Köpa.se Logo
x
558 530
PRODUKTER
x
1 542
KATEGORIER
Tree Hut Shea Sugar Scrub Watermelon Shea Sugar Scrub - 510 g

Denna sockerskrubb från Tree Hut exfolierar huden skonsamt och lämnar den mjuk och återfuktad. Med en söt doft av vattenmelon och berikad med sheasmör och veganskt kollagen, ger den näring och elasticitet till huden.

167 kr

Kroppsvård
Hudvård
Kroppsskrubb
ElevenKöp produkten hos Eleven
Liknande produkter
Tree Hut Brightening Face Scrub Pineapple & Papaya Face Scrub - 210 g
188 kr
Nordic Feel
Brightening Face Scrub Pineapple & Papaya är en återfuktande och djuprengörande ansiktsskrubb som ger mjuk och återfuktad hy med härligt lyster. Sockerkornen som finns i skrubben exfolierar försiktigt döda hudceller och orenheter samt lämnar huden mjuk och glänsande. Innehåller bland annat ananasenzymer rika på vitamin C som hjälper till att ljusa upp och exfoliera huden samt AHA-syror som exfolierar huden och vitaliserar hudtonen. Har en frisk doft av citron och är vegansk.
Tree Hut Purifying Face Scrub Blueberry Turmeric Face Scrub - 210 g
199 kr
Nordic Feel
Hydrating Face Scrub Blueberry Turmeric är en återfuktande och djuprengörande ansiktsskrubb som ger mjuk och återfuktad hy med härligt lyster. Sockerkornen som finns i skrubben exfolierar försiktigt döda hudceller och orenheter samt lämnar huden mjuk och glänsande. Innehåller bland annat blåbär som är rikt på antioxidanter, vitamin C och E som naturligt avlägsnar döda hudceller samt gurkmeja som lugnar huden. Har en söt doft av blåbär och är vegansk.
Soap & Glory Smoothie Star Body Scrub for Exfoliation and Smoother Skin Body Scrub - 300 ml
118 kr
Nordic Feel
Produktsammanfattning• Prisbelönad kroppsskrubb som polerar bort döda hudceller och gör din hud ordentligt mycket mjukare och lenare.• Exfolierar för att förebygga inåtväxande hårstrån och filar ner ojämnheter, allt för en sublimt slät och glänsande hud.• Tar effektivt bort döda hudceller• Lämnar huden len, fin och strålande• En aptitretande söt gourmanddoft av mandel och vaniljProduktbeskrivningDu är varmt välkommen att gnugga dig bort från morgondimman och gå med i upp och hoppa-revolutionen med vår prisbelönta SMOOTHIE STAR™ Breakfast Scrub, en läcker peeling för kroppen som skrubbar bort döda hudceller. Vår prisbelönta SMOOTHIE STAR™ Body Scrub, innehåller hudälskande godsaker som bio skrubb från den organiska kakaosläktingen cupuacu, banan, mandel- och honungsextrakt. Den exfolierar och slätar ut ojämn hud, och kvar blir bara en riktigt mjuk och len hud. Den här kultskrubben är parfymerad med vår Smoothie Star™ doft av nötig mandel och söt lönnsirap. Ett underverk som gör att det vattnas i munnen. Den är så dekadent att man nästan vill äta upp den (men snälla gör det inte!).Verkliga resultat – Utmärkelser:• Cosmopolitan Magazine Best Beauty Buys in the Universe 2013 – Bästa Body Scrub• Best Mag Beauty Buys 2013• U Magazine Beauty Awards 2012/13 - Bästa Body Exfoliator• Top Sante Glow Beauty Awards March 2012 - Bästa Body ScrubDofthistorienDenna söta, nötiga gourmanddoft är fylld med aptitretande mandel, hasselnöt och citrus, på ett hjärta av karamell och vanilj. Doften lämnar en läcker finish av sandelträ och bärnsten. Man vill bara ha mer ...Hur man använderDet behövs bara en handfull SMOOTHIE STAR™ Body Scrub som masseras in i fuktig hud, sköljs bort och avslutas med kroppsolja eller kroppssmör för att ge dig en riktigt hälsosam hud som nästan ser glad ut. Det kan tyckas motsägande att skrubba torr hud – men faktum är att torra fläckar är döda celler och om du inte tar bort dem ligger fuktkrämen kvar på ytan och gör väldigt lite nytta. Så ge dem en skonsam skrubb och avsluta med en näringsrik dos av Smoothie Star Body Butter.VARNING! Använd inte på irriterad, flagnande eller känslig hy och försök att inte få något i ögonen! Om olyckan ändå är framme, skölj omedelbart med rent vatten.
