Köpa.se Logo
x
558 530
PRODUKTER
x
1 549
KATEGORIER
Monkids Fiskolja Citron Barn 60 st

Monkids Fiskolja Citron Barn är ett kosttillskott med Omega-3, speciellt framtaget för barn från 3 år. Dessa mjuka tuggtabletter har en god citronsmak och är fria från artificiella sötningsmedel och gelatin. De är microinkapslade för att eliminera fisksmaken och säkerställa ett jämnt intag av Omega-3.

135 kr

Kosttillskott
Vitaminer
Hälsa
Barn Omega-3
DOZ ApotekKöp produkten hos DOZ Apotek
Liknande produkter
Multivitamin Barn Hallon
159 kr
Lifebutiken
Monkids Multivitamin Barn Hallon är Monkids storsäljare. Mjuka, goda och tuggbara vitaminer i form av små apor med naturligt god smak av hallon. Multivitaminen innehåller 10 vitaminer och säkerställer ett jämnt intag till barn från 3 år. En tuggtablett innehåller hela rekommenderade dagsdosen av D-vitamin (10 ug, motsvarande 200% av RDI – lika mycket som det är i D-dropparna BVC-rekommenderar upp till 2 år). Innehåller bland annat Vitamin B12, niacin, E-vitamin, A-vitamin, biotin, Vitamin B6, folsyra och C-vitamin. Det finns perioder då barn petar i maten, inte får i sig tillräckligt med D-vitamin och aldrig äter grönsaker. Monkids Multivitamin Barn Hallon säkerställer ett jämnt intag av vitaminer som ett komplement till en allsidig kost. Monkids Multivitamin Barn Hallon är fri från artificiella sötningsmedel, glutenfri och laktosfri. Gelatinet i gummyn kommer från nötkreatur. Denna produkt kan kombineras med alla Monkids produkter som inte innehåller D-vitamin. Den fina färgen kommer från svart morot. 60 gummies/tuggtabletter per burk. Svensktillverkad. Användning: Rekommenderad dagsdos för barn från 3 år: 1 gummy/dag. Kan kombineras med alla Monkids-produkter som inte innehåller D-vitamin. Monkids har valt att använda socker i stället för artificiella sötningsmedel för att få en god produkt som barn vill ha och vi känner oss helt trygga med. Produkten tas gärna i samband med måltid och i anslutning till tandborstning. Ingredienser: Stärkelsesirap, socker, vatten, gelatin (nötkreatur), vitamin C (askorbinsyra), niacin (nikotinamid), vitamin E (DL-alfatokoferylacetat), pantotensyra (kalcium-d-pantotenat), vitamin B6 (pyridoxinhydroklorid), vitamin A (retinylacetat), folsyra, biotin, vitamin D3 (kolecalciferol), vitamin B12 (cyanokobalamin), ytbehandlingsmedel (kokos/rapsolja, karnaubavax), surhetsreglerande medel (citronsyra), naturlig arom (hallon/jordgubb), svart morotsextrakt. De primära ingredienserna (vitaminer) kommer inte från Sverige Näringsinnehåll: Näringsinnehåll per dagsdos 1 st (% av DRI*): Vitamin A…………320 µg 40% Vitamin B3………8 mg 50% Vitamin B5………1,2 mg 20% Vitamin B6……….0,7 mg 50% Vitamin B12………. 2,5 µg 100% Biotin………25 µg 50% Folsyra………100 µg 50% Vitamin C………40 mg 50% Vitamin D………10 µg 200% Vitamin E………6 mg 50% *DRI står för Dagligt Referensintag och gäller vuxna. Det finns ingen DRI för märkning speciellt för barn
Pharbio Omega-3 Tuggisar 27 st
149 kr
DOZ Apotek
Pharbio Omega-3 Tuggisar är ett kosttillskott med högkoncentrerad omega-3 och vitamin D för barn. Hög nivå av DHA för normal utveckling av hjärna och synförmåga. Lätt att tugga med en god smak av passionsfrukt! Innehåller sötningsmedel.
Monkids C-vitamin+ Zink Fruktsmak Tonår 60st
125 kr
DOZ Apotek

Monkids C-vitamin + Zink Tonår Fruktsmak är mjuka och goda tuggtabletter för hela familjen med naturligt god fruktsmak. Både C-vitamin och zink bidrar till en normal funktion av immunsystemet. C-vitamin bidrar till att skydda cellerna mot oxidativ stress. C-vitamin bidrar till normal kollagenbildning som har betydelse för benen och broskets normala funktion. C-vitamin ökar upptaget av järn i kroppen. Zink bidrar till ett normalt fungerande immunsystem och upprätthållandet av normal syn. Från 12 år. Monkids C-vitamin + Zink Tonår Fruktsmak är vegansk. Produkten är fri från artificiella sötningsmedel, glutenfri och laktosfri. Produkten kan kombineras med alla produkter i Monkids tonårsserie. Den ljusgröna färgen på vitaminerna kommer från klorofyll. 60 gummies/tuggtabletter per burk. 1–3 gummies/tuggtablett per dag. Svensktillverkad.

