Köpa.se

Köpa.se innehåller annonslänkar. Läs mer

Benton Goodbye Redness Centella Cica Gel 100 ml
Säljs avElevenEleven

Benton Goodbye Redness Centella Cica Gel 100 ml

290kr
Köp produkten hos ElevenDu går vidare till Eleven för att slutföra köpet.

Benton Goodbye Redness Centella Gel är en lätt gel som hjälper till att lugna och återfukta huden. Den innehåller extrakt av Centella Asiatica och tea tree, vilket gör den lämplig för känslig och irriterad hud. Gelen balanserar hudens pH-värde och kan användas av hela familjen.

Köpguide

Vad ska man tänka på när du köper hudvård?

Köpguide kommer snart

Liknande produkter

Visa fler
Benton Aloe Propolis Soothing Gel 100 ml290 kr
Nordic Feel

Benton Aloe Propolis Soothing Gel 100 ml

Denna härliga aloevera-gel innehåller hela 80% aloevera-juice och 10% propolisextrakt som tillsammans effektivt återhämtar, återfuktar och verkar rogivande på huden. Propolis är väldigt effektiv för att förebygga acne och samt reducera inflammation i huden. Använd Aloe Propolis Soothing Gel regelbundet och upplev en fräsch, maximalt återfuktad och välmående hud.Aloe Propolis Soothing Gel passar alla hudtyper inklusive känslig och problembenägen hud.NyckelingredienserAloevera-juice - Svalkande & vårdande. Reducerar irritation och inflammation i hudenPropolis - Antiinflammatorisk, antibakteriell, rogivande. Skyddar huden från miljöföroreningar. Rik på antioxidanter och vitaminerAllantoin - Vårdar & mjukgörInnehåll: 100 mlAnvändningTa 1-2 klickar av gelen och klappa försiktigt in i huden efter rengöring och toner. Benton Aloe Propolis Soothing Gel kan enkelt integreras i din hudvårdsrutin eftersom den är så lätt i konsistensen och absorberas snabbt upp av huden, addera den som ett extra steg som komplement till din fuktkräm. Passar alla hudtyper, även känslig hy.Ingredienser Observera att ev. innehållsförteckning är hämtad från produkten eller levererad av tillverkaren vid produktinläggning. Produktens innehåll kan i sällsynta fall uppdateras i efterhand. Vid allergier eller överkänslighet, vänligen verifiera på produkten innan användning eller kontakta kundtjänst.Tänk på att alltid när du testar en ny produkt, applicera på en mindre yta (exempelvis handleden) för att kontrollera eventuell överkänslighet innan användning.

Köp hosNordic Feel
Mizon Cicaluronic Moisturizer 50 ml323 kr
Nordic Feel

Mizon Cicaluronic Moisturizer 50 ml

Fuktighetskräm med rik konsistens som innehåller Mizons exklusiva Cicaluronic™-komplex för att återfukta och lindra huden på djupet samtidigt som din huds fuktbarriär skyddas. En kräm som innehåller 7 typer av Centella Asiatica och 8 typer av hyaluronsyra som lindrar och återfuktar huden medan skvalan, kakao- och sheafrösmör reparerar hudbarriären och förhindrar fuktförlust. 82 % naturliga ingredienser.

Köp hosNordic Feel
Benton Aloe Soothing Mask Pack 23 ml42 kr
Nordic Feel

Benton Aloe Soothing Mask Pack 23 ml

Vare sig din hud är irriterad, stressad eller har fått för mycket sol så är denna Sheet Mask en räddare i nöden. Benton Aloe Soothing Mask Pack är baserad på hela 48% aloe vera samt extrakt av Tea Tree och gurka som hjälper att minska inflammation och mildra irritation i huden för att lämna den avslappnad och återfuktad. Sheetmasken är tillverkad i tunn tencelfiber som ger en perfekt passform och hjälper huden att absorbera serumet mer effektivt. För att minimera risken att stressa huden så har denna mask ett pH-värde på 6-7 för att balansera hudens naturliga pH-värde.

Köp hosNordic Feel
Mizon Cicaluronic Gel Treatment 50 ml309 kr
Eleven

Mizon Cicaluronic Gel Treatment 50 ml

En lindrande och återfuktande gelbehandling som innehåller Mizons exklusiva Cicaluronic™-komplex, speciellt sammansatt med Centella Asiatica och hyaluronsyra för att behandla uttorkad och fet hud. Den vattniga konsistensen balanserar hudens naturliga oljor och håller huden återfuktad.

Köp hosEleven
It'S SKIN Tiger Cica Green Chill Down Gel Cream 200 ml349 kr
Nordic Feel

It'S SKIN Tiger Cica Green Chill Down Gel Cream 200 ml

Lugnande ansiktskräm med gelformula som behandlar känslig hud. Ger fukt och balanserar oljenivån, vilket också bidrar till att talgproduktionen regleras. Innehåller lugnande ingredienser, som centella asiatica, eoseongcho och tea tree, och ansiktskrämen är extra lämpad för känslig, fet eller kombinerad hud.

Köp hosNordic Feel
Dr.Jart+ Cicapair Intensive Soothing Repair Gel Cream 50 ml500 kr
Nordic Feel

Dr.Jart+ Cicapair Intensive Soothing Repair Gel Cream 50 ml

Denna nästa generation av gelkräm för känslig hud är laddad med kraftfulla ingredienser för intensiv lugnande effekt samt CoolSonic-avled Cica för bättre absorption. Den lätta, icke-klibbiga formeln kyler huden med en våg av fukt och lämnar den synligt lugn och frisk. Över tid bygger den upp hudens motståndskraft mot externa påverkningar och bidrar till att förbättra hudens stabilitet. Rekommenderas för känslig och fet hud.Nyckelingredienser:- Cica Complex: Med CoolSonic-avled Centella Asiatica-extrakt lugnar djupt huden för att minska synlig rodnad- R-Protector: Levererar extra lugnande kraft- Allantoin: Reparerar snabbt hudens barriär för att förbättra motståndskraften

Köp hosNordic Feel
BEAUTY OF JOSEON Centella Asiatica Calming Mask 25 ml30 kr
DOZ Apotek

BEAUTY OF JOSEON Centella Asiatica Calming Mask 25 ml

Beauty Of Joseon Centella Asiatica Calming Mask innehåller 15% Centella asiatica-extrakt, som fungerar fantastiskt för att lugna och ge lindring åt skadad hud. Den innehåller även 3 typer av hyaluronsyror som hjälper till att återfukta huden och skydda hudbarriären så att de håller din hud fuktig och frisk.

Köp hosDOZ Apotek