Tree Hut Whipped Body Butter Moroccan Rose Whipped Body Butter - 240 g
167 kr
Eleven
Whipped Body Butter Moroccan Rose är en djupt återfuktande och näringsrik hudlotion som mjukgör och förbättrar hudens elasticitet. Krämen har en lyxig och lätt formula som snabbt absorberas av huden. Innehåller bland annat argan olja som återfuktar torr hud samt förbättrar hudens elasticitet, nyponolja för ett strålande lyster samt sheasmör som återfuktar, ger näring, gör huden mjuk och främjar dennes elasticitet. Har en fräsch doft av granatäpple, är vegansk samt fri från parabener och sulfater.
Indy Beauty Body 150 ml
130 kr
Nordic Feel
Lystergivande kroppspeeling som effektivt exfolierar huden med korn från naturlig silika, aprikoskärnor och mandelskal. Enzymer från granatäpple, AHA-syra och extrakt från rosa pomelo avlägsnar döda hudceller och därmed  främjas hudens cellförnyelse. Den återfuktar och förfinar hudstrukturen.
Tree Hut Whipped Body Butter Vitamin C Whipped Body Butter - 240 g
197 kr
Nordic Feel
Whipped Body Butter Vitamin C är en djupt återfuktande och näringsrik hudlotion som mjukgör och förbättrar hudens elasticitet. Krämen har en lyxig och lätt formula som snabbt absorberas av huden. Innehåller bland annat vitamin C vilket är en kraftfull antioxidant som stimularar kollagenproduktionen och ger en fastare, ljusare samt jämnare hudton, AHA-syror som exfolierar huden och vitaliserar hudtonen samt sheasmör som återfuktar, ger näring samt mjukgör och främjar hudens elasticitet. Har en frisk doft av citron, grapefrukt och apelsin, är vegansk samt fri från parabener och sulfater.
Tree Hut Shea Sugar Scrub Cotton Candy Shea Sugar Scrub - 510 g
167 kr
Eleven
Shea Sugar Scrub Cotton Candy är en skonsam och näringsgivande sockerskrubb för kroppen som ger intensiv exfoliering för en mjuk och glänsande hud. Sockerkornen som finns i skrubben exfolierar försiktigt döda hudceller samt lämnar huden mjuk och smidig. Innehåller bland annat jordgubbsextrakt rikt på antioxidanter och vitamin C för en återfuktad och glänsande hud samt sheasmör som återfuktar, ger näring, gör huden mjuk samt främjar dess elasticitet. Har en söt doft av sockervadd och jordgubb, är vegansk samt fri från parabener och sulfater.
Meraki Sugar Oil Body Scrub 150 ml
186 kr
Eleven
Ge nytt liv åt din hud och ta tillbaka dess lyster och lenhet med denna underbara sockerbaserade body scrub. Den består av oliv- och rapsolja och emulgerar på huden när den blandas med vatten. Sockret tar bort död hud och gör din hud mjukare, lenare och ger den ökad lyster. Den härliga känsla som det innebär att använda denna body scrub gör att du vill göra det varje dag. Perfekt oavsett hudtyp. Applicera skrubben, massera varsamt i cirklar och tvätta bort kvarvarande produkt. 150 ml.
Tree Hut Whipped Body Butter Vitamin C Whipped Body Butter - 240 g
167 kr
Eleven
Whipped Body Butter Vitamin C är en djupt återfuktande och näringsrik hudlotion som mjukgör och förbättrar hudens elasticitet. Krämen har en lyxig och lätt formula som snabbt absorberas av huden. Innehåller bland annat vitamin C vilket är en kraftfull antioxidant som stimularar kollagenproduktionen och ger en fastare, ljusare samt jämnare hudton, AHA-syror som exfolierar huden och vitaliserar hudtonen samt sheasmör som återfuktar, ger näring samt mjukgör och främjar hudens elasticitet. Har en frisk doft av citron, grapefrukt och apelsin, är vegansk samt fri från parabener och sulfater.
Tree Hut Shea Sugar Scrub Exotic Bloom 510 g
204 kr
Nordic Feel
Shea Sugar Scrub Exotic Bloom är en skonsam och näringsgivande sockerskrubb för kroppen som ger en intensiv exfoliering för en mjuk och glänsande hud. Skrubben innehåller organiskt sheasmör som återfuktar, ger näring och gör huden mjuk samtidigt som det främjar hudens elasticitet, AHA ger huden ett fräschare utseende och naturliga oljor vårdar huden för att förhindra torrhet samt balanserar fukt för en frisk lyster. Skrubben har en varm, ljuvlig doft av exotiska blommor.Den är vegansk samt fri från parabener och sulfater.
