Annemarie Börlinds Powder Blush i färgen Raspberry Delight ger en naturlig och fräsch färg till dina kinder. Rouget innehåller havremjöl för en transparent täckning och en behaglig känsla på huden. Produkten är vegansk och dermatologiskt testad för att säkerställa hudkompatibilitet.
Denna ögonskugga som även passar de som bär kontaktlinser utmärker dina ögon. Marulaolja binder ögonskuggan och gör så att den sitter samtidigt som den vårdar den tunna huden. Minerala färgpigment gör att skuggan både känns matt och med lyster på samma gång. Hudkompabilitet och effekt är bekräftad av oberoende testinstitut. Vegansk.
IDUN Minerals Blush med rikt färgpigment i nio olika nyanser är alla inspirerade av vackra färger från nordiska bär. En rouge berikade med högrenade mineraler som ger en intensiv färg och en naturlig och frisk look. Den lätta men pigmentrika formulan gör det enkelt att bygga upp önskad färgintensitet.IDUN Minerals Blush är vegansk, parfymfri och dermatologiskt testad. Passar alla hudtyper, även de mest känsliga.Rabarber, en guldskimrig rosa nyans
IDUN Minerals Blush med rikt färgpigment i fyra olika nyanser är alla inspirerade av vackra färger från nordiska bär. En rouge berikade med högrenade mineraler som ger en intensiv färg och en naturlig och frisk look. Den lätta men pigmentrika formulan gör det enkelt att bygga upp önskad färgintensitet.IDUN Minerals Blush är vegansk, parfymfri och dermatologiskt testad. Passar alla hudtyper, även de mest känsliga.Användning:Använd IDUN Minerals Bronzer & Blush Brush. Slå av eventuellt överflöd och applicera därefter på kindäpplena med lätta svep uppåt och utåt.Tänk på miljön och återvinn din förpackning. Med Bower-appen får du pengar tillbaka när du återvinner IDUN Minerals förpackningar.
IDUN Minerals Rouge Rönnbär är rostig orange nyans och en ger en naturlig och pigg look. Med rouget kan du på ett enkelt sätt skulptera och markera kindbenen. Den skonsamma och rena mineralformulan skyddar och vårdar huden samtidigt som den ger ett hälsosamt intryck. De högrenade mineralerna skapar ett naturligt resultat och passar alla hudtyper, även en känslig hy. 100% vegansk och fri från parfym.
Blush Natural är ett puderrouge i en neutral nyans som ger ett naturligt friskt utseende. Få makeuptrick fungerar så väl som att ge färg och lyster till ansiktet med hjälp av rouge. Ett Blush från MARIA ÅKERBERG stör inte resultatet av din naturliga hudvård. Det är ett växt- och mineralbaserat rouge som ger en vacker och hållbar färg, samtidigt som den vårdar huden och låter den andas. Våra Blush innehåller mycket pigment och bara precis så mycket olja och vax som är nödvändigt. Därför är de mycket dryga. Förpackningen innehåller 2,5 g Blush Natural. Produkten är naturligt självkonserverande.
Ett puder med hög täckning som är perfekt för kombinerad hud, rodnad och ojämna partier samt pigmenteringar. Bisabolol lugnar och lättar irritation. Hudkompabilitet och effekt bekräftad av oberoende testinstitut. Vegansk.
Ett puder med hög täckning som är perfekt för kombinerad hud, rodnad och ojämna partier samt pigmenteringar. Bisabolol lugnar och lättar irritation. Hudkompabilitet och effekt bekräftad av oberoende testinstitut. Vegansk.