Monkids Gravid 60 st
149 kr
DOZ Apotek
Monkids Gravid Blodapelsin är en god tuggbar vitamin framtagen enligt Nordisk Näringsrekommendation för gravida och ammande. Innehåller 500 ug folsyra och 14 mg järn. Den veganska gummyn tuggas lätt och man slipper svälja stora kapslar eller tabletter. Produkten innehåller totalt 10 vitaminer och 3 mineraler däribland folsyra, järn, D-vitamin, vitamin B12, vitamin B6, A-vitamin, selen, jod, C-vitamin och E-vitamin. Gummyn har naturlig smak av blodapelsin och mörkröd färg från svart morot. D-vitamin och vitamin B12 har en roll i celldelningsprocessen. D-vitamin bidrar till en normal benstomme. Folsyra har en roll i celldelningsprocessen. Folsyra bidrar till normal blodbildning och vävnadstillväxt hos gravida. Produkten innehåller järn som bidrar till att minska trötthet och utmattning. Järn bidrar till normal bildning av röda blodkroppar och till immunsystemets normala funktion. Monkids Gravid Blodapelsin är svensktillverkad, vegansk och fri från artificiella sötningsmedel. Produkten är
Monkids Multivitamin Hallon Barn 60 st
119 kr
DOZ Apotek
Monkids Multivitamin Barn Hallon är Monkids storsäljare. Mjuka, goda och tuggbara vitaminer i form av små apor med naturligt god smak av hallon. Multivitaminen innehåller 10 vitaminer och säkerställer ett jämnt intag till barn från 3 år. En tuggtablett innehåller hela rekommenderade dagsdosen av D-vitamin (10 ug, motsvarande 200% av RDI – lika mycket som det är i D-dropparna BVC-rekommenderar upp till 2 år). Innehåller bland annat Vitamin B12, niacin, E-vitamin, A-vitamin, biotin, Vitamin B6, folsyra och C-vitamin. Det finns perioder då barn petar i maten, inte får i sig tillräckligt med D-vitamin och aldrig äter grönsaker. Monkids Multivitamin Barn Hallon säkerställer ett jämnt intag av vitaminer som ett komplement till en allsidig kost. Monkids Multivitamin Barn Hallon är fri från artificiella sötningsmedel, glutenfri och laktosfri. Gelatinet i gummyn kommer från nötkreatur. Denna produkt kan kombineras med alla Monkids produkter som inte innehåller D-vitamin. Den fina färgen kommer
Great Earth Probio Kids 60 st
149 kr
DOZ Apotek
70% av vårt immunförsvar i magen. Därför kan det vara en fördel att hålla sig på god kant med sin mage, för att säkerställa maximalt bus. Med 1 miljard goda mjölksyrabakterier bidrar Probio Kids att ditt barn håller sig riktigt bra kompis med sin mage. Med smak av päron är den dessutom riktigt smaskig!
Biosalma Nyckelpiga Multivitamin 60 st
41 kr
DOZ Apotek
Goda Multivitamin gummy nyckelpigor med tre olika fruktsmaker.
Monkids Omega-3 Barn Äpple 60 st
179 kr
DOZ Apotek
Äter ditt barn inte så mycket fisk? Har ni en vegansk eller vegetarisk kosthållning? Komplettera kosten med Monkids Omega-3 Äpple. En ljuvligt god och lättuggad gummy som ger ditt barn ett jämnt intag av den viktiga omega-3-fettysran DHA. Livsmedelsverket rekommenderar oss att äta fisk 2–3 gånger per vecka – och då gärna fet fisk som lax, sill och makrill en av dessa. I fisk finns den viktiga omega-3-fettsyran DHA. DHA behövs för hjärnans och synens utveckling. Monkids Omega-3 Barn Äpple har fin färg från klorofyll och en naturlig äppelsmak. Omega-3:n i produkten kommer från alger. Den tillverkas i Sverige. Passar barn från 3 år. Kosttillskott ersätter inte en allsidig kost eller hälsosam livsstil.
Centrum barn Multivitamin Gummies, jordgubb & apelsin 60 st
111 kr
DOZ Apotek

Centrum Barn Multivitamin Gummies – ett kostilskott speciellt framtaget för att stödja näringsbehovet hos barn från 4 år. Varje gummie innehåller en välbalanserad mix av 10 viktiga vitaminer och mineraler med en härlig smak av jordgubb som barn älskar.  1 gummie per dag med bland annat vitamin A, vitamin B6, vitamin B12 , vitamin C, vitamin D, jod och zink: 