BubbleT Sweetea Body Set 360 ml
199 kr
Eleven
Till alla gottegrisar! Sweetea Body Set från BubbleT är en söt presentset med body scrub (200 ml) och fuktighetskräm (160 ml) med en härlig doft av jordgubbar och godis. Njut av doftande och mjukare hud.För alla hudtyper. Vegansk.
Tree Hut Shea Sugar Scrub Vitamin C - 510 g
215 kr
Nordic Feel
Shea Sugar Scrub Vitamin C är en skonsam och näringsgivande sockerskrubb för kroppen som ger en intensiv exfoliering för en mjuk och glänsande hud. Sockerkornen som finns i skrubben exfolierar försiktigt döda hudceller och torr hud samt lämnar huden mjuk och smidig. Berikad med bland annat vitamin C som ger huden ett fastare och jämnare utseende, grapefruktsolja som balanserar huden, organiskt sheasmör som återfuktar, ger näring och gör huden mjuk samtidigt som det främjar hudens elasticitet, AHA som ger huden ett fräschare utseende och naturliga oljor som vårdar huden för att förhindra torrhet samt balanserar fukt för en frisk lyster. Skrubben har en doft av citrus med en touch av blommor samt rosa grapefrukt, jasmin och persikanektar. Den är vegansk samt fri från parabener och sulfater.
Mario Badescu Coconut Body Scrub 170 ml
197 kr
Nordic Feel
Mario Badescu Coconut Body Scrub är en lyxig kroppsskrubb som effektivt avlägsnar döda hudceller, återfuktar och mjukar upp huden. Med skonsamma exfolierande pärlor ger den en behaglig peelingupplevelse som liknar Mario Badescu Botanical Exfoliating Scrub.Formulan är berikad med nyponolja, E-vitamin antioxidanter, föryngrande ängskrasseolja och en blandning av niacinamid och salicylsyra för att balansera och rengöra huden.En uppfriskande doft av lime, kokosvatten och pepparmynta förhöjer peelingens upplevelse.Vänligen notera att denna peeling innehåller betahydroxisyra (BHA), vilket kan öka hudens känslighet för solens UV-strålar. Använd solskyddskräm, skyddande kläder och begränsa solens exponering i en vecka efter användning av produkten.
Tree Hut Shea Sugar Scrub Papaya Paradise Shea Sugar Scrub - 510 g
194 kr
Nordic Feel
Papaya Paradise Scrub är en skonsam sockerskrubb för kroppen som ger exfoliering samtidigt som den lämnar huden smidig. Skrubben har en fruktig doft av papaya blandat med söt kokosnöt, persika och melon. Berikad med papayaextrakt som minskar tecken på åldrande, enzymen papain som tar bort matt, död hud samt sheasmör som återfuktar, ger näring och gör huden mjuk samtidigt som det främjar hudens elasticitet. Vegansk och fri från parabener.
Tree Hut Shea Sugar Scrub Exotic Bloom 510 g
167 kr
Eleven
Shea Sugar Scrub Exotic Bloom är en skonsam och näringsgivande sockerskrubb för kroppen som ger en intensiv exfoliering för en mjuk och glänsande hud. Skrubben innehåller organiskt sheasmör som återfuktar, ger näring och gör huden mjuk samtidigt som det främjar hudens elasticitet, AHA ger huden ett fräschare utseende och naturliga oljor vårdar huden för att förhindra torrhet samt balanserar fukt för en frisk lyster. Skrubben har en varm, ljuvlig doft av exotiska blommor.Den är vegansk samt fri från parabener och sulfater.
Tree Hut Whipped Body Butter Coco Colada Whipped Body Butter - 240 g
215 kr
Nordic Feel
Whipped Body Butter Coco Colada är en djupt återfuktande och näringsrik hudlotion som mjukgör och förbättrar hudens elasticitet. Krämen har en lyxig och lätt formula som snabbt absorberas av huden. Innehåller bland annat vitamin C-rik ananas som hjälper till att jämna ut hudtonen för en glänande hud, kokos som mjukgör och återfuktar huden samt sheasmör som återfuktar, ger näring, gör huden mjuk och främjar dess elasticitet. Har en fräsch doft av kokos och ananas, är vegansk samt fri från parabener och sulfater.

Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2026 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.