Köpa.se Logo
x
558 530
PRODUKTER
x
1 542
KATEGORIER
AnneMarie Börlind Rosentau Harmonizing Day Cream 50 ml

Denna dagkräm från AnneMarie Börlind innehåller jojobaolja och har en utjämnande effekt på huden. Den skyddar huden och ger den en fin lyster. Krämen har en harmonisk doft av rosor.

249 kr

Hudvårdsprodukter
Hudvård
Ansiktskrämer
DOZ ApotekKöp produkten hos DOZ Apotek
Liknande produkter
Urtekram Nourishing Day Cream Spicy Orange Blossom - 50 ml
97 kr
Nordic Feel
Urtekram Rise & Shine Nourishing Day Cream, en naturligt återfuktande, närande och vårdande dagkräm för normal till torr hud. Med kokosolja, sheasmör, havreolja och hyaluronsyra som ger din hud en mjuk len känsla, perfekt balans och vacker lyster. Certifierad av Ecocert Cosmos Organic, 100% naturligt ursprung.
Annemarie Börlind Creme Pastell Day Cream Apricot - 30 ml
199 kr
Eleven
Lätt färgad dagcrème med lätt makeupeffekt. Ekologisk sesamolja stärker hudbarriären och verkar fuktighetsbevarande. Jojoba olja ger huden näring utan att lämna en oljig känsla. En lättviktig emulsion som absorberas lätt av huden. För en sidenmatt hud. Rekommenderas för alla hudtyper.
Maria Åkerberg Face Balm 10 ml
115 kr
Nordic Feel
Face Balm är en mjukgörande balm som passar alla hudtyper. Den innehåller en näringsrik sammansättning av växtoljor och eteriska oljor som kapslar in fukt i huden och skyddar från yttre påfrestningar såsom kyla och vind. Innehåller eterisk olja av Ros, destillerad av rosenblad, som verkar regenererande och ökar den fuktbevarande effekten. Rena växtoljor av Nyponfrö, Gurkört, Jojoba, samt Squalane av Olivolja ökar fukthalten i huden och förbättrar motståndskraften. Nyponfröolja hjälper huden att nyskapas och används för att behandla pigmentfläckar. Gurkörtsolja ökar cellernas syreupptagning och motståndskraft samt förebygger torr hud. Jojobaolja verkar mjukgörande och balanserande. Squalane av Olivolja förbättrar celldelningen i huden samt är fuktbevarande. Det banar också väg för A-vitaminet i Nyponfröoljan. Produkten är naturligt självkonserverande.
Annemarie Börlind Creme Pastell Day Cream Brunette - 30 ml
184 kr
Nordic Feel
Lätt färgad dagcrème med lätt makeupeffekt. Ekologisk sesamolja stärker hudbarriären och verkar fuktighetsbevarande. Jojoba olja ger huden näring utan att lämna en oljig känsla. En lättviktig emulsion som absorberas lätt av huden. För en sidenmatt hud. Rekommenderas för alla hudtyper.
Weleda Wild Rose Harmonising Body Lotion 200 ml
129 kr
DOZ Apotek
Lyxig kroppslotion med nyponfröolja som mjukgör och hjälper till att bevara hudens elasticitet. Med mjukgörande aprikoskärnolja, jojobaolja och mjukt skyddande sheasmör ges huden långvarig återfuktning. Harmoniserande mild naturlig doft av ros, geranium och ylang ylang.
Annemarie Börlind Rose Nature Supreme Glow Face Cream 50 ml
749 kr
DOZ Apotek
Denna gel-kräm med Luminescine lämnar huden med lyster och glow. Det exklusiva roskomplexet reducerar de skadliga effekterna av blått ljus och skyddar huden mot synliga stressreaktioner såsom rodnad.
AnneMarie Börlind Rosentau Nourishing Night Cream 50 ml
289 kr
DOZ Apotek
Nattkräm med avokadoolja ger näring och stärker hudens naturliga barriär. Lämnar huden med lyster och en harmonisk doft av rosor.
Annemarie Börlind LL Regeneration Day Cream - 50 ml
479 kr
Eleven
En smidig dagcrème som ger fukt och gör huden naturligt elastisk och fastare. LL Regeneration dagcrème innehåller finaste vegetabiliska oljor, E-vitamin och Börlinds fuktgivande Bio-komplex som skyddar, vitaliserar och bygger upp. Huden blir slätare och finare och den naturliga balansen återställs efter endast en kort tids användning. Perfekt under makeup.Ta lite crème, ungefär av en ärtas storlek. Massera lätt mellan fingertopparna ett par sekunder så att den får kroppstemperatur. Applicera med lätta cirkelrörelser över ansikte och hals efter rengöring. Använd spatel för hygienens skull.
AnneMarie Börlind  Rose Blossom Vital Care 50 ml
299 kr
DOZ Apotek
En 2-fas ansiktsolja med vitaliserande, fuktgivande och lugnande koncentrat som skyddar huden mot miljörelaterat för tidigt åldrande. Exklusiva stamceller från Schwarzwald-ros som hjälper till att motverka förlust av och öka produktionen av kollagen i huden. Oljor från Jojoba och Macadamianöt ger huden ett fastare intryck och ny vitalitet. De två faserna av olja och rosenvatten gör det möjligt att skapa en produkt utan tillsatser och emulgeringsmedel för att se till att ingredienserna ger en optimal effekt på huden. 2-fas anti-age hudvård för en mer ungdomlig lyster. Gör huden återupplivad och ger den en ökad fasthet. Rekommenderas för krävande hud, alla hudtyper.
