
Sura Melonstubbar är ett lösgodis med smak av melon och en syrlig yta. Godiset har en grön och rosa färg och kommer i en 2 kg förpackning. Perfekt för den som gillar surt och sött.



Vaniljsirapen från Nicolas Vahé är en delikat och fyllig sirap fylld med vaniljsmak, som ger en lyxig smakupplevelse till dina favoritdrycker och desserter. Denna sirap är perfekt för att förhöja smaken i ditt kaffe, ge en söt och djup smak till smoothies, eller lyfta smaken i bakverk och desserter.
Med sin mångsidighet är vaniljsirapen idealisk för att skapa utsökta desserter och ge en extra touch till alla slags drycker. Sirapen är tillverkad av förstklassigt rörsocker, vilket garanterar hög kvalitet och en smak som förmedlar ren njutning.


Saltkaramellsirapen från Nicolas Vahé är en utsökt blandning av rörsocker och fyllig karamell, avrundad med en delikat touch av salt som skapar en perfekt balans mellan sött och salt. Sirapen är fantastisk att ringla över desserter, blanda i drycker eller till och med förhöja marinader med en djup och komplex smak.
Med sin fylliga karamellsmak och subtila salta twist är denna sirap det perfekta valet för att förvandla ditt kaffe eller dina desserter till något alldeles extra. Den mångsidiga användningen gör den till en oumbärlig kulinarisk följeslagare i ditt kök. Sirapen levereras i en elegant, mörk glasflaska som tillför en känsla av lyx till din samling, vilket också gör den till en utmärkt presentidé. Vill du överraska en matälskare med en söt gåva kan du kombinera den med Nicolas Vahés övriga siraper för att skapa ett exklusivt presentpaket.

Karamellsirapen från Nicolas Vahé är ett dekadent tillskott som förvandlar dina drycker och desserter till något alldeles extra. Med sin rika och fylliga karamellsmak lyfter den allt från morgonkaffet till sofistikerade cocktails och lyxiga desserter, och är en mångsidig produkt som passar vid alla tillfällen.
Denna sirap är idealisk för att ge en lyxig twist till både drinkar och desserter, oavsett om du vill unna dig själv något speciellt eller imponera på dina gäster. Den mjuka, fylliga karamellsmaken smälter perfekt ihop med både varma och kalla drycker samt en bred variation av söta rätter. Karamellsirapen levereras i en elegant och minimalistisk förpackning som inte bara ser vacker ut på din hylla, utan även gör den till en utmärkt present för alla som uppskattar kvalitet och smak.




En rosa tallrik från Rörstrand. Porslinsserien designades för första gången på 1930-talet i Stockholm. Därav dess stil och elegans.
Porslinstallriken har diameter på 27 cm.
Kan diskas i diskmaskin samt användas i mikrovågsugn.
Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2026 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.