Köpa.se

Köpa.se innehåller annonslänkar. Läs mer

Avéne cleanance mattifying aqua-gel 50 ml
Säljs avDOZ ApotekDOZ Apotek

Avéne cleanance mattifying aqua-gel 50 ml

154kr
Köp produkten hos DOZ ApotekDu går vidare till DOZ Apotek för att slutföra köpet.

Avéne Cleanance Mattifying Aqua-Gel är en lätt ansiktsgel som ger huden en matt finish och återfuktar den i 24 timmar. Den minskar synligheten av porer och innehåller Avènes thermalvatten som lugnar huden. Formulan är vegansk och består av 95% naturliga ingredienser, inklusive niacinamid som stärker hudbarriären.

Köpguide

Vad ska man tänka på när du köper make-up?

Köpguide kommer snart

Liknande produkter

Visa fler
Avène Cleansing Foam 150 ml125 kr
DOZ Apotek

Avène Cleansing Foam 150 ml

Rengöringsskum för känslig, normal/blandad hud; för ansiktet och området kring ögonen. Rengör och avlägsnar makeup samt överflödig talg. 98% naturliga ingredienser. Testad under dermatologisk och oftalmologisk kontroll.

Köp hosDOZ Apotek
Avéne Hydrance boost concentrated hydrating serum 31 ml201 kr
DOZ Apotek

Avéne Hydrance boost concentrated hydrating serum 31 ml

Fuktgivande serum med hyaluronsyra och niacinamid. Passar torr och känslig hud. Återfuktar i upp till 48 timmar* och ger huden upp till +132% mer fukt*. Innehåller hyaluronsyra och niacinamid som ökar fuktnivån och återställer hudens balans, samt Avènes termalvatten, med naturligt lugnande och mjukgörande egenskaper. Ultralätt och uppfriskande vatten-gelè textur. Textur som inte känns fet och klibbig. Återfuktar intensivt, återställer hudens lyster.Formulerad för att minska risken för allergi. Icke-komedomed. *Instrumentellt test, 33 testpersoner, en applicering, omedelbart resultat

Köp hosDOZ Apotek
Avène Hydrance Aqua-Cream In Gel 50 ml154 kr
DOZ Apotek

Avène Hydrance Aqua-Cream In Gel 50 ml

24h ansiktscreme för känslig, fuktfattig hud i ansikte samt runt ögon. Återfuktar, detoxar och lugnar huden. Snabbabsorberande, smältande textur som ger omedelbar komfort. Allt-i-ett produkt som kan användas i hela ansiktet som dagcreme, över natten som nattmask och/eller runt ögonen som en vårdande ögonprodukt.

Köp hosDOZ Apotek
Avene Thermal Spring Water 50 ml39 kr
DOZ Apotek

Avene Thermal Spring Water 50 ml

Avene Thermal Spring water är en fuktspray av 100 %källvatten med lugnande, mjukgörande egenskaper. Innehåller mycket lite salt Rik på silikater (mjukgörande, skyddar huden mot extern stress) Rik på spårämnen som zink, koppar,selen,järn m.m. Fritt från färgämnen, smakämnen och doftämnen Ger omedelbar och effektiv lindring Sterilt förpackad Obegränsad hållbarhet

Köp hosDOZ Apotek
Avène Tolérance extremely gentle cleanser 200 ml113 kr
DOZ Apotek

Avène Tolérance extremely gentle cleanser 200 ml

Tolérance Extremely gentle cleanser rengör skonsamt och tar bort smink från ansikte, ögon och läppar. Den tar bort smuts som tillkommit under dagen utan att irritera huden. Behöver inte sköljas av och har en lätt geltextur som ger skonsam och mjuk rengöring även för de mest känsliga hudarna. Parfymfri

Köp hosDOZ Apotek