande.
Mascara Natural ger naturligt markerade och vackra fransar. Den tjocka fiberborsten och hudvårdande formulan förlänger och markerar varje enskild ögonfrans för en naturlig look.Mascara Natural innehåller hudvänliga och vegetabiliska ingredienser som hjälper att bygga upp fransarnas längd utan att tunga ner. Fransarna får en naturlig markering samtidigt som de fortfarande känns lätta.Den förlängande effekten tillförs genom fibrer från Majs. Dessa fibrer fäster på fransarna och hjälper till att bygga upp längd.Den svarta färgen kommer från naturliga mineraler såsom Järnoxider.Mascara Natural är ej vattenfast.Förpackningen innehåller 10 ml Mascara Natural.Produkten är naturligt självkonserverande.
Eye Makeup Remover är en mild rengöring för huden runt ögonen och för läpparna. Den tar enkelt och skonsamt bort din makeup utan att du behöver gnugga. Eye Makeup Remover passar alla, men för borttagning av vattenfasta ögonprodukter rekommenderas Pre-Cleansing Oil för bästa effekt. Eye Makeup Remover tar inte bort vattenfast mascara. Produkten är naturligt självkonserverande.
Eyeliner Cold Dark Blue är en ögonpenna i en kall, mörkblå nyans. Den ramar in och lyfter fram ögat, samtidigt som den får ögonfransarna att se fylligare ut. Våra Eyeliner har en lagom mjuk formula som gör dem lätta att applicera utan att kladda. De sitter också bra. Perfekt när man vill få ett bra resultat med jämna linjer på så kort tid som möjligt. En Eyeliner från MARIA ÅKERBERG stör inte resultatet av din naturliga hudvård. Den är baserad på hudvänliga ingredienser av kokos och vegetabiliska oljor. Färgen kommer från naturliga mineraler såsom Järnoxider och Titandioxid. Själva pennan tillverkas av odlat Cederträ. Varje penna innehåller 1 g Eyeliner Cold Dark Blue. Produkten är naturligt självkonserverande.
Lip Liner Nude Pink har en neutral rosabeige färg. Lip Liner har en vegetabiliskt baserad, krämig formula som markerar och definierar läpparna. Den är mjuk att applicera och sitter bra. Pennan tillverkas av odlat Cederträ. Varje penna innehåller 1 g Lip Liner Nude Pink. Produkten är naturligt självkonserverande.
Eyeshadow Golden Grey är en ljusgrå puderögonskugga med gyllene skimmer. En Eyeshadow från MARIA ÅKERBERG stör inte resultatet av din naturliga hudvård. Det är en växt- och mineralbaserad produkt som ger vacker, hållbar färg samtidigt som den vårdar huden och låter den andas. Våra ögonskuggor innehåller mycket pigment och bara precis så mycket olja och vax som är nödvändigt. Därför är de mycket dryga. Förpackningen innehåller 1,5 g Eyeshadow Golden Grey. Produkten är naturligt självkonserverande.
Eyeshadow Soft White är en ljus puderögonskugga utan skimmer som passar bra som en basskugga. En Eyeshadow från MARIA ÅKERBERG stör inte resultatet av din naturliga hudvård. Det är en växt- och mineralbaserad produkt som ger vacker, hållbar färg samtidigt som den vårdar huden och låter den andas. Våra ögonskuggor innehåller mycket pigment och bara precis så mycket olja och vax som är nödvändigt. Därför är de mycket dryga. Förpackningen innehåller 1,5 g Eyeshadow Soft White. Produkten är naturligt självkonserverande.