•    Immunsystemet - Vitamin A, vitamin B12 och vitamin C bidrar till immunsystemets normala funktion.
•    Energi - Vitamin B12 och vitamin B6 bidrar till en normal energiomsättning och minskar trötthet och utmattning.
•    Normal tillväxt: Jod bidrar till barns normala tillväxt. 
•    Högt innehåll av Vitamin D.  
•    Innehåller 10 viktiga vitaminer och mineraler 

En hälsosam livsstil, samt varierad och balanserad kost, är viktigt. Kosttillskott bör inte användas som ett alternativ till en varierad kost.

Monkids Mineral Ananas 60 st
139 kr
DOZ Apotek
Gummy med sex efterfrågade mineraler! Monkids Mineral Ananas är en god och lättuggad gummy med naturlig ananassmak och fin färg från betakaroten. Innehåller bland annat magnesium, selen, zink och jod. Magnesium bidrar till normal muskelfunktion och nervsystemets normala funktion. Selen bidrar till immunsystemets normala funktion och bidrar till att skydda cellerna mot oxidativ stress. Gummyn är vegansk och svensktillverkad. Från 3 år och fungerar även för tonåringar och vuxna.
Great Earth Multi Kids 60 st
160 kr
DOZ Apotek
Gömda morötter i köttfärssåsen, mixade grönsaker i pastan och frukter skurna i roliga former. Multi Kids innehåller de viktigaste vitaminerna och mineralerna som ditt barn behöver för att orka leka, busa, tänka och växa. Innehåller bland annat D-vitamin som behövs för att barns benstomme ska växa och utvecklas normalt och bidrar till immunsystemets normala funktion hos barn, samt jod som bidrar till normal tillväxt hos barn. Med smak av hallon är Multi Kids ett bra komplement till kosten. Så även om försöket att gömma grönsaker i maten blir synat, får din mini-me i sig det viktigaste. Kombinera med vår multivitamin Everyday för dig själv och starta en rutin tillsammans!
VitaYummy Kids Multivitamin Strawberry 60 st
179 kr
DOZ Apotek
Vegansk kosttillskott som är fri från konstgjorda färger och smaker
Möllers tran citron 250 ml
131 kr
DOZ Apotek
Möllers Tran torskleverolja med smak av citron har en unik kombination av naturlig omega-3 och Vitamin A, D och E. Möllers Tran är extra rik på omega-3 fettsyran DHA.
Pharbio Omega-3 barn 70 st
199 kr
DOZ Apotek
Kosttillskott med högkoncentrerad omega-3. De små tuggkapslarna är speciellt anpassade för barn och har en god jordgubbssmak. Kapseln tas gärna i samband med måltid. En kapsel tillgodoser barns dagliga behov av omega-3. Innehåller sötningsmedel.
Monkids Multivitamin Apelsin Tonår 60 st
149 kr
DOZ Apotek

Monkids Multivitamin Tonår Apelsin en god, mjuk och tuggbar vitamin med naturlig smak av apelsin. Multivitaminen är vegansk och innehåller 10 vitaminer och 2 mineraler, däribland Vitamin D, Vitamin B12, jod, folsyra, Vitamin E, biotin, Vitamin A och selen. Från 12 år. En gummy innehåller hela rekommenderade dagsdosen av D-vitamin (10 ug, motsvarande 200% av RDI). D-vitamin bidrar till en normal benstomme samt en normal muskelfunktion. Vitamin B12 kompletterar en vegetarisk eller vegansk kost. C-vitamin bidrar till ett normalt immunsystem. Niacin bidrar till nervsystemets normala funktion. Vitamin B12 och Vitamin B6 bidrar till minskad trötthet och utmattning. A-vitamin bidrar till att bibehålla normal syn. Folsyra bidrar till normala psykologiska funktioner. Folsyra bidrar till normala psykologiska funktioner. Det finns perioder då man inte vet vad ens tonåring äter och faser när de aldrig äter grönsaker. Monkids Multivitamin Tonår Apelsin säkerställer ett jämnt intag av vitaminer

Biosalma Omega3 + D-vitamin frukt-tuggis 100 st
132 kr
DOZ Apotek
Biosalma Omega-3 tuggisar med fruktsmak, innehåller, förutom fettsyrorna DHA och EPA, D-vitamin som är viktigt för ett normalt fungerande immunförsvar. D-vitamin behövs bland annat för normal tillväxt och utveckling av skelettet hos barn. D-vitamin bidrar också till immunförsvarets normala funktion hos barnet.

Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2026 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.