Denna batteriladdare från Nanlite kan också användas som en powerbank. Den är kompatibel med Sony NP-serien och Canon LP-e6 batterier. Dessutom kan den ladda enheter som använder USB eller Micro-USB.
Köpguide
Vad ska man tänka på när du köper nanlite cn-58 np?
NP-F Batteriplatta
- Kompatibel med PowerCage II och PowerCage Pro II
- Stödjer Sony NP-F batterier
- Två USB-C laddningsportar
- En USB-A laddningsport
- 1/4-20 monteringsfäste
Den avtagbara NP-F batteriplattan är kompatibel med Sony NP-F batterier och kan användas med PowerCage II eller PowerCage Pro II. Batteriplattan kan monteras via ett 1/4-20 tums skruvfäste som är inbyggt i PowerCage och PowerCage Pro II för att driva din iPad eller annan utrustning. Den har USB-C utgångar, USB-A utgång, 6.6-8.4V DC utgång och PD 20 Watt snabbladdning.
Batteriladdare från Nanlite för typen Sony NP-batterier. Perfekt till studioutrustning som ljus och LED-paneler. Laddar med medföljande USB till Micro-USB-kabel. 2-i-1 funktion: kan även ladda andra USB-enheter med tidigare laddade NP-batterier. Mått: 100x44x15 mm.
Laddare för Li-ion-batterier till digital- och videokameror. Med hjälp av utbytbara laddplattor anpassas laddaren till batteriet som ska laddas. Kan användas i både hem (100-240 V) och bil. USB-port (1 A) tillåter samtidig laddning av t.ex. en mobil. Lysdioder indikerar laddningsstatus. Laddningstid: 2-7 h (beroende på batteri). Levereras med C7-apparatkabel, 12 V-adapter för bil och en valfri laddplatta. Valfri laddplatta ingår! Välj laddplatta ur sortimentet och placera i varukorgen. Priset dras automatiskt i kassan.