Detta anti-aging serum är utformat för att stärka huden och motverka tecken på åldrande. Formulan är dermatologiskt testad och passar alla hudtyper. Den hjälper till att förbättra hudens återfuktning, spänst och lyster.
Nattcreme som innehåller aktiva ingredienser som hyaluronsyra, vitamin Cg och probiotiska fraktioner för en omedelbart slätare hud som känns mjukare och mer vårdad. Rynkor och fina linjer reduceras natt efter natt och huden får strålande lyster. Lämplig för känslig hud. Testad under dermatologisk kontroll.
Utslätande serum för rynkor, fina linjer, trött hud och för hud som saknar fyllighet samt elasticitet. Återfuktar, ger huden mer fyllighet samt slätar ut huden. 94% naturliga ingredienser.
Serum som synligt minskar förekomsten av mörka pigmentförändringar. Huden ser slätare och yngre ut med ökad lyster. Minskar förekomsten av rynkor och gör huden slät och silkeslen. Superlätt och behaglig konsistens som snabbt absorberas och ger huden en fräsch känsla.
Serum som synligt minskar förekomsten av mörka pigmentförändringar. Huden ser slätare och yngre ut med ökad lyster. Minskar förekomsten av rynkor och gör huden slät och silkeslen. Superlätt och behaglig konsistens som snabbt absorberas och ger huden en fräsch känsla.
Serum utvecklat för hud i övergångsåldern. Gelemulsion med kompenserande formula som bidrar till att ge huden en ungdomlig känsla av tonicitet, elasticitet och spänst.
Dermaceutic Activ Retinol 0.5 Anti-Age Serum hjälper till att vid regelbunden användning stimulera hudcellernas naturliga nybildning och reducerar synbarheten av ålderstecken som fina linjer och rynkor. Det innehåller flera ljuvliga ingredienser, som bl.a Retinol 0,5%, som hjälper till att binda fukt och ge huden en fräschare look med vacker lyster!Passar mogen hy.Innehåll: 30 ml
AGE DELAY FIRMING SERUM är ett kraftfullt och mycket koncentrerat serum som återfuktar på djupet samt motverkar flera tecken på åldrande som minskad fasthet, rynkor och fina linjer. INNOVATION: VITAMIN A ökar hudens elasticitet och gör den fastare. HYALURONSYRA återfuktar på djupet och minskar rynkor. VITAMIN E skyddar huden mot fria radikaler. EFFEKT: 1. Återfuktar intensivt 2. Ökar hudens elasticitet och förbättrar fastheten 3. Minskar synligt fina linjer och rynkor För alla hudtyper. Dermatologiskt testad. Skonsam mot huden. Oparfymerad. Användning: Applicera på morgon och kväll före din dag- och nattkräm. För bästa resultat, använd tillsammans med AGE DELAY DAY, NIGHT och EYE Cream.