
Sun Ceutic 50+ är en solskyddskräm som skyddar huden mot UVA-, UVB- och blått ljus. Den innehåller även stamcellsstimulator och hyaluronsyra för att återfukta huden och förebygga tecken på åldrande. Applicera krämen jämnt på ansikte, hals och dekolletage före solexponering.







Eucerin Sun Spray SPF50+ är en lotionspray med ett mycket högt solskydd med SPF 50+ anpassat för känslig hud. Oparfymerad och snabbabsorberande för lätt applicering. Lugnar känslig hud och hjälper till att skydda mot solsveda. Advanced Spectral Technology kombinerar pålitliga bredspektrums- och fotostabila UVA-/UVB-filter för högt UV-skydd med Licochalcone A för att neutralisera fria radikaler som orsakas av UV- och HEVIS (blått ljus). Sprayen innehåller även Glycyrrhizinsyra som stödjer hudens egna återhämtning. Kom ihåg att kläder, hatt och skugga är det primära skyddet från sol.
- Mycket högt solskydd för hela familjen
- Extra vattenresistent
- Passar även känslig hud
- Utan parfym
- Kliniskt och dermatologiskt testad på känslig hud.








Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2025 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.