Urtekram Nourishing Day Cream Spicy Orange Blossom - 50 ml
99 kr
Eleven
Urtekram Rise & Shine Nourishing Day Cream, en naturligt återfuktande, närande och vårdande dagkräm för normal till torr hud. Med kokosolja, sheasmör, havreolja och hyaluronsyra som ger din hud en mjuk len känsla, perfekt balans och vacker lyster. Certifierad av Ecocert Cosmos Organic, 100% naturligt ursprung.
Annemarie Börlind Aquanature Smoothing Day Cream 50 ml
499 kr
Eleven
Ansiktscrème med extrakt av glasört, stamceller från papyrus och botanisk hyaluronsyra arbetar tillsammans för att öka hudens fuktighetsnivåer samt stärka hudbarriären för att motverka fuktförlust. Denna lätta textur passar perfekt för den yttorra huden som behöver återfuktning. Rekommenderas för hud med behov av intensiv återfuktning.
AnneMarie Börlind  Orange Blossom Energizer 50 ml
209 kr
DOZ Apotek
Högkvalitativa oljor från jojoba- och macadamia nöt bidrar till att förbättra hudtonen. Extrakt från apelsin och apelsinblomma hjälper till att skydda huden mot förtidigt åldrande orsakat av miljörelaterae stressfaktorer. 2-fas hudvård för återupplivad, utjämnad och vitaliserad hud
Annemarie Börlind Creme Pastell Day Cream Brunette - 30 ml
199 kr
Eleven
Lätt färgad dagcrème med lätt makeupeffekt. Ekologisk sesamolja stärker hudbarriären och verkar fuktighetsbevarande. Jojoba olja ger huden näring utan att lämna en oljig känsla. En lättviktig emulsion som absorberas lätt av huden. För en sidenmatt hud. Rekommenderas för alla hudtyper.
Dr. Hauschka Rose Nurturing Body Oil 75 ml
217 kr
Eleven
En harmoniserande kroppsolja som ger ditt sinne välbefinnande och gör din hud smidig.
Dr. Hauschka Rose Nurturing Body Oil 75 ml
265 kr
Nordic Feel
En harmoniserande kroppsolja som ger ditt sinne välbefinnande och gör din hud smidig.
Maria Åkerberg Face Lotion More & Night Cream More Day Cream 100 ml & Night Cream 100 ml - 200 ml
675 kr
Nordic Feel
Maria Åkerberg Face Lotion More 100 mlVinnare, Årets produkt – Organic Beauty Awards 2016 Motivering: ”Konsumenterna röstade fram denna svensktillverkade och omedelbart uppstramande ansiktskräm” Face Lotion More är en återfuktande lotion för mogen hud (cirka 40+). Extrakt från Rödklöver och eteriska oljor av Ros, Patschuli och Bergamott återger huden dess elasticitet och spänst. I Rödklöver finns isoflavoner, som återger åldrande hud dess elasticitet och spänst samt normaliserar fuktbalansen. Studier har visat att när rödklöverextrakt används på huden stimuleras cellförnyelsen. Huden blir friskare och slätare. Rödklöverextraktet gör Face Lotion More lite mörkare i färgen än andra cremer. Gurkörtsolja, Nyponfröolja samt de eteriska oljorna Ros Otto, Patschuli och Bergamott medverkar till den regenererande effekten. Gurkörtsolja ökar cellernas syreupptagning och motståndskraft samt förebygger torr hud. Nyponfröolja hjälper huden att nyskapas. Patschulioljan utvinns av torkade blad från växten Patschuli, en buske som växer i Indien, Kina och Indonesien. Oljan har en exotisk, orientalisk doft och stimulerar hudens celldelning. Bergamottolja utvinns ur citrusfrukten Bergamott. Oljan är balanserande och renande. Den olja vi använder är fri från bergapten som annars kan göra huden ljuskänslig. Rose Otto är olja destillerad från rosblommor. Den hjälper hudcellerna att nyskapas och ökar den fuktbevarande effekten. Produkten är naturligt självkonserverande.Maria Åkerberg Night Cream More 100 mlVinnare, Årets Produkt – Organic Beauty Awards 2020 Night Cream More är en näringsrik nattcreme för mogen hud. Cremen hjälper synliga ålderstecken och verkar återfuktande på torr hud. Innehåller Rapsolja och Havtornsolja ger Night Cream More en lyxig konsistens och en uppbyggande formula. Havtornsolja är rik på antioxidanter, fettsyror och C-vitamin, och är speciellt bra för att stärka skyddsbarriären i huden under natten. Eteriska oljor av Apelsin, Ros och Mynta har fräsch doft och utslätande effekt. Apelsinolja har en lugnande effekt på huden. Rosenolja/Rose Otto, destillerad från rosblommor, ökar den återfuktande effekten. Rosenoljan är även lugnande och gör cremen till ett lämpligt val för känslig, mogen hud. Mynta är uppfriskande och kylande. Den förstärker effekterna av Apelsin- och Rosenoljan. Produkten är naturligt självkonserverande.Det här är ett PaketerbjudandePaketerbjudande innebär att vi erbjuder mängdrabatt på populära kombinationer av produkter.

Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2026 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.