
Ett solskyddande läppbalsam med SPF 30 och en mild vaniljdoft. Innehåller naturliga oljor som vårdar och mjukgör läpparna samtidigt som det skyddar mot solens skadliga strålar.


Decubal Lip Balm SPF30 är speciellt framtagen för att skydda mycket torr, narig och känslig hud på läpparna. Produkten ger ett högt skydd mot UVA- och UVB-strålar, samtidigt som den återställer och vårdar torr hud. Decubal Lip Balm har en kliniskt bevisad snabb och långvarig återfuktande effekt. Produkten är formulerad med bl.a. bivax och antioxidanten E-vitamin som hjälper till att mjukgöra och återställa huden. Den är även dermatologiskt testad, hypoallergen och vattenfri - vilket gör den lämplig att använda även på känslig hud, i både varmt och kallt väder. Produkten är även EcoSun Pass-godkänd, en tredjeparts certifiering som innebär att produkten endast innehåller UV-filter som är säkra för miljön.













Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2